Je raztopina luga nekako reagirala z acetonom? Google je tu neuporaben. Ali je mogoče obnoviti mojo prosto bazo?

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Področje uporabe: ekstrakcija proste baze iz raztopine luga.
Pozabil sem obnoviti zaloge topil in edine razpoložljive odločitve so bile, da poskusim z acetonom ali pa ga predolgo pustim nestabilnega kot freebazo. Aceton se je moral s kakršno koli nasičeno vodno raztopino obnašati kot IPA in drugi alkoholi - razdelil se je in plaval na vrhu. IRL po vlitju čistega odmerka acetona in stresanju končne ločitvene mešanice. Toda za nameček je ta mešanica nekako začela redko opaženo nucanje od površine navzdol po rogu ventila. zdaj je mehka trdna snov, podobna pudingu, iz gostih oblakov ribjega sijaja, belih, igličastih, neurejenih v kristalni mreži. neenakomerno deli plasti in mi tudi za vedno zamaši odtočni rotovž...

Vprašanje je, ali samo mene preganja tovrstno nerazložljivo z zdravo pametjo, niti z iskalnikom google. Ali je lahko rudnik freebase nekako na voljo za pridobivanje, preden se spremeni v oksidirano ali karkoli pokvari? nekdo ga je že imel?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
To sem kopiral in prilepil (spodaj, im not that cool). Ampak to je verjetno to, kar je goo je... Vprašanje je, kako to spojino ločiti in izolirati. Zdi se, da bi lahko šlo za vodno topilo... približno... Eden od pravih kemikov (z zakonitim ozadjem) bi moral to razširiti....

"Pri reakciji acetona z lugom pride do reakcije, ki se imenuje aldolna reakcija. Lužilo je običajno KOH ali NaOH, ki sta močni bazi. Hidroksid bo deprotoniral aceton in nastali enolat se bo dodal karbonilnemu ogljiku druge molekule acetona. Celotna reakcija je prikazana spodaj
.
main-qimg-130e9dc4be3462e676c0765b7abb2c9b
"
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
To sem že videl, vendar sem vedel, da se nanaša le na trdni brezvodni KOH. Na koncu sem po nekaj brskanja našel razlago v ameriškem patentu. Pod določenimi pogoji se lahko raztopina NaOH sproži v nukleacijo in postane, kot trdijo, ultra čista raztopina NaOH, ki je pripravljena za nadaljnjo obdelavo itd. Na koncu moje zgodbe je bila acetonska plast samo odstranjena z majhno količino suspenzije, po rahlem segrevanju na približno 45-50 °C se je lugi raztopili nazaj in tako naprej.
Če je to prava teza, veljavna za potrditev s strani koga drugega - potem naj vsak pošteno prizna, če je kdaj slišal za to. Če sem iskren, nisem.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
S tem se še nisem srečal... vendar je zanimivo. Najbrž si moram to zapomniti, če se mi bo to kdaj zgodilo. Ampak sem vesel, da si to ugotovil.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
toda počakajte.... kaj je odmerek acetona "P.A."? Ne morem razumeti, kakšen postopek opisujete. Niste imeli topil, zato ste namesto da bi pustili prosto bazo pri miru, jo zmešali z acetonom? kje je v igri natrijev hidroksid? in zakaj je vključena voda? Imeli ste nasičeno raztopino NaOH in jo zmešali z acetonom, misleč, da bo to naredilo kaj?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Stopnja čistosti "p.a." - če sem pravilno prevedel svojo bližnjico v lokalnem jeziku, mora pomeniti >99,5 % vsebine.
 
Top