Question Bezpečný spôsob dávkovania plynného vodíka?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Keďže plynný vodík je horľavý so vzduchom, aký je najlepší spôsob zaobchádzania s plynným vodíkom, keď vykonávam reakciu, pri ktorej vzniká? (Okrem použitia profesionálneho digestora.)
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Zinok HCl ?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Mohli by ste to rozviesť?
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Redoxný význam. Neodstránenie H2 do vesmíru 🤣
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ok. takže pridám hcl zinku do roztoku, v ktorom je borohydrid sodný, aby som znížil jeho výbušnosť?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ak máte TAKÉ obavy, spustite hadicu z hornej časti kondenzátora smerom von.
Ale ak len redukujete napríklad pomocou borohydridu, postačí vám otvorené okno a bežiaci ventilátor
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Ale nie je plynný vodík horľavý so vzduchom?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
To znamená, že H2 môže spôsobiť výbuch pri minimálnej koncentrácii 4 %. Aby to bol skutočný problém, museli by ste ho použiť pomerne veľa, aby ste v tomto bode naplnili bežnú miestnosť.

Správne vetrajte svoj pracovný priestor a nemal by to byť problém.
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Ahoj. pokiaľ viem, H je horľavý s ohňami Skutočne,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Skutočne to závisí od množstva vyvíjaného plynu, takže ak to nie je veľký objem, môžete na koniec zostavy umiestniť aj predtým nafúknutý a potom vyprázdnený balón, pretože sa nafúkne, tlak v systéme sa zvýši (dosť často je to žiadúca vec pri hydrogenačných reakciách) a namiesto toho, aby ste ho nechali prasknúť, ho vymeníte a plný vyprázdnite. Výhodou H2 je, že je ľahší ako vzduch, takže bude mať skôr tendenciu uniknúť z miestnosti s prúdom vzduchu a potom sa hromadiť a vytvárať výbušné zmesi s O2 v atmosfére (dôvod, prečo je Et2O nebezpečné rozpúšťadlo, je ten, že sa hromadí na podlahe a kým sa dostane k vášmu nosu, môže byť už neskoro). Dúfam, že to pomôže.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
presne na toto som myslel, hoci ak balónik náhodou praskne skôr, ako ho vymením, potom by možno mohol spôsobiť výbuch rýchlym uvoľnením tlaku alebo statickou elektrinou.

chcel som dať hadicu vedúcu od kondenzátora von za okno. ale stále som trochu paranoidný/obávam sa výbuchu. myslím, že to budem musieť urobiť.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Vybrali ste si preferovanú metódu, nebojte sa H2 pláva lepšie ako He a bude sa knôtovo riediť vo vonkajšej atmosfére aj smerom nahor a preč od zdroja (uistite sa, že hadica je pripojená vonku z horného bodu, aby plyn nebol odfúknutý vetrom späť)
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Správny spôsob je odpojiť potrubie a na konci mať obmedzovač spätného rázu.

hoci hadica/rúrka smerom von by mala byť dostatočná, pokiaľ nie je zachytená

vodík je ľahší ako vzduch. Premýšľajte o héliovom balóne. každý má určite skúsenosti so stratou héliového balóna.

Premýšľajte o 3 sekundách po vypustení balóna.

Kde je teraz balón?
Ste schopní chytiť balón späť.

Predstavuje balón nebezpečenstvo výbuchu. Ako rýchlo opustil váš obvod.

Jeho cesta na oblohu by mala byť najlepšie bez prekážok.

Nedovoľte, aby sa hromadil v miestnosti, v ktorej pracujete.

Väčšina reakcií ur nie je mesnt mať uzavretý systém, aby sa zabránilo nahromadeniu tlaku /výbuchom.

Pokiaľ nerobíte tlakovú bombu, kde máte tlakové nádoby.

Nepoužíval by som balón... Použite hadice alebo potrubia.. Tento tlak, ak je malý, znamená, že potrebujete hrubé steny.

Ale kf ur exhusst je veľká ur reslly len smerovanie toku plynu.

Ak kuchynský ventilátor vychádza priamo von, je to tiež v poriadku.

Niektoré kúpeľne posielajú vzduch len do strechy, ale ak sa nechystáte na strechu, aby ste mali cigerrette, malo by to byť v poriadku.

Ventilátory nemusia byť ani zapnuté. Ak vedie von.. Stačí, ak hadicu trochu vystrčíte nahor.. Alebo von, kde môže ísť priamo hore.. Myslím, že vodík nemá zápach... Môžem sa mýliť...

Ak sa vyrobí veľa vodíka, môže sa do neho dostať nejaké kvapalné rozpúšťadlo. Spolu s odparovaním. Ak je to cítiť, musíte urobiť úpravy, aby ste to zohľadnili vo veľkom meradle.

Navrhujem, aby ste všetko spustili na figuríne, aby ste vedeli, s čím máte do činenia.

Menšia reakcia spôsobuje menšie problémy. Potom sa môžete rozhodnúť, čo skutočne potrebujete.

Vodík je vonku celkom bezpečný, pokiaľ nie je zdroj vznietenia.



Musíte sa obávať plynov, ktoré idú dole a zdržiavajú sa, pretože ani neviete, že tam sú.

Ak to zapácha po malom teste. Budete musieť plyn vyčistiť.

Tu je video osoby, ktorá používa vodný asporátor ako čistič. Budete musieť zatvoriť veko.. A potrubie z veka, ktoré vám umožní smerovať vodík von.



Zostaňte v bezpečí
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
aj medené sito má zázračnú vlastnosť zastaviť plamene, aby prešli
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Ďakujeme za to, že..
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Naozaj neviem, ale toto som počul od renomovaného profesora s bohatými skúsenosťami v priemyselnej chémii, že umiestnenie jemného medeného sitka na výstupe plynu z horľavých vecí blokuje vstup plameňa do systému. Ja som takéto sito dal, ale dával som si skôr väčší pozor, aby som nemal zdroj vznietenia, takže som nikdy nemal tú nešťastnú príležitosť presvedčiť sa o jeho účinnosti.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Zaujímavé mám rád obskúrne poznatky.. Musím sa v tom zorientovať.

Chcem pokračovať v tejto tangente, kamkoľvek ma zavedie.. Ale neviem, akým termínom začať túto cestu.. Vždy je to žargón nájsť správne slovo, aby sme získali odpovede, ktoré hľadáme..

Hovoril o tom ako o sitku..možno o spomaľovači plameňov..
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Im vyhľadávanie a hľadanie... A uvedomil som si... Mali sme drôtené pletivo pre highscgool.. A Bunsenove horáky pod.. A máš pravdu, že to neprejde.. Čo to je?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
musí to byť medené pletivo
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
elektrolytický generátor H2 je najlepší, ak ho používate na heterogénne katalytické redukcie, ako napríklad s Pd/C
 
Top