Question Farma húb

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, rozhodol som sa vytvoriť domácu farmu nejakej magickej huby, ale môže mi niekto povedať, čo všetko musím vedieť a čo všetko musím mať na jej výrobu?
Ďalšia otázka je, koľko bude stáť kúpiť 1-5 g magických húb od nejakého dílera?
Kto mi dá dobrú odpoveď, budem mu vďačný.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - Tento sir má veľa skúseností s pestovaním húb a metódami extrakcie. Veľmi priateľský chlapík, ktorý mi pomohol s mojimi otázkami o hubách. Možno pomôže aj vám. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Mohol by som, ale bolo by to veľa písania. Existuje niekoľko spôsobov, ako na to ísť. Tam, kde som ja, má 5 gramov hodnotu 25 až 35 usd. Ak hľadáte, je k dispozícii hora informácií. Pozrite si "The Shroomery.org".
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Podporujem to, čo povedal @Frit Buchner, a tiež by som vás nasmeroval na philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology a napokon na youtube kanál mycotrophic. Mycotrophic je podľa mňa najlepší, aj keď prestal byť aktívny na youtube, aby sa sústredil na patreon a discord, jeho videá sú stále mimoriadne užitočné
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer na youtube má niekoľko skvelých informácií. To je však pravdepodobne pre skúsenejšieho používateľa. Nikdy som nemal žiadne problémy s používaním PF Tek. Ako začiatočník odporúčam začať tam, táto metóda je viac-menej "blbuvzdorná"
Potrebné položky: Tlakový hrniec. 1 alebo 1/2 litrové "guľové" poháre - najlepšie so širokým hrdlom. Vrecko vermikulitu, vrecko perlitu, organická hnedá ryža, veľká plastová vaňa "rubbermaid", mixér alebo mlynček na kávu a, samozrejme, vaša striekačka na spóry. Spóry, ktoré dostanete na internete - sú legálne - aspoň na väčšine miest v USA. Všetko ostatné nájdete vo Walmarte alebo v okolí mesta. Taktiež je potrebné - kuchynské náčinie, alkohol na sterilizáciu počas celého procesu. Ryžu si pomeľte na múku pomocou mixéra alebo mlynčeka. Na naplnenie pohárov sa používa pomer 2/3 šálky vermikulitu, 1/4 šálky múky z hnedej ryže a 1/4 šálky vody. Sterilizuje sa v tlakovom hrnci a vstrekuje sa spórami. Uchováva sa v tme a teple niekoľko týždňov.
Postupujte podľa týchto pokynov: https: //erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NEMÔŽEM DOSTATOČNE ZDÔRAZNIŤ: POČAS CELÉHO PROCESU MUSÍTE BYŤ ČO NAJČISTEJŠÍ! Inak si len vypestujete plesne/baktérie a premárnite svoj čas/peniaze!

Pokiaľ však ide o terárium - urobte to nižšie.
Dno plastovej vane naplňte asi centimetrom alebo 2 cm perlitu. Pridajte toľko vody, aby sa vsiakla do všetkého perlitu a aby trochu zostala stáť na dne, ale nie toľko, aby sa dostala nad perlit. Toto je vaše terárium. Keď sa vaše nádoby dokončia kolonizovať - huba rastie v celej nádobe bez zmeny farby - počkajte ešte týždeň, aby ste si boli istí, že sú zrelé. Nikdy neotvárajte nádoby, kým nepočkáte niekoľko dní po tom, čo uvidíte, že celá nádoba je kolonizovaná. Niektoré sú rýchlejšie ako iné.
Teraz ste pripravení "porodiť" svoje "koláče". Vyprázdnite všetky svoje poháre ("koláče") do ďalšej vane naplnenej do polovice vodou, aby ste ich "ponorili" - nechajte ich plávať 12-23 hodín - potom ich umiestnite do terária. To pomôže povedať koláčikom, že je čas na výrobu húb, a ponorenie pomôže rehydratovať vaše koláčiky, keďže huby sú z viac ako 90 % tvorené vodou - tento krok veľmi pomáha.
So stojatou vodou v teráriu bude dostatočná vlhkosť, mali by ste vidieť, že na boku terária sa vytvára vlhkosť - to je dobré znamenie. Terárium nechajte na teplom a tmavom mieste a kontrolujte ho každý druhý deň, otvorte na pár minút veko, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu, a nechajte ho hodinu alebo dve na svetle, NIKDY však na priamom slnku! Po niekoľkých dňoch uvidíte, ako sa na koláčoch tvoria "kolíky". O niekoľko ďalších dní budú huby hotové. Zbierajte ich tesne predtým, ako sa klobúk oddeľuje od stopky. Po prvom zbere koláče opäť "namočte" na 12-23 hodín a vložte späť do terária na ďalšie
"spláchnutie". Ak terárium začne vysychať, stačí pridať viac vody do perlitu na dne, ale nie toľko, aby vaše koláče sedeli vo vode. Len toľko, aby sa udržala vysoká vlhkosť.

Vaše koláčiky sa prepláchnu 2/3/4 krát, po každom prepláchnutí ich opäť ponorte a opakujte, kým už nerastú, snažte sa s koláčikmi nemanipulovať a nepotĺcť ich, alebo pri vyberaní huby nevytrhnúť - nepoškodzujte koláčiky.
Na sušenie sa najlepšie hodí sušička potravín, ale nie je nevyhnutná. Môžete sušiť na vzduchu pomocou ventilátora atď. Pred uskladnením musia byť huby KOSTNE SUCHÉ a stopka musí byť lámavá, inak sa zničí.
Každé ďalšie prepláchnutie má zníženú výťažnosť a účinnosť. Prvý flush je najlepší, posledný je najhorší. Dúfam, že vám tieto informácie pomôžu! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Vedel by mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti ( pozrel som veľa videí na youtube), ale či med funguje na pestovanie spór v tzv. tekutej kultúre a či je tento roztok dosť dobrý na to, aby sa dal do hnedej ryže (niekoľkokrát prevarenej) a začalo sa pestovať mycélium ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Med bude fungovať, ale má určitú hubovú imunitu, takže nie je ideálny. Karo, sirup z hnedej ryže PIVOVARSKÝ VÝŤAŽOK, jednoducho to musí byť nejaká forma glukózy/fruktózy. S použitím spór na očkovanie LC sú spojené problémy, ale už sa to robilo. Technológia Soldados Erowid je staršia ako on a pravdepodobne staršia ako ja a "terárium", t. j. ovocná komora, je zlý dizajn. Tým pádom je problém snažiť sa vás to tu naučiť. Napísal som 7-stranový článok pre medzinárodné mykologické periodikum, ktorý vyšiel asi pred 10-12 rokmi, a aj na 7 stranách je to naozaj len zhrnutie
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Nepovedal som, že je to najnovšia alebo najlepšia technika alebo niečo podobné, tvrdil som len, že je "blbuvzdorná". Poskytol som voľnú osnovu, podľa ktorej sa môže zvedavý začiatočník riadiť. Sterilizácia je pravdepodobne najväčší problém týkajúci sa začiatočníka a tlakový hrniec vitálne eliminuje akékoľvek chyby až do tohto bodu. Po kolonizácii stačí tieto nádoby naočkovať a porodiť. Frit Buchner má pravdu, návrh terária, ktorý je uvedený v tom tek na erowide, je komplikovaný a hlúpy, preto som uviedol veľmi jednoduchú alternatívu - mokrý perlit v plastovej vaničke, nikdy som nemal problémy s neplodením alebo vysychaním. Vzduchové hadice a zvlhčovače a "kvapkací štít" a čo ja viem čo ešte, nie sú potrebné. Stačí pridať šálku alebo dve vody podľa vlastného uváženia, toľko, aby sa v teráriu "zaparovalo". Ako začiatočníkovi by som vám odporúčal, aby ste si celý proces najskôr osvojili, než sa pokúsite o inovácie. Som si istý, že existujú oveľa lepšie spôsoby, ako to urobiť, ale určite to nie je ťažké a ani z polovice také zložité, ako si to veľa ľudí predstavuje. Ak je tek starší ako ja, (35+ rokov), potom pravdepodobne existuje dôvod, prečo ho stále poskytujú - pretože je vyskúšaný a pravdivý. Mojím zámerom je len pomôcť vysvetliť a zjednodušiť.
 
Top