Ali lahko na te kristale pogledam z očmi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Kako je to videti za vas? Naredil sem nekaj stvari. Amonijev klorid in formaldehid sem nekaj ur segreval z alihnovim kondenzatorjem in vakuumskim nastavkom z obratom 110° na vrhu ter vakuumsko črpalko, nato sem pustil, da se ohladi, in ga filtriral. Nato sem tekočino nekaj ur destiliral pod vakuumom, kondenziral destilat, ga pustil, da se ohladi, in ga filtriral. Nato sem ga še nekajkrat kondenziral in filtriral. Vzel sem filtrate#3-5 in jih 30 minut refluksiral v metanolu, ki sem ga dvakrat destiliral iz vrča tekočine za pranje vetrobranskega stekla, ter ga dvakrat vroče filtriral. V zamrzovalniku sem pustil, da se ohladi, filtriral kristale in jih nato izpiral s tekočino, ki sem jo destiliral iz dna treh vrčev belila s 60 ml acetona, ki sem jih pustil zunaj čez noč in dekantiral. Vzel sem nekaj etil acetata in v njem raztopil 2-b-4-mp, nato dodal kristale iz prejšnje razprave ter 2,63 g NaOH in 100 ml vode. Približno 30 minut sem vse skupaj segreval na 60 °C. Nato sem jo destiliral v vakuumu, dokler ni ostalo zelo malo tekočine. Nato sem dodal nekaj acetona in klorovodikove kisline, dokler moji papirji s ph niso bili videti kot 5 na knjižici. Za dolgo časa sem ga dal v zamrzovalnik. To je le moj grobi spomin na to, kaj se je zgodilo. Ko sem se vrnil, je bilo to na dnu tekočine. Te posebne stvari še nikoli prej nisem videl. Nikoli je nisem vohal. Nikoli je nisem okusil. To se ne bi raztopilo v absolutnem acetonu ali absolutnem izo.
UD65BCwu8I
2DJivUCXyl

To zagotovo ni nobena od stvari, ki sem jih dal v bučko na začetku. Ne diši po amoniaku in zagotovo ne po 2-b-4-mp hvala bogu, tega vonja ne bom nikoli spravil iz nosu.
Nekaj sem ga zažgal, ni imel izrazitega vonja. Imel je vonj, vendar nič takega, na kar bi lahko pokazal s prstom. Dim me ni pekel v nosu in mi ni povzročal solzenja oči. Ali je videti kot nekaj, kar bi moral shraniti? Kakšen bo naslednji test?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
No, jebiga, posrkala sem precej veliko črtico, približno 0,080-0,100 g. Za*****lo je, vendar ne preveč hudo. Prava količina glede na to, kar sem prebral. Nič, nobene aktivnosti. Hr 88 bpm po 15 minutah. Mislil sem, da je videti dobro ( ne dobro, ampak prav) tesno sledil sintetiki....ne vem, kaj je to, ampak to ne naredi stvari. Strike 2. 2 neuspehi. Mislim, da mi mora spodleteti izdelava metilamonijevega klorida. Vesel sem, da sem poskusil samo 5 g naenkrat.
To je precej razočaranje, vendar sem vedel, da bo učenje kemije težko. Nazaj k risalni deski 🚮
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28

Ali ste videli ločene plasti pred vakuumsko destilacijo? V EA afaik bi moralo biti to zelo očitno.

Oglejte si priponko 37598
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Sploh se ne spomnim, vendar bi moral vsaj podvojiti, preden bi ga vrgel, ker dnevno kadim met in crack in brez nekajkratne rekristalizacije 100 mg verjetno ne bi naredilo ničesar. Živiš in se učiš. Včasih oseba komentira staro objavo, ki sem jo komentiral, in bodisi da postajam neumen ali pa govorim peklenšček, ker se nekako učim stvari 😅
 

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Apr 23, 2023
Messages
20
Solutions
1
Reaction score
61
Points
13
Deals
44
Tališče ?
Marquisov reagent ?
Liebermannov reagent ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Niti pomislil nisem, da bi v njem poskusil kakšne reagente, kupite tališče je bilo zelo blizu prave številke. V okviru nekaj stopinj
 

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Apr 23, 2023
Messages
20
Solutions
1
Reaction score
61
Points
13
Deals
44
Imate že vse, kar potrebujete za izdelavo reagenta marquis, vendar je dobra novost za temperaturo taljenja
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
To je stara nit in tega gradiva že dolgo ni več, ja, z Markizom sem preizkušal praktično vse, reagira na veliko zdravil in ponaredkov. Cena 3 centov, ki jih stane, je vredna. V zamrzovalniku imam nekaj CH³NH²HCL, ki sem ga naredil prejšnji teden, in tokrat bi rad to reakcijo izvedel v drugem topilu, saj sem slišal veliko pritožb glede EA
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
To je videti zelo znano, kot najčistejši, pod svetlobo rdeč amfetamin, ki menda diši, kot da ste pravkar odprli steklenico 1L acetona. Mislim, ali je to kakšna mokra ali kaj podobnega? Ali ne postane trd, ko ga pustite, da se posuši v vesoljski vrečki z nekaj praskami na slabem, da bi se lahko dobro posušil? In ne da bi bili paranoični ali kaj podobnega, ampak v seriji Breaking Bad so naredili ricin, ki je videti približno enako.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
"Čisti" amfetamin tukaj diši po acetonu. Če je mogoče, ga naredite v malo mehkem ali trdnem kamnu in ga postavite pod telefonsko svetilko
 
Top