Moje experimenty s pretrepávaním a pečením

marges

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ahojte všetci, píšem z Turecka, prišiel som bez pozerania Breaking Bad 😁 Fórum sledujem už dlho. Čím viac sa naň pozeráte, tým je zložitejšie. Snažím sa to pochopiť a vyrobiť tým, že to uvediem do praxe. Chápem, keď skúšam 😁
Dnes som skúsil urobiť shake and bake s ingredienciami, ktoré som mal, myslím, že som dosiahol pozitívne výsledky. Prísady, ktoré som použila
--------------------------------
moje bezpečnostné vybavenie
-latexové rukavice
-plynová maska používaná pri požiari
-požiaru odolné nohavice a plášť
-------------------------------------------------------
-hnojivo dusičnan amónny biely prášok
-1 suchý liek proti chladu
- Namiesto kempingového paliva som použil metylalkohol a etylalkohol, ktoré som mal po ruke
-kovové lítium
-tento
- prášok na čistenie kanalizácie

Po spojení všetkých materiálov sa reakcia začala veľmi neskoro, ale nebola taká, ako som videl na videu, bolo tam mierne teplo.
Z času na čas som pridal čistič odtokov a pokračoval som pridávaním vody. Občas som to pretrepával jeden deň. Potom som to prefiltroval cez kávový filter. Vznikla priehľadná žltá tekutina. Potom som do podložky vložil sodnú soľ a kyselinu a nastavil som mechanizmus s hadicou. Keď som do kvapaliny pridal plyn, objavil sa ľahký dym a žiadny sneh. Nevzdával som sa nádeje, keď som na dne uvidel niekoľko kryštálikov. Po trojnásobnom prefiltrovaní kvapaliny som filtre a kvapalinu vysušil zvlášť.
- Časť kvapaliny vo filtri som premyl acetónom, zvyšný čistý biely prášok zostal vo filtri a sušil som ho oddelene.
- Kvapalinu som dal do zásobníka bez premytia acetónom a sušil som ju oddelene a na druhý deň sa objavil biely prášok.
-Premyl som odplynenú kvapalinu acetónom a vysušil ju na samostatnom filtri, ale kryštály zmizli.

Momentálne mám vrstvu bieleho prášku v zásobníku a biely prášok vo filtri, ktorý som premyl acetónom. Teraz budem skúmať, ako ho vykryštalizovať v jednoduchej forme doma. O vývoji situácie tu opäť napíšem.

Okrem toho som si v obchode kúpil sprej na čistenie ráfikov a vyskúšam ho namiesto štartovacej kvapaliny. Zaujímalo by ma, prečo nesneží, keď dávam plyn.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Dovolím si špekulovať, že je v ňom voda. Ak by ste boli úspešní pri protonizácii chemickej látky, keď je hcl,mitmpredipituje z nepolárneho rozpúšťadla, ale je veľmi dobre rozpustná vo vode a namiesto vyzrážania len prechádza do vody
 
Top