Kajenje metamfetamina - zmanjševanje škode?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Kajenje metamfetamina je zame in za veliko ljudi po vsem svetu zelo zabavno. Vendar pa metamfetamin za izhlapevanje potrebuje toploto (~170 °C, odvisno od strukture in čistosti metamfetamina), zato ga ljudje običajno prežgejo. Nato molekule metamfetamina začnejo razpadati in običajno postanejo črne.

Moje vprašanje je, kaj je ta ostanek metamfetamina in kako preprečiti vdihavanje strupenih snovi iz steklene cevi.

Poskušal sem kuriti pri nižji temperaturi in poskušal sem razpršiti površino stopljenega metamfetamina, vendar to nikakor ni učinkovito.

Kakšne ideje?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
To je odvisno od načina izdelave, poti WHT ter tudi od temperatur in presežkov. V tem dokumentu je to zelo dobro razčlenjeno. Najboljši način, da se jim izognete, je, da kupite kakovosten izdelek. Meth ne bi smel dolgo časa postati črn. V resnici nikoli, razen če ga zažgete do konca. Zveni, kot da ne dobivate methnor, temveč močno ponarejen meth. Imaš sliko?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
To se zgodi tudi takrat, ko uživam kristalni metamfetamin. Pic zdaj nimam, saj sem zavrgel svojo zadnjo pipo.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Ko je metamfetamin izpostavljen temperaturam, ki so veliko višje od njegove točke izhlapevanja, začnejo njegove molekule razpadati s pirolizo (kemijska razgradnja zaradi toplote). Pri tej razgradnji lahko nastanejo različne strupene spojine. Črni ostanki, ki jih vidite, so verjetno mešanica zažganega metamfetamina in teh strupenih kemikalij, ki lahko ob vdihavanju povzročijo poškodbe pljuč in drugih tkiv.

Čeprav nobena metoda uporabe metamfetamina ni popolnoma varna, je tu nekaj pristopov, ki lahko pomagajo zmanjšati tveganje vdihavanja škodljivih stranskih produktov:

1. Manjše in bolj nadzorovano segrevanje: To je dober korak, saj ste že poskusili z nižjimi temperaturami. Ključno pri tem je, da si prizadevate za enakomerno, enakomerno segrevanje cevi, da se metamfetamin ne bi zažgal. Z uporabo butanove gorilke z mehkim plamenom (namesto neposredne visoke toplote) lahko učinkoviteje nadzorujete temperaturo. Cilj je segreti le toliko, da se metamfetamin upari, ne pa opeči.

2. Razporeditev metamfetamina na tanko: Če razporedite metan po površini cevi bolj na tanko, je lahko več snovi izpostavljene nižji vročini, kar omogoča boljše uparjanje. Vendar pa, kot ste opazili, to ne deluje vedno dobro. Eden od načinov za izboljšanje je, da med segrevanjem rahlo nagibate in obračate cev ter tako zagotovite, da se metamfetamin ne nabira in pregreva na enem mestu.

3. Hlajenje hlapov: Razmislite o uporabi daljših steklenih cevi ali naprav, ki omogočajo, da se para pred vdihavanjem nekoliko ohladi. Vroči hlapi lahko povzročijo večje draženje pljuč in lahko potencialno prenesejo več nečistoč. Daljše cevi dajejo pari čas, da se nekoliko kondenzira, kar omogoča, da se večji strupeni delci usedejo v cevi, namesto da bi jih vdihavali.

4. Pogosto čiščenje cevi: Redno čistite stekleno cev, da odstranite vse ostanke, ki so se na njej nakopičili. Ostanki iz prejšnjih seans ne vplivajo le na okus, ampak lahko tudi prispevajo k sproščanju škodljivih kemikalij pri ponovnem segrevanju. Za raztapljanje ostankov in preprečevanje ponovnega vdihavanja z*****lih snovi uporabite ustrezno metodo čiščenja stekla, kot sta izopropilni alkohol in sol.

5. Tehnike vdihavanja: S počasnejšimi in manjšimi vdihi lahko zmanjšate količino hlapov, ki jih vdihnete naenkrat, kar zmanjša draženje in morebitno izpostavljenost škodljivim stranskim produktom.

Pomembno se je zavedati, da metamfetamin tudi z metodami za zmanjševanje škode predstavlja veliko tveganje za telesno in duševno zdravje. Kajenje metamfetamina lahko privede do poškodb pljuč (včasih imenovanih "metina pljuča" ali pnevmonitis), hude odvisnosti, kardiovaskularnega stresa, kognitivnih motenj in duševnih motenj, kot so tesnoba, paranoja in psihoza.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Zahvaljujemo se vam za natančen odgovor. Upal sem, da se boste morda odzvali.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Sliši se kot delo za mojo napravo e-dab s pidom in tuljavo
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Pokaži mi, kako delaš 😏
, in povej mi, katere lahko kupim
 
Top