Question Použitie dietyléteru pri syntéze kokaínu.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Chystám sa vyrobiť kokaín, ale viem, že pred rokmi sa v procese syntézy používal dietyléter, pretože je vďaka nemu oveľa čistejší, ale prestali to robiť, pretože je to veľmi nebezpečné, ale môže mi niekto vysvetliť, ako to môžem urobiť bezpečným spôsobom? @GhostChemist
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Dietyléter je len extrakčné rozpúšťadlo, ktoré použili. Použite ho namiesto akéhokoľvek nepolárneho rozpúšťadla, ktoré používajú na extrakciu bázického kokaínu z reakčnej zmesi. Aj syntéza drogy je niečo iné. Vy len extrahujete a čistíte drogu, ktorá bola biosyntetizovaná rastlinou
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Áno, máte pravdu, nie je to syntéza, ale extrakcia a používajú acetón, takže ho len nahradím dietyléterom?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Acetón sa mieša s vodou a ťažko sa oddeľuje. Dietyléter sa neoddeľuje
Chloroform nie. Hexán heptán xylén toluén petrolej oktán niečo, čo sa nemieša s vodou, je to, čo nahrádza. Kokaín HCL je v acetóne sotva rozpustný. Acetón sa zmieša s kokaínom, potom sa prefiltruje a kokaín je vo filtri a acetón rozpustil niektoré prímesi, čím ich z kokaínu odstránil
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Áno, objednal som éter a chloroform použijem éter na extrakciu kokaínovej bázy a vysuším ju a znovu rozpustím v chloroforme a prefiltrujem, čím by som sa mal zbaviť nečistôt!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
S chloroformom pracujte opatrne. Pre exp, detonuje pri kontakte so silnou zásadou.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Niekoľkokrát som prehnal svoj kokaín chloroformom, ale nikdy som z neho veľa nedostal. Najlepšia metóda, na ktorú som prišiel, je dať ho do ľadovej vody a jednoducho ho nechať odstáť a usadiť a všetko, čo vidíte, nie je kokaín. S kokaínom a teplom musíte byť opatrní. Všetok kokaín, ktorý som v živote videl, má v sebe nejaký druh cukru ( možno manitol), ale ak kokaín zohrejete, roztopí sa na niečo medzi čírym laffy taffy a karamelovým sirupom. Vyžaduje si to veľa úsilia, aby sa to napravilo
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ako by ste teda extrahovali kokaín z vody? Plánujem urobiť proces čistenia, ale už dobrých pár rokov sa pozerám na to, že by som urobil "acetónový výplach", ale IV sa pozeral na metódu etanolu a ľadovej vody.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Môžete neutralizovať hcl a vyzrážať ho ako voľnú bázu. To je JEDINÝ spôsob, o ktorom viem, ako dostať kokaín z vody. Rozhodne ho nemôžete len tak odparovať. Po vykonaní a/b extrakcie a následnom prebublaní hcl cez bezvodý acetón alebo váš obľúbený éter, aby sa hcl vyzrážal, sa môže odparovať
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Uvažujem, že na rekryštalizáciu použijem bezvodý izopropylalkohol alebo etanol, pretože v mieste, kde sa nachádzam, sa ľahšie cedia.
 
Top