Sinteza AB-001 (majhen obseg)

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
AB-001 je precej močan kanabinoid na osnovi indola z adamantanskim linkerjem
NAKIaSMCVj

Tukaj je naša formula, ki jo potrebujemo!

Sestavine:
(250 gramov za izkoristek reagenta AB-001 25 g morda izgubimo na 15 g)
kositrov klorid IV (na gram adamantana dodamo približno 0,5 l ali 500 ml, tako da dobimo 1250 litrov SnCL4)
Etil acetat (potrebujemo 500 ml)
Indol (625g)
MgSO4 (kot sušilno sredstvo lahko uporabite natrijev sulfat)
DCM (približno 1625L)
Nitrometan (812,5 ml)
Voda (1625L)

POZOR: PRIPOROČAM, DA VAM PRIPOROČITE PRORAČUNE, ker meni je delovalo, vendar se lahko kdo pritoži, da je majhna količina in da ne bo imelo 20 g, meni je delovalo, vi pa ne veste, zato vam priporočam, da spremenite razmerje, zato v sintezi ne dodajam svojih razmerij, zgoraj je moje razmerje, ki ga priporočam spremeniti!


Čas za sintezo:

1. SnCL4 dodamo v bučko z raztopino indola v DCM.
2. Mešamo 25 minut-30 minut, ko dobimo sobno temperaturo, nato v majhnih odmerkih skupaj z nitrometanom dodamo adamantankarbonilklorid.
3.Tališče adamantankarbonilklorida je 49-51, segrevanje na temperaturi 50*C za 2 uri ne pozabite na teflonski magnet, segrevati se mora in mešati.
4. Ko sta minili 2 uri, reakcijsko zmes napolnimo z našo zelo hladno vodo, zdaj filtriramo, da odstranimo anorganske smeti iz zmesi, plasti je treba ločiti.
5. Vodno plast ekstrahiramo z etil acetatom, ekstrakt pa združimo z izvlečkom.
6. Na koncu organsko snov posušimo v MgSO4 ali natrijevem sulfatu, lahko deluje tudi, zgoščamo pod pritiskom, POZOR: zmanjšano
zbiramo kristalinični adamantan indol

Čas za pripravo AB-001:
v bučko dodamo NaOH.
V erlenmajerico dodamo vodo.
Zdaj adamantan indol nalijemo v erlenmajerico.
Po dodajanju 1-bromopentana alias amilbromida.
Temeljito premešamo.

Postavimo na vročo ploščo in dodamo magnet teflona, temperatura je 50*C.
Zdaj moramo počakati, da se adamantan indol stopi v tekočo fazo.
Pojavita se dve plasti, po 5 minutah postavimo na mizo z vroče plošče.
Počakamo, ko sta bučka in zmes na sobni temperaturi, očistimo z vodo, za razliko od TM***** ali naftoilindolov adamantanindol v nekaj sekundah kristalizira!
Prelijemo v čašo in plast AB-001 dodamo v drugo čašo z iglo za zbiranje.
Ko se kristalizira, traja približno 5 ur.
Izvedemo rekristalizacijo AB-001.
Prelijemo IPA/etilacetat/ morda bo deloval tudi aceton, vendar ga še nisem preizkusil, mislim, da ne.
Zdaj udarjamo po temperaturi približno 55*C, potem ko se kristalinična stvar raztopi v topilih, ki sem jih naštela.
Počakajte, da se kristalizira.
Ko s stekleno palčko razbijemo velike kristale, zdaj filtriramo s pomočjo vakuumske filtracije, priporočam izpiranje z IPA.
Končano.
 
Top