Velikost laboratorijske posode za osebne poskuse sinteze v majhnem obsegu

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Moj namen ni obogateti in zaslužiti denar, temveč prizadevanje za znanje. Načrtujem samo sintezo v manjšem obsegu za stvari, kot so amfetamin, mdma, ghb, morda mefedron in nekateri triptamini. Vse za mojo osebno uporabo, zato bodo moji poskusi majhnega obsega.

To sintezo bom sprva poskušal izvesti s samo 5 g P2NP:


Ali bi zadostovalo 500 ml? Ali naj kupim večje steklovine? Ali je 500 ml prevelik kozarec? Ali naj izberem manjšo količino? Predvidevam, da bom delal le majhne poskuse, kot je ta, zato ne želim pretiravati s steklenimi posodami.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Nikoli ne želite, da bi bila bučka več kot do polovice polna, zato če rečemo, da želimo zmanjšati 5 g p2np, to pomeni, da potrebujemo 200 ml topila plus minus, zato je 500 ml na mestu.

V laboratorijskem okolju je dobro imeti vse velikosti od 10 ali 20 - do 2000 ml čaš, erlenmajerice vsaj 1 od vsake in več, kar je običajno. to je idealno, nikakor pa ne obvezno.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Na srečo jih imam že nekaj za merjenje raztapljanja, ki sem ga opravljal pri močnih kemikalijah.

Sčasoma bi si rad omislil aparat za destilacijo, vendar bi rad najprej poskusil z nekaterimi sintezami, ki tega ne zahtevajo, da si pridobim nekaj izkušenj.

Vem, da video ne zahteva refluksnega kondenzatorja, vendar se zdi, da veliko ljudi v tej temi uporablja refluks. Kateri so nekateri dobri tipi kondenzatorjev za večnamensko uporabo? Kakšno velikost naj si ogledam za svoje majhno merilo?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
edina stvar, ki bi jo morali resnično pogledati, so kompleti za destilacijo vevor, ki so lastniški spoj iz brušenega stekla ali kakšen ameriški standard, zato ne bo združljiv z ničemer drugim, vendar je to dobra cena za dober okus z malo težavami. medtem ko ste tam, dobite mešalno ploščo in komplet stojala s sponkami, nepremagljiva vrednost
Razen tega nekaj čaš, 1-2L ločilni lijak, kristalizacijska posoda za vodno kopel, lijaki za hrano nekaj velikosti, majhna akvarijska črpalka za recirkulacijo vedra z ledeno vodo, to je približno to.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Vau, te cene so zelo nizke. Prebral sem o nekaterih težavah z njihovim ožičenjem. Ali zaupate njihovi elektroniki ali menite, da se splača dobiti toploto drugje?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Vse moje steklo je majhno in mi je všeč, kupujem na AliExpressu za steklo, nikoli nisem bil razočaran.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ali lahko priporočite prodajalca? Ali, Amazon in eBay navajajo podobne kupce, vendar so nekateri od njih precej dražji, kot je Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Verjetno je ceneje kupiti neposredno od vevor .com kot od Amazon ali Ali ali drugih tretjih oseb
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Moja destilacijska glava s kratko potjo je stala le 40 funtov z ebaya, kar je poceni, pogledal sem na vevor in jih sploh ne prodajajo, kar zadeva priporočila, lahko rečem le, da je skoraj vsa moja steklena posoda bodisi z amazona, ebaya ali Alija. Vse, razen moje prve serije steklovine, ki sem jo dobil, je bila iz kolidža, na katerem sem bil, ki mi je podaril ton stekla, ko so zaprli oddelek za kemijo, so ga razbili v skipu in sem vprašal, ali lahko nekaj rešim. Imam nekaj res odličnih knjig o organski kemiji, ki so stare in vam povedo, kako narediti večino kemikalij, ki so dovolj stare, da lahko rečemo, da uporabljajo azbestno gazo!
 
Top