Fajčenie pervitínu - znižovanie škôd?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Fajčenie pervitínu je pre mňa a pre veľa ľudí na celom svete veľmi zábavné. Avšak pervitín potrebuje na odparenie teplo (~170 °C v závislosti od štruktúry a čistoty pervitínu) a ľudia ho zvyčajne prepaľujú. Potom sa molekuly pervitínu začnú rozkladať a zvyčajne sčernejú.

Moja otázka znie, čo je to za zvyšok pervitínu a ako sa dá ruduovať vdychovanie jedovatých látok zo sklenenej fajky.

Skúšal som spaľovať pri nižšej teplote a skúšal som rozotrieť povrch roztaveného pervitínu, ale vôbec to nie je účinné.

Nejaké nápady?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Závisí to od spôsobu výroby, cesty WHT a tiež teplôt a nadbytkov. Tento dokument to rozoberá naozaj dobre. Najlepší spôsob, ako sa im vyhnúť, by som kúpil kvalitný výrobok. Metamfetamín by nemal dlho černieť. V skutočnosti nikdy, pokiaľ ho nespálite na škvarky. Znie to, akoby ste nedostávali methnor ste gerring silne adulterat3d meth. Máš fotku?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
To sa deje aj vtedy, keď mám v sebe metamfetamín. Pic teraz nemám, vyhodil som svoju poslednú fajku.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Keď je metamfetamín vystavený teplotám oveľa vyšším, ako je jeho bod vyparovania, jeho molekuly sa začnú rozkladať pyrolýzou (chemickým rozkladom v dôsledku tepla). Pri tomto rozklade môžu vznikať rôzne toxické zlúčeniny. Čierny zvyšok, ktorý vidíte, je pravdepodobne zmesou spáleného pervitínu a týchto toxických chemikálií, ktoré môžu pri vdýchnutí spôsobiť poškodenie pľúc a iných tkanív.

Hoci žiadna metóda užívania pervitínu nie je úplne bezpečná, tu je niekoľko prístupov, ktoré môžu pomôcť znížiť riziko vdýchnutia škodlivých vedľajších produktov:

1. Nižšie a kontrolovanejšie zahrievanie: Už ste vyskúšali nižšie teploty, čo je dobrý krok. Kľúčom k úspechu je tu snaha o rovnomerné, rovnomerné zahrievanie fajky, aby sa zabránilo spáleniu pervitínu. Použitie butánového horáka s mäkkým plameňom (namiesto priameho vysokého tepla) môže pomôcť účinnejšie kontrolovať teplotu. Cieľom je zahriať len toľko, aby sa pervitín odparil, nie spálil.

2. Rozotrite metamfetamín na tenko: Rozloženie metamfetamínu na povrchu rúrky v tenšej vrstve môže pomôcť vystaviť väčšiu časť látky nižšiemu teplu, čo umožní lepšie odparovanie. Ako ste si však všimli, nie vždy to funguje dobre. Jedným zo spôsobov, ako to zlepšiť, je jemné nakláňanie a otáčanie rúrky počas zahrievania, čím sa zabezpečí, že sa pervitín nezhromadí a neprehreje na jednom mieste.

3. Chladenie výparov: Zvážte používanie dlhších sklenených rúrok alebo zariadení, ktoré umožňujú mierne ochladenie pary pred inhaláciou. Horúca para môže spôsobiť väčšie podráždenie pľúc a potenciálne môže niesť viac nečistôt. Dlhšie rúrky poskytujú pare čas na mierne skondenzovanie, čo umožňuje väčším toxickým časticiam usadiť sa vo vnútri rúrky namiesto toho, aby boli vdychované.

4. Časté čistenie potrubia: Pravidelne čistite sklenenú fajku, aby ste odstránili všetky nahromadené zvyšky. Zvyšky z predchádzajúcich sedení môžu nielen ovplyvniť chuť, ale môžu tiež prispieť k uvoľňovaniu škodlivých chemických látok pri opätovnom zahrievaní. Používajte správnu metódu čistenia skla, napríklad izopropylalkohol a soľ, aby ste rozpustili zvyšky a zabránili opätovnému vdychovaniu spálených materiálov.

5. Techniky vdychovania: Pomalšie a menšie šluky môžu tiež znížiť množstvo pary vdychovanej na jeden záťah, čím sa zníži podráždenie a potenciálne vystavenie škodlivým vedľajším produktom.

Je dôležité si uvedomiť, že aj pri metódach znižovania škôd prináša pervitín značné riziká pre fyzické aj duševné zdravie. Fajčenie pervitínu môže viesť k poškodeniu pľúc (niekedy nazývanému "pervitínové pľúca" alebo pneumonitída), závažnej závislosti, kardiovaskulárnemu stresu, kognitívnym poruchám a poruchám duševného zdravia, ako sú úzkosť, paranoja a psychóza.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Ďakujeme za presnú odpoveď. Dúfal som, že by ste mohli reagovať.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Znie to ako práca pre môj pid a cievky e-dab rig
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Ukážte mi, ako to robíte 😏
A povedzte mi, ktoré si môžem kúpiť
 
Top