Domači laboratorij: Laboratorijski laboratorij: DIY digestorij

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
V tej temi bom dokumentiral svojo sestavo digestorja za revne ljudi. Morda še ni videti tako, vendar bo ta kartonska škatla v nekaj dneh postala funkcionalna digestorija.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 22

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Za 1. stopnjo ekstrakcije bomo potrebovali:
  • prevleko za vzglavnik, ki jo bomo izbrskali za prozorno plastično folijo
  • papirnato cevko iz najboljšega škotskega viskija
  • 12V ventilator 80x80 mm
  • 12V napajalnik
  • pištolo za lepljenje
  • širok (50 mm) lepilni trak
  • merilni trak
  • kuhinjski nož
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 24

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Čas je, da nadaljujete z gradnjo:
  1. V škatlo izrežite veliko okno, skozi katero boste opravljali naloge v dokončani digestoriju. Ni treba, da sega vse do dna.
  2. Na nasprotni strani izrežite luknjo za izpuh, ki se nahaja bližje vrhu, da bo mogoče odvajati dvigajoče se hlape.
  3. Izrežite prozorno plastično folijo (mora biti nekoliko debelejša, folija ni dovolj), da v celoti prekrije delovno okno od strani do strani, vendar pusti spodnji del 10-15 cm nepokrit, in jo z lepilnim trakom pritrdite na kuhinjsko napo na treh straneh (ne na dnu).
Izpušni sistem je treba še nekoliko dodelati in bo prikazan v zadnjem prispevku.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 13
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 15

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Medtem sem zgradil tudi to napravo kot stransko nalogo, preden končam primarni izpuh. Papirnato cev sem od enega konca prečno prerezal približno 12 cm globoko. Nastale segmente sem upognil tako, da so se prilegali 12V računalniškemu ventilatorju, cev pa je v bistvu postala pretvornik iz okroglega v kvadratni presek. Ventilator je bil vroče prilepljen na svoje mesto, vrzeli pa so bile zatesnjene z lepilnim trakom. Ventilator je prekleman, vendar nekako deluje, vendar je prešibek in ne zagotavlja pričakovanega pretoka zraka. Verjetno ga ne bom uporabil za digestor, vendar bo opravil svojo nalogo za odsesavanje hlapov, na primer pri spajkanju nekaterih elektronskih naprav.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 11

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Mislim, da ne boste dosegli vaše priporočene hitrosti zraka 100 čevljev/minuto, seveda bi za doseganje 100 čevljev/minuto v odprtini 1'x1' potrebovali 100 cfm. Samo pomislil sem, da bom to omenil, ko boste nakupovali in sanjali o digestorijih, da je to tisto, kar poskušate doseči. Manj in energijska reakcija bo presegla zmogljivosti nape. To je le to, kar mi je bilo posredovano v glavo. Ne verjemite mi na besedo🫨
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
74
Points
28
Deals
9
Povedal sem vam, da je najcenejša rešitev 50 evrov (ja, zdaj je 60 ali približno toliko) 500 m3h 150 mm fi PP izdelan vent.
ima še en plus. tako da je 2 ptice en kamen,,, lahko jih razmnožite kot 2-3 kosov, tako da imate izpuh na več mestih, potem jih lahko povežete v 3 cevi splitter (ne vem imena) in se lahko sesa s tlačno vent, ki daje ta zrak v filter (brez izgub iz katerega koli vent)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Tej točki se bom posvetil pozneje. Do takrat bom dokončal to improvizirano sestavo z uporabo stvari, ki jih že imam, in se iz izkušenj naučil, kaj moram resnično pridobiti in izboljšati.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
To. To je pravo nasprotje digestorja. To je omara z laminarnim tokom . Ta piha zrak IZ tega filtra HEPA velikosti 24x24x11,5 s certifikatom Neuclear. Pod zgornjim ohišjem je... ventilator s kletko iz peči. Napa vas ščiti pred kemikalijami, ta pa pred gobami, vendar se pred njo pogosto klonirajo rastline, uporabljajo pa jo tudi farmacevti in mikrobiologi. Filter z 99,997-odstotno učinkovitostjo piha zrak veliko hitreje od laminarne hitrosti, da izpodrine atmosferski zrak, ki bi lahko bil onesnažen s plesnimi ali bakterijskimi sporami. Ta stvar mi je dobro služila 10 let praktično 100-odstotno. Po 10 letih sem ga prodal za 200 dolarjev, za katere sem ga izdelal. Laminarni je le privlačna fraza, laminarni tok v atmosferskem zraku pa je pravljica. , da ne omenjam, da laminarni tok ni stvar, temveč meritev, enota za merjenje pa se imenuje Reynoldsovo število.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
74
Points
28
Deals
9
kako pogosto je treba zamenjati filtre?
Predvidevam, da imate samo omarico v notranjosti in potiskate zrak ven, da?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Mislim, da bi bila boljša možnost namesto uporabe kartonske škatle in nekaj vročega lepila majhna škatla za rast z akf + izjemno preveliko prezračevanje. In predlagam, da zrak iz izpusta izpihate skozi okno.
Če boste delali v šotoru, boste seveda potrebovali običajno zaščitno opremo (A2B2E2K2-HG-P3 filter maska !!).

Toda namesto nakupa prave digestorske nape bi uporabil to možnost.
 
Top