Kemijski idiot prosi za pomoč

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
1. Zmešajte 40 gramov fenilacetona, 20 gramov metilamin hidroklorida in 200 ml metanola, dodajte 1 gram natrijevega hidroksida, da se nevtralizira do šibke alkalnosti, in reagirajte pri 60 stopinjah 2 uri, da nastane vmesni produkt imin.
2. Iminskemu intermediatu dodajte 15 gramov natrijevega borohidrida in reagirajte pri sobni temperaturi 6 ur, da nastane amfetamin.
3. Reakcijski raztopini dodajte 100 ml vode, ločite organsko plast in izpiranje trikrat ponovite. Po vsakokratni uporabi 100 ml vode dodajte ustrezno količino klorovodikove kisline, da se nevtralizira na pH 5.
4. Izparite vse topilo in vodo, prenehajte segrevati, ko je temperatura nad 100 stopinj in se kristali po ohladitvi še vedno ne oborijo. Ali sem izpustil kakšen pomemben korak?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Natrijevega hidroksida je premalo. Pri pridobivanju plina metilamin je treba raztopino metanola in metilamina hraniti pri nizki temperaturi, da metanol absorbira plin metilamin. V prednjem delu bo nastala vlaga. Priporočljivo je, da vlago odstranite. Količina vpliva na izkoristek. Raztopina bo odražala izgubo metilamina pri sobni temperaturi. Plin, zaradi česar vaša reakcijska zmes ne bo reaktivna in boste morda dobili le P2P, potem ko boste zapravili reagente. Po dodajanju vode morate vzeti DCM ali druga topila za ekstrakcijo proste baze metamfetamina iz vode in nato zakisati

Ne vem, ali imam prav ali ne, ampak vsaj to sem izvedel na forumu
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
11,851 grama natrijevega hidroksida za deprotoniranje 20 gramov metilamonijevega klorida
 
Top