Question Kde kúpiť technickú kyselinu sírovú?

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Ahojte spoločne,

naposledy som kúpil kyselinu sírovú asi pred 2 rokmi, keď sa dala kúpiť takmer všade bez špeciálnych povolení. Bolo to krátko predtým, ako bola v Európe klasifikovaná ako nebezpečná látka.
Väčšina online distribútorov chemikálií vyžaduje vyhlásenie o konečnom použití.

Kde teda môžem kúpiť množstvo od 1 do 5 l kyseliny sírovej s čistotou < 95 %?
Má niekto clearnetový/darknetový trh, kde sa ponúka kyselina sírová a iný chemický tovar?

Mr.Magic
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Kyselina sírová s čistotou 95 % nie je technická trieda. Nie je to "väčšina" distribútorov, ktorí vyžadujú vyhlásenie pre konečného používateľa, sú to všetci. Jednoducho ju nebudete môcť kúpiť, pokiaľ ju nekúpite ako podnik a nedeklarujete jej legitímne použitie.

Niektoré čističe kanalizácie obsahujú nízko kvalitnú kyselinu sírovú, ktorú môžete extrahovať a koncentrovať na požadovanú koncentráciu. Upozorňujeme však, že varenie koncentrovanej kyseliny sírovej nie je žiadna sranda, pretože to musíte robiť pri teplotách nad 300 °C.

Pokiaľ ide o trhovisko, na nákup tovaru môžete použiť toto fórum. Ak ho naozaj potrebujete, môžete mi poslať priamu správu a ja vám ho môžem poslať.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
nech už dostanete akúkoľvek kyselinu sírovú, môže byť s určitým znečistením, čističe kanalizácie sú často kontaminované. mala by byť číra a ťažšia ako voda. na zabezpečenie čistoty môžete použiť destilačný prístroj. jednak na odstránenie prípadnej vody, jednak na vydestilovanie kyseliny a ponechanie kontaminantov
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Používam špecifický čistič odtokov jeho 97 % kyseliny sírovej, ak nie viac. 1 liter = 1,8 kg je tiež lacný ako sračka, ale čo iné očakávať vo východnej Európe
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Dobrý deň,
v EÚ nenájdete žiadny legálny zdroj, ktorý by predával kyselinu sírovú s obsahom vyšším ako 14,9 %, nech by ste hľadali kdekoľvek.

Ak potrebujete vyššiu koncentráciu ako je táto, môžete buď použiť 14,9 % materiál, ktorý sa dá ľahko kúpiť vo veľkých množstvách a v mnohých rôznych obchodoch cez pult a online, a skoncentrovať ho, alebo získať materiál prostredníctvom iných kanálov.

Koncentrácia kyseliny sírovej až na 70 % je hračka a bude si vyžadovať len veľmi základné sklo... Čokoľvek nad 70 % by sa malo robiť len s určitými bezpečnostnými opatreniami, správnym vybavením a základnými znalosťami/skúsenosťami. Koncentrovaná vriaca kyselina sírová je poriadne hnusná vec, verte mi.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Mám 97 % kyseliny. A nie je vriaca haha má roztomilú fialovú farbu môžem do nej bez problémov vložiť ruku, ak nemám na ruke rez, potom môže páliť
 

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Dobrý deň,
Existuje čistič kanalizácie, ktorý obsahuje 97 % kyseliny sírovej. 1 l stojí menej ako 5 eur. Nastavte VPN na Litvu a vyhľadajte v Googli "sieros rūgštis valiklis". Neviem, kde žijete, a nie som si istý, či budú
vám ho pošlú, ale oplatí sa pozrieť. Pozrel som sa na indregients a určite je to 97 % kyseliny sírovej.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Môžem preposlať cez bbgate escrow drain cleaner, ale drahšie ako 5 eur :D
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Tieto veci sa vyfarbujú. Má fialovú farbu. Váham, či používať Ambro-sol.
 
Top