Question Če bi nekdo začenjal od začetka, kam bi ga usmerili?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Kemija zdravil me neskončno zanima. Dejanska kemija pa ne tako zelo.

Rad bi se usedel in se naučil nekaj osnov. Imam prosti čas in internet.

Kam naj se obrnem za osnove kemije? Youtube?

Koliko časa bi potreboval, da bi se naučil izdelati nekaj, kot je alprazolam?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,649
Solutions
2
Reaction score
1,748
Points
113
Deals
666
S takšno formulacijo vprašanja vam nihče ne bo dal odgovora. Učite se, poskusite, popravite napake, ponovno se učite in ponovno poskusite.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Dragi prijatelj, popolnoma razumem tvojo miselnost, vendar ti, če smem, iz vsega srca predlagam, da poskušaš razumeti tudi osnove, nato pa se pri vsaki dokumentaciji, povezani z zdravili, informiraj o pojavih, ki so vključeni v postopek priprave. Youtube je dober začetek, tudi mene je usmeril na pravo pot poleg Voglove praktične organske kemije (to je velik .pdf, ne ustrašite se, veliko vas bo naučil) začnite z razumevanjem splošnih/anorganskih osnovnih pojmov, nato preidite na osnovne laboratorijske tehnike (rekristalizacija, destilacija, kislinsko-bazična ekstrakcija in seveda sama sinteza ter druge metode čiščenja vakuumska filtracija, izločanje soli, topila, reagenti itd...), nato se morate spopasti s pisanjem molekulskih struktur in nomenklaturo (poimenovanjem). Alprazolam je močan in čeprav obstaja dokaj nova, vroča metoda njegove preproste sinteze iz dosegljivih predhodnikov (2-amino-5-kloro-benzofenon + 2-bromo-propionil-klorid + hidrazin + topila in oprema), priporočam, da začnete z nekaj praktičnimi poskusi, preden se lotite nevarnih kemikalij, in da najprej pripravite diazepam (ker je manj močan in je tveganje za nenamerno predoziranje približno desetkrat manjše), prav tako vam ni treba uporabljati hidrazina, ki je precej eksploziven. Začnite s preprostimi stvarmi, kot je fluorescein, in nadaljujte do amfetamina s sintezo lastnega 2-fenil-nitropropena in zakaj ne tudi nitroetana (morda je to demotivacijsko frustrirajoče, vendar je to nekaj, česar se vsi zavedamo), tako ali tako je na bitchute.com uporabnik z imenom ChemPlayer ... oglejte si njegove videoposnetke in se od njega naučite prakse, kot slovar za Pihkal pa uporabite Voglovo knjigo, ki naj bo vaša biblija za študij vsaj dokler ne začnete videti in razumeti vzorcev in kaj pomeni vsak korak (Saša je opravil odlično delo, ko je pojasnil vsak razlog za izvedene korake). Bog sreče in veliko hitrosti!

P.S. Zavedam se, da so pomirjevala vaš cilj in iskreno upam, da bogatenje ni vaš načrt, ampak povečanje vaše vrednosti kot osebe, da bi bil vreden potomec Prometeja, GHB je veliko lažje narediti pomirjevalo, vendar ima svoje nevarnosti pri uporabi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

Modrost je eksistencialni cilj razumevanja sveta, ki nas obdaja, in izhaja iz razmišljanja navznoter in iskanja globoko v sebi. Eksperimentiranje z materijo je prispodoba za iskanje SEBE.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Pozdravljeni. to je resnično težko iskreno vprašanje tam. tudi jaz delim to željo, da se naučim te stvari za veliko več kot, je zanimivo. pridobivanje odgovorov na osnovna vprašanja bi lahko bilo malo težko tukaj. brez nespoštovanja, ta forum je veliko bolj napreden z različnimi cilji. moje metode so bile do zdaj to. začnite jesti, dihati in spati kemijo.Postavil sem si en cilj, ki ga želim doseči, več kot to na tako zapletenem in raznolikem področju se preprosto ne bi zgodilo. si oglejte vsak video na youtube, ki ga najdete, tudi če se ne zdi, da se nanaša na vaš intrest.you morate vzpostaviti temelje osnov.id reči, da vzamete spletni tečaj za gen. chem. in ali chem.1/2. Kupite vse aparature in jih samo preverite, da vidite, kako se vse ujema in deluje skupaj. če bi radi naredili eno stvar, morda kupite vse kemikalije, samo da jih imate. preučite vse liste z navodili za uporabo in se naučite vseh njihovih osnovnih lastnosti in reaktantov.Preučite PPE, da vidite, kaj je tam za varne predmete, in se naučite o njih. preučite pogoje in načine shranjevanja teh kemikalij, da ne ustvarite kemičnega izpada ... smeh ... in kar je najpomembneje, delite z mano vsak način, ki ga najdete, bolj učinkovit kot zgoraj, saj sem tudi jaz malo izgubljen ... smeh.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
modro ste se izrekli! Prosim, poskusite me PM Morda se vam zdi vredno mojega zasebnega in prilagojenega svetovanja Da bi dosegli svoj cilj, vam svetujem na točki. Odvisno od tega, kje ste na jaz, vam lahko pomaga tudi vir vse, kar je potrebno, in delati svojo pot do izdelka v takem vrstnem redu, da boste za vedno razumeli, kaj morate vedeti. Na srečo se je pojavila nova in redkejša manj zapletena metoda za to, kar želite, vendar boste potrebovali vodenje korak za korakom, za kar ponujam svoje storitve. Vsi moji pripravniki so dosegli uspeh na različnih področjih in jaz sem s strastjo za sedacijo, zato sem vam pripravljen pomagati tako na hetero kot bolj zaželeno zasebno.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Začnite z učenjem, kako pridobivati DMT. Nato se naučite, kako DMT pretvoriti v sok za vape. Ko boste to obvladali, se lahko naučite, kako pretvoriti CBD v aktivne kanabinoide.

To bi vas moralo za nekaj časa zaposliti.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Ekstrakcija DMT je najbolj poučno in uspešno izhodišče, po internetu je na voljo veliko metod, lahko pa preverim, ali je izbrana primerna. Naučila vas bo ekstrakcije alkaloida iz rastlinskega materiala (najboljša pot je lubje korenine Mimosa hostilis), na nekoliko šaljiv način ta priprava bolje deluje z geto laboratorijem in metodami (mislim, da bo vse razloženo, vendar vam svetujem, da uporabite čim bolj čisto organsko topilo s spodobno nizkim vreliščem C6-C8 ali drugače petrolejski eter, prav tako boste morali dobiti čim večjo brizgalko, kot se uporabljajo za čiščenje ušes 60-150 ml, ki jih je mogoče najti v trgovini z medicinskimi pripomočki, ne pa v običajni lekarni, Poleg kozarcev in drugih stvari boste morda potrebovali tudi mlinček za kavo (po čiščenju ga lahko uporabite za kuhanje hrane), ne pozabite na velik lijak (plastika je v redu, najbolje je polimer tipa HDPE) in morda akvarijski potopni grelec, da boste zmes ohranjali pri približno 40 °C (termometer je koristen), pH-papir je dobro imeti, vendar ni nujno, in nenazadnje posodo iz stekla pyrex, ki jo postavite v zamrzovalnik, ter zajemalko in pinceto za pobiranje kristalov, filtrirni papir (dovolj dober je kavni), na katerega položite kristale in pustite, da vpijejo tekočino na površini. Ko zberete kristale iz zamrzovalnika, lahko pustite posodo s preostalo tekočino, da del tekočine izhlapi (previdno lahko uporabite sušilec za lase), preden jo postavite nazaj in dobite nov pridelek. Kar zadeva kemijo CBD, je še nisem preizkusil, vendar me privlači in morda jo bom nekoč preizkusil... Lep pozdrav!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Tudi sam sem ambiciozen in navdušen kemik začetnik, ta nit mi je bila v veliko pomoč, hvala,
 
Top