Question Monometilamin 40 % vode

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Oke običajno izdelujem mdma z naslednjimi kemikalijami
Pmk olje
monometilamin 99 %
metanol
NaBH4

zdaj pa sem prejel monometilamin 40% vode, ki mi daje napako, če bo voda predstavljala težavo pri izdelavi mdma na prosti osnovi. Ali mi lahko kdo pomaga pri tem?

Razmišljal sem, da bi olje pmk z monometilaminom 40 % vode mešal 10 minut. nato pa pustite, da počiva, dokler se olje pmk ne spusti na dno posode, mono/voda pa ostane zgoraj.

Nato vzamem mono/vodo in pustim olje pmk, da mu lahko dodam metanol in nadaljujem z dodajanjem NaBH4.
Ali bo to dober način za odstranitev vode ali pa moram pustiti vse v njej?

Ali kdo ve, ali bo voda predstavljala težavo pri celotnem postopku?
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Voda bo težava za tvorbo imina... prosimo, uporabite raztopino metilamin metanola, možen je tudi etanol. Spomnim se nekaterih sintez nabh4 z vodno raztopino metilamina pred davnimi časi (čas "čebelnjaka"), vendar se spomnim, da je bil izkoristek vseh majhen (20-35 %) To je vse, kar se spomnim iz davnih časov.. sam tega nikoli nisem poskusil, tudi zato, ker sem vedno imel dobavitelja za monometilaminski plin in kasneje za že pripravljeno raztopino v metanolu..
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Vedno uporabljam plin monometilamin
Toda tokrat sem dobil monometilamin, pomešan z vodo

Torej pravite, da je najbolje, da ga ne uporabljate?
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Pravim: poskusite v manjšem obsegu in nam poročajte o rezultatih.
Če ne morete.... Ne uporabljajte ga... 😅
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Poskusil bom... poskusil bom tudi s svojo metodo. Samo vzemite ga ven po mešanju in nato nadaljujte z metanolom
Nimam več časa, da bi naročil monometilaminski plin, kar je škoda.

Poročal bom o rezultatih
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Brala sem v starem gradivu, ki ga še imam, in nekdo je poročal o 56 % z metilaminsko vodno raztopino. Zato vas prosim, da mi dokažete, da se motim, upam, da bo delovalo z boljšim izkoristkom!!! Tako bo vse veliko lažje. Preprosto naročite metilamin hcl in naredite svojo metilamin aqua raztopino 40 %, namesto da naročate tiste 200-litrske sode.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Metoda, na katero bi pomislil, bi bila:
Zmešajte mdp2p z metanolom, dodajte vodno raztopino metilamina, zdaj dodajte nabh4 ob močnem mešanju,

dodajte nekaj dodatne vode, ločite. Odstotek vode in metanola, ki ostane v bazi mdma, prekuhajte (sčasoma destilirajte bazo, jaz tega nikoli nisem storil, nekateri pa to počnejo. Dodajte aceton in kristalizirajte s hcl
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Da, to je metoda, o kateri sem nekako govoril. Toda namesto da bi začeli z mdp2p in metanolom
sem razmišljal, da bi najprej začel z mdp2p in raztopino mono/voda.

ločite mdp2p od raztopine mono/vode.
Nato dodati metanol k mdp2p
nato pa nadaljevati postopek, kot ste ga opisali.

Kmalu bom začel z njim, dodal bom nekaj slik in rezultatov.

Preizkusil bom tako tvoj kot moj način. Poglejmo, kaj se bo zgodilo in koliko donosa bom dobil.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Zakaj mislim, da postopek, ki ste ga napisali, ne bo deloval: metilamin se bolje raztopi v vodi, nato pa v metanolu.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Našel sem star postopek z mono/vodo

Redukcija borohidrida (NaBH4) je bila izvedena na naslednji način: hladni mešanici MDP-2-P (1,51 g) v MeOH (5 ml) smo dodali vodno raztopino (40 %) metilamina (2 ml). Mešanico smo ohladili na -20 °C in nato počasi dodajali NaBH4 (30 mg). Po raztapljanju redukcijskega sredstva smo reakcijsko zmes pustili pri -20 °C dve uri. Dodajanje NaBH4 smo ponovili trikrat, v obrokih 30, 30 in 40 mg, reakcijsko zmes pa smo pustili pri -20 °C 24 ur. Metanol smo uparili, ostanku smo dodali 10 % HCl (10 ml), raztopino pa izprali s CH2Cl2 (3 ml x 8 ml). Organsko raztopino smo ekstrahirali z 10 % HCl, združene vodne plasti smo alkalizirali s 25 % NaOH (~10 ml) in ekstrahirali s CH2Cl2 (3 ml x 10 ml). Združene ekstrakte smo posušili nad MgSO4, izpareli, ostanek raztopili v Et2O (18 ml) in skozi raztopino spustili suho HCl. Usedlino MDMA HCl smo pred analizo filtrirali, posušili in homogenizirali.
 
Top