Koliko težav povzroča naročanje metilamina

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Pozdravljeni vsi
Koliko težav ali problemov predstavlja spletno naročanje nekega metilamin Hcl ali raztopine ?
In kako ga lahko pošljete?
Ker razumem, da je metiamin v obliki tekoče raztopine zelo vnetljiv.
Ali je varneje, da naročim raztopino ali kramp?
Sem novinec, zato poskušam razumeti.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Od kod ste? V ZDA ali EU je to velik problem. Če pa ste v Indiji ali na Kitajskem, težava ni velika.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Strinjam se. Kolikor vem, metilamin v EU ni nezakonito posedovati, čeprav morate po zakonu za njegovo naročilo izpolniti izjavo končnega uporabnika.

Obstajajo podjetja, ki ga tako ali tako prodajajo, vendar je vseeno ujetje z veliko količino metilamina problem, ne glede na to, ali ga človek prizna ali ne. Metilamin v velikih količinah se večinoma uporablja v industriji in ne v preprosti domači kemiji. Zato bodo postavljali vprašanja.

Toda tehnično gledano, posedovanje ni nezakonito. Mislim, da bi vas kljub temu, da je to zakonito, še vedno lahko nekako obtožili za to. Običajno se zdi, da zdaj prestopajo in upogibajo zakone, tako da je vse v zvezi s kemijo nezakonito. Prepričan sem, da bi lahko kaj izvlekli, če bi hoteli.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
če ne bo zakonito, potem se ne bo prodajalo, vendar je.
kako mislite, da ljudje pri nas dobijo metilamin? Robbov vlak ali kaj podobnega?
 

Mind

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Zakaj bi naročali nekaj, kar ima le malo legitimne uporabe in kar obdaja tako velikanski oblak sumničenja?

Kakorkoli že, to je tako enostavno, da je osupljivo... Kilograme te čudovite čudovite stvari je (ali sem poudaril enostavno) mogoče sintetizirati v nekaj urah (brez upoštevanja časa ohlajanja reakcijske posode).

Malo železovega klorida kot katalizatorja, MeOH, NH4Cl in dH2O pri visoki temperaturi in visokem tlaku.

Za kilogram ali manj naenkrat sem ugotovil, da se majhne pečice za pult odlično obnesejo z majhno spremembo, in sicer z dodatkom SSR in digitalnega PID krmilnika (Rex-C100).

In za tiste, ki bi me radi izprašali o podrobnostih v zvezi s to enostavno sintezo metilamina, ki sem jo pravkar omenil in/ali na katero sem se skliceval...

Uporabil bi 2 in jekleno cev, ki ima na obeh koncih navoj, 6-10 palcev dolg del cevi, ki se vijači v 2 in trikotnik. Drugi dve odprtini na cevi sta zamašeni z navojnimi čepi, konec cevi, ki je navojen, pa ima tudi navojni zaključek. Pri prvi uporabi obvezno namočite v HCL, da odstranite morebitne ali vse premaze.

Ne preveč tehnološko, vendar precej učinkovito, posodo rxn bi postavil pod pnevmatiko vozila in uporabil zelo dolg cevni ključ, največji možni, da bi odprl posodo.

In to je trenutek, ko bi predlagal in se obrnil....to... TFSE (Google ali enakovredno)

Kar zadeva temperaturo in čas, 2 uri pri 300C.. in nikoli nisem opazil, da bi bila reakcija zelo izbirčna glede na temperaturo ali čas.

V vseh teh letih in desetletjih me še vedno preseneča, da imam občutek, da sem edini, ki je vzljubil to posebno sintezo in se vanjo zaljubil.

Če bi le lahko odkril ali izdelal tako preprosto sintezo feniletilaminov pod enim loncem, visoko temperaturo in visokim tlakom, kot je ta sinteza metilaminov.
 
Top