Novejša sinteza 2cb + težave s slikami , prosim, pomagajte mi jo razvozlati

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Prišel sem do tega novega načina in ga poskušal narediti , vendar sem naletel na težave, upam, da mi lahko pomagate ugotoviti.
CeMgoFKiy0

Naročil sem 1 kg 2,5 Dmba iz Kitajske.

To so koraki:

1. Raztopite 8,3 g (50 mmol) 2,5-dimetoksi benzaldehida v 50 ml metanola in 6,1 g (100 mmol) nitrometana v čaši 1 L. Raztopino premešamo in ohladimo na 0~5 stopinj C.

2. V 25 ml metanola raztopite 8,4 g (150 mol) kalijevega hidroksida. Raztopino premešamo in ohladimo na 0~5 stopinj C.

3. Čašo z raztopino 2,5-dimetoksi benzaldehida v(1) postavite v veliko posodo z ledeno-solno kopeljo in postavite veliko posodo na magnetno mešalo. S termometrom spremljajte temperaturo v čaši in vključite mešalnik.

4. V čašo s kapalko počasi dodajte raztopino kalijevega hidroksida. Izogibajte se, da bi temperatura presegla 5 stopinj C.

5. Po končanem dodajanju (običajno v eni uri) zmes mešajte še 30 minut.

6. Pripravite 300 ml 10-odstotne raztopine HCl in jo med mešanjem ohladite na 5-10 stopinj C.

7. Ohlajeno 10% raztopino HCl dodajte v čašo z zmesjo na 5 krat vsakih 5 min (približno 60 ml enkrat) ob mešanju.

8. Sedaj lahko v zmesi vidite rumeno obarvan kristal. Pripravite Buchnerjev lij in erlenmajerico ter uporabite vir sesanja za zbiranje kristala. Kristala vam ni treba posušiti in stehtati.

***Prva slika, ko vidite rumeno barvo (temnejša je nereagirana DMBA ans je bila odstranjena.

9. V 1L čaši zmešajte 300 ml 32% raztopine HCl in 150 ml IPA. Raztopino ohladite na 5 stopinj C.

10. V raztopino HCl/IPA iz (9) dodajte moker kristal iz (8). Čašo postavite v veliko posodo z ledeno-solno kopeljo in postavite veliko posodo na magnetno mešalo.

11. Pripravite 45 g cinkovega prahu. Prašek dodajte v raztopino za mešanje v eni uri. Ne hitite, sicer boste dobili veliko rumenih mehurčkov. Uporabite majhno žlico in dodajate počasi.


12. Po končanem dodajanju. Mešanico mešajte še 2 uri, zdaj lahko vidite, da je raztopina postala prozorna in da je na dnu morda nekaj neraztopljenega cinka. Na površini neraztopljenega cinkovega prahu boste videli zelo majhne vodikove mehurčke. Mešanico s pokrovom postavite v hladilnik za eno noč. Istočasno zmešajte 100 g natrijevega hidroksida s 150 ml vode. NaOH dodajte v vodo na tri ali štirikrat, da se temperatura ne bi zvišala. Tudi raztopino NaOH dajte v hladilnik.

13. Čašo z mešanico postavite v veliko posodo z ledeno-solno kopeljo in postavite veliko posodo na magnetno mešalo. Raztopino NaOH dodajajte v mešanico z mešanjem počasi, da se izognete povišanju temperature.

14. Po končanem dodajanju v zmes dodamo še 50 g NaCl in zmes pustimo stati nekaj ur, dokler ne vidimo, da se plast IPA dobro loči.

15. S kapalko plast IPA previdno posesajte v posodo. V mešanico dodajte 50 ml IPA in dvakrat posesajte, da zberete izdelek.
16. IPA z 2C-H dajte pod ventilator, da izhlapi. Po nekaj urah boste dobili rumeno obarvano olje (2C-H). 200 g natrijevega hidroksida lahko zmešate s 300 ml vode. NaOH dodajte v vodo na tri ali štirikrat, da se temperatura ne bi zvišala. Raztopino NaOH postavite v hladilnik.

17. Olje stehtajte in ga zabeležite. Če imate težave z zgornjo mejo tehtnice, pripravite manjšo posodo in zabeležite prazno težo. Med izhlapevanjem IPA lahko zmes prenesete v manjšo posodo.

*** PIC tukaj sem dobil 2ch, ekstrahiran z dmba z ipa in posušen (moj 2ch je bil nekoliko temnega videza, čeprav sem res pazil na temperaturo.

18. 100 mmol 2C-H raztopite v 50 ml GAA v 1L čaši in jo z mešalnikom postavite v ledeno kopel.

19. V drugi čaši zmešajte 120 ml GAA, 40 ml vode, 11,8 g žveplove kisline (120 mmol) in 14,3 g kalijevega bromida (120 mmol). V mešanico med mešanjem dodajte 5,8 g 35 % raztopine vodikovega peroksida (60 mmol). Videli boste, da se barva spremeni.

20. S kapalko počasi in z mešanjem dodajte zmes iz (19) v zmes iz (18). Ko je dodajanje končano, dodajte 5,8 g 35 % raztopine vodikovega peroksida (60 mmol) v zmes med mešanjem. Z mešanjem počakajte še 20 minut.

* tu je faza bromiranja, mislim, da mi je uspelo ... samo zmešajte vse skupaj.


21. Raztopino NaOH iz (16) počasi dodajte v zmes v ledeni kopeli.

* to je slika s črnim plavajočim gnojkom

22. Barva mora biti zdaj temno rjava. V zmes med mešanjem dodajte 100 ml toluena. Po 5 minutah mešanja mešanico posadite, da počakate na ločitev plasti. Toluen izsesajte s kapalko in ga zberite. Ta korak ponavljajte, dokler toluen ne postane prozoren. Toluen morate dodati morda trikrat ali večkrat, odvisno od vašega znanja.

*Dodajte sliko z ekstrakcijo soluena s plastmi. Nato sem uporabil tudi ločilni lijak, da sem se prepričal, da je bil toluen čim bolj čist, brez vode v njem.


23. Toluen dajte na mešalnik in dodajte 13,6 g 32-odstotne raztopine HCl (120 mmol). Med mešanjem boste opazili, da se v toluenu tvori nekaj soli. Nekaj minut pozneje prenehajte z mešanjem ter z lijakom in filtrom poberite solni prah. Ta mora biti temno rjave barve.

***Tu sem naletel na težavo, saj sem v toluen dodal hcl in namesto soli je nastala le črna gmota, ki je padla na dno, na koncu pa sem je dobil veliko količino.


24. Z acetonom sperite prašek na filtru s kapalko, dokler barva ne postane bela.

Zdaj res ne vem, kaj naj naredim? imam črno gmoto, ki je potonila na dno, mislim, da je 2cb, ki ne more tvoriti soli, in se je raztopila in postala neraztopljiva v toluenu ter potonila na dno?
imam dostop do DCM in se sprašujem, kaj naj storim naprej? naj zberem črno usedlino in z njo kaj naredim?
tudi moje olje 2ch je bilo nekoliko temno, ali je to pomembno?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Uredi : vzel sem kos, ki je plaval po dodatku NAOH, zaradi katerega 2cb ni topen v vodi, in ga spustil v čisti toluen ter dodal hcl in je ustvaril belo sol , domnevam, da so v toluenu druge stvari, ki preprečujejo nastanek soli, zato sem prišel na idejo, da bi v toluen dodal hcl in vsi raztopljeni 2cb bi potonili na dno, nato pa bi toluen ločil z lijakom in dodal NAOH, ki bi ustvaril v vodi netopne koščke 2cb , nato bi jih vzel, dodal v nov čist toluen in ponovno dodal hcl.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Pravzaprav mislim, da H2O2 35% z žveplovo kislino uniči (prekomerno oksidira) vaš izdelek. Ali lahko dobite elementarni brom in izvedete reakcijo, kot sem napisal?
Ali se ta snov topi pri isti temperaturi kot 2C-B*HCl?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
je imel priložnost preveriti
mislim, da ne morem dobiti elementarnega broma, ker potrebujete posebno dovoljenje, vendar bom vprašal morda v majhni količini, vem, da je bil moj prijatelj v drugi državi uspešen s sintezo 100 %, tako da sem samo jaz naredil nekaj narobe, povedal je, da moram paziti na temperaturo še manj kot 10C pri redukciji cinka ali pa bom dobil temnejši videz 2ch olja.
Skoraj prepričan sem, da je moj toluen umazan z drugim proizvodom, saj se po dodajanju HCL ni zbistril, in da je protenirani 2cb potonil na dno, vendar sem dobil sol, če sem vzel košček s slike in ga dodal čistemu toluenu, mi je dal majhno količino soli, zato me zanima, kako naj iz toluena izločim 2cb?
dodati hcl in pustiti, da se potopi? nato umazani toluen vreči ven, dodati bazično vodo in mešati, da bo postal netopen v vodi in bo ustvaril koščke olja 2cb, nato ga ponovno vreči v čisti toluen in ponovno dodati hcl? morda deluje? kaj mislite vi?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Res je težko brati, človek, ampak razumem.
Izparite toluen, destilirajte svoj toluen in ponovite
Misliš na vodno raztopino NaOH, kajne?
Kaj je to?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Žal mi je za slabo angleščino, poskusil sem biti bolj jasen, mislil sem na koščke, na fotografiji, kjer plavajo koščki 2cb, sem vzel enega od njih in ga spustil v čist toluen ter dodal hcl in nastala je sol, zato mislim, da toluen, ki se uporablja za ekstrakcijo, nosi s seboj stvari, ki ne omogočajo nastanka soli, zdaj imam toluen z brozgo na dnu po dodajanju hcl in me zanima, kako naj ga ločim od umazanega toluena (skupaj s snovmi, ki so v njem, razen 2cb), da bi ga lahko dodal v nov toluen in poskusil dodati hcl za tvorbo soli
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Mislim, da imate težavo v prvem koraku, pri Henryjevi reakciji bi morali kot katalizator namesto natrijevega hidroksida uporabiti kakšen primarni amin, če ne morete dobiti dobrega katalizatorja, lahko uporabite amonijev acetat, nato katalizator z reaktanti refluksirate, določena temperatura omogoči dehidracijo β-nitro alkohola, da nastane nitroalken, ta temperatura je vsaj sobna temperatura, ne pod in v pogojih.
Reakciji dodate klorovodikovo kislino, mislim, da je vaš namen zaključiti reakcijo, pravzaprav mislim, da je ta korak odveč, po končani reakciji lahko reakcijo postavite v hladilnik in nato prečrpate in sperete z IPA ali rekristalizirate.
Nitroalken, ki ste ga dobili, bi moral biti oranžen do rdeč, po rekristalizaciji pa kristalna oblika kaže igličaste kristale, vaš izdelek je rumen, mislim, da to ni pravilno, možno je, da ste samo reducirali aldehid do alkohola in nato bromirali, da ste dobili te črne izdelke
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Ali pa ponovite sintezo z DCM.
 
Top