Question Monometilamín 40 % voda

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Obyčajne vyrábam mdma s týmito chemickými látkami
Pmk olej
Monomethylamine 99%
Metanol
NaBH4

Ale teraz som dostal Monomethylamine 40% vodu, ktorá mi dáva chybu, či voda bude problémom pre výrobu mdma s voľnou bázou. Môže mi s tým niekto pomôcť.

Myslel som na miešanie pmk oleja s vodou Monomethylamine 40% počas 10 minút. A potom to nechať odpočívať, kým pmk olej neklesne na dno kanistra a mono/voda zostane nad ním.

Potom odoberiem mono/vodu a nechám pmk olej, aby som do neho mohol pridať metanol a pokračovať v pridávaní NaBH4.
Bude to dobrý spôsob, ako odstrániť vodu von, alebo musím nechať všetko v ňom.

Vie niekto, či bude voda problémom pre celý proces?
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Voda bude problémom pre tvorbu imínu... použite roztok metylamín metanol, možný je aj etanol. Spomínam si na niektoré syntézy nabh4 s vodným roztokom metylamínu už dávno (časy "úľa"), ale z toho, čo si pamätám, všetky mali nízky výťažok (20-35 %) To všetko je z toho, čo si pamätám z dávnej minulosti.. nikdy som to sám neskúšal, aj preto, že som mal vždy dodávateľa pre plynný monometilamin a neskôr pre už vyrobený roztok v metanole..
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Vždy používam plynný monomethylamín
Ale tentoraz mám Monomethylamine zmiešaný s vodou

Takže hovoríte, že je lepšie ho nepoužívať?
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Hovorím: vyskúšajte to v malom rozsahu a informujte nás o výsledkoch.
Ak sa vám to nepodarí.... Nepoužívajte to... 😅
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Budem sa snažiť. vyskúšam aj svoju metódu. Stačí ho po miešaní vybrať a potom pokračovať metanolom
Nemám už čas objednávať plynný monometilamin, čo je na nič.

Podám správu s výsledkami
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Čítal som v starých materiáloch, ktoré ešte mám, a niekto uvádzal 56 % s roztokom metylamínu aqua. Tak mi prosím dokážte, že sa mýlim, dúfam, že to bude fungovať s lepším výťažkom!!!. Všetko bude oveľa jednoduchšie. Stačí si objednať metylamín hcl a vyrobiť si vlastný roztok metylamín aqua 40%, namiesto objednávania tých 200L sudov.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Metóda, o ktorej by som uvažoval, by bola nasledovná:
Zmiešajte svoj mdp2p s metanolom, pridajte svoj vodný roztok metylamínu, teraz pridajte svoj nabh4 za intenzívneho miešania,

pridajte trochu vody navyše, oddeľte. Vyvarte trochu vody a metanolu, ktorý zostal vo vašej mdma báze (prípadne destilujte vašu bázu, ja som to nikdy nerobil, ale niektorí ľudia to robia. Pridajte acetón a kryštalizujte pomocou hcl
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
33
Reaction score
16
Points
8
Áno, toto je metóda, o ktorej som tak trochu hovoril. Ale namiesto toho, aby sa začalo s mdp2p a metanolom
Myslel som na to, že by som najprv začal s mdp2p a roztokom mono/vody.

Oddeliť mdp2p od roztoku mono/vody.
Potom pridať metanol do mdp2p
potom pokračovať v procese tak, ako ste ho opísali.

Čoskoro sa do toho pustím a pridám sem nejaké obrázky a výsledky.

Vyskúšam váš aj môj spôsob. Uvidíme, čo sa stane a aký výnos z toho získam.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Prečo si myslím, že postup, ktorý ste napísali, nebude fungovať: metylamín sa lepšie rozpustí vo vode, potom v metanole.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Našiel som starý postup s mono/vodou

Redukcia borohydridom (NaBH4) sa uskutočnila takto: k studenej zmesi MDP-2-P (1,51 g) v MeOH (5 ml) sa pridal vodný roztok (40 %) metylamínu (2 ml). Zmes sa ochladila na -20 °C a potom sa pomaly pridával NaBH4 (30 mg). Po rozpustení redukčného činidla sa reakčná zmes nechala dve hodiny pri -20 °C. Prídavok NaBH4 sa zopakoval trikrát v dávkach 30, 30 a 40 mg a reakčná zmes sa nechala 24 hodín pri -20 °C. Metanol sa odparil, k zvyšku sa pridala 10% HCl (10 ml) a roztok sa premyl CH2Cl2 (3 ml x 8 ml). Organický roztok sa extrahoval 10 % HCl, spojené vodné vrstvy sa alkalizovali 25 % NaOH (~10 ml) a extrahovali CH2Cl2 (3 ml x 10 ml). Kombinované extrakty sa vysušili nad MgSO4, odparili, zvyšok sa rozpustil v Et2O (18 ml) a cez roztok sa prepustila suchá HCl. Zrazenina MDMA HCl sa pred analýzou odfiltrovala, vysušila a homogenizovala.
 
Top