MEFEDRONE

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
47
Points
3
D69jOFfew1

4-metylmetkatinón alebo mefedrón je β-ketoamfetamín patriaci do skupiny syntetických katinónov, novej triedy dizajnérskych drog známych svojimi halucinogénnymi a psychostimulačnými vlastnosťami, ako aj potenciálom zneužívania. Drogy z tejto triedy zlúčenín sú známe tým, že vyvolávajú stimuláciu centrálneho nervového systému, psychoaktivitu a halucinácie. Výskumná chemikália, ktorá bola prvýkrát vyvinutá ako analóg MDMA v roku 1929, sa nakoniec stala populárnou medzi rekreačnými užívateľmi drog v rokoch 2007 až 2009, keď sa dala kúpiť online na temných trhoch.

POZADIE A HISTÓRIA.
Podľa Európskeho monitorovacieho centra pre drogy a drogovú závislosť Saem de Burnaga Sanchez prvýkrát zaznamenal syntézu mefedrónu vo francúzskom lekárskom časopise v roku 1929. Táto látka zostala neznámou až do roku 2003, keď ju znovu objavil undergroundový chemik s názvom "Kinetic".
V Izraeli sa približne od roku 2004 legálne predávala droga podobná mefedronu obsahujúca katinón. Táto droga sa nazývala "hagigat" a izraelská vláda ju nakoniec zakázala. Katinón bol upravený (nezávisle alebo možno s použitím znovuobjaveného vzorca spoločnosti Kinetic) a bol syntetizovaný nový legálny produkt, mefedrón. Niekoľko začínajúcich podnikateľov rýchlo rozšírilo výrobu mefedronu a droga sa pôvodne distribuovala prostredníctvom izraelských webových stránok vo forme kapsúl a pod značkou Sub Coca alebo Neo-Doves. Izrael bol svedkom prvého masového trhu s mefedrónom. Droga tu bola prvýkrát vyhlásená za nezákonnú v roku 2008. Mefedrón sa šikovne predával aj online prostredníctvom sociálnych médií, temných fór a s reklamou objavujúcou sa na zadných stranách serióznych online spravodajských kanálov. Skutočný chemický vzorec mefedrónu zostal utajený, až kým nebol odhalený na undergroundovom online fóre. Tajomstvo bolo odhalené a do distribúcie sa rýchlo zapojili ďalšie krajiny, pričom Číňania napodobnili výrobný proces a nakoniec prevzali výrobu. Väčšia konkurencia znížila cenu a zvýšila dostupnosť drogy.

Temný trh a pouličný slang: Meph, meow, meow-meow, m-cat, plant food, drone, bubbles, kitty cat.

Lekárne/rekreačné použitie: Neodolné pilulky.

FARMAKODYNAMIKA A NEUROCHÉMIA.
Mefedrón reverzibilne mení konfiguráciu dopamínového transportéra a dochádza k zmene toku transportéra (DAT) a zvýšeniu koncentrácie dopamínu v medzisynaptickom priestore aktiváciou D2/D1/D3, ale bez ovplyvnenia VMAT2. Stimulácia serotonínu zostáva pod silným tlakom dopamínu nepatrná, ale je stále prítomná v dôsledku aktivácie 5-HT2A, 5-HT1A, 5-HT2C, 5-HT2B (SERT) s nízkym obsahom afinity.
Mefedrón možno konzumovať dlhodobo, pretože je inhibítorom spätného vychytávania dopamínu (a serotonínu), takže mefedrón neovplyvňuje vezikulárne ukladanie, ale ovplyvňuje len prenos monoamínov mimo plazmatickej membrány a naše telo v reakcii na to mení expresiu receptorov, čím ich chráni pred nadmernou chemickou stimuláciou. To všetko vysvetľuje adynamický a demotivačný stav po chronickom zneužívaní takmer všetkých psychoaktívnych látok ovplyvňujúcich DAT a SERT. DAT/SERT - 2.41.


Metabolity mefedrónu.
  • nor-mefedrón .
  • nor-dihydromefedrón.
  • 4-karboxy-dihydromefedrón.
  • hydroxytolyl-mefedrón.
  • nor-hydroxytolylmefedrón.
3b6nH9sUXZ

HLAVNÉ FYZIKÁLNE ÚČINKY.
Všeobecne sa opisuje ako intenzívnejší stimulant ako MDMA, poskytujúci väčšiu eufóriu, ale s o niečo menej empatogénnym pocitom a kratšou dĺžkou "návalu". Často sa uvádza ako veľmi "diabolský", s tendenciou spôsobovať užívateľom opakované predávkovanie počas celého zážitku.

Pozitíva:
- mentálna a fyzická stimulácia;
- eufória, zlepšenie nálady;
- pocity empatie, otvorenosti;
- zvýšenie spoločenskosti, túžba rozprávať sa s ostatnými;
- príjemný nával.

Neutrálne:
- Celková zmena vedomia (ako pri väčšine psychoaktívnych látok);
- Zníženie chuti do jedla;
- Rozšírenie zreničiek;
- Nezvyčajné telesné pocity (sčervenanie tváre, zimnica, husia koža, telesná energia);
- Zmena regulácie telesnej teploty;
- Potenie;
- Zvýšenie srdcovej frekvencie a krvného tlaku.

Negatívne:
- Silná túžba po opätovnom podaní dávky, túžba znovu získať počiatočný euforický nával;
- Nepríjemné zmeny telesnej teploty (potenie/chlad);
- Búšenie srdca, pocit zrýchleného srdca;
- Zhoršená krátkodobá pamäť;
- nespavosť;
- Napäté svaly čeľuste, škrípanie zubami (trismus a bruxia);
- Svalové zášklby;
- Nystagmus;
- Závraty, točenie hlavy, vertigo;
- Zúženie ciev;
- Pri insuflácii: bolesť a opuch nosa a hrdla, zápal prínosových dutín.


IkGrQnjAa7
KLINICKÉ ÚČINKY A PSYCHICKÉ PREJAVY.
V prípade predávkovania končatiny zmodrajú a objavia sa príznaky ako bolesť na hrudníku a paranoja. Mefedrón nie je absolútne vhodný na chronické užívanie, hoci nevytvára výraznú toleranciu na neurotransmitery. Zmeny v psychike sú možné, ale reverzibilné. Počas užívania trpí pamäť a duševný stav sa stáva paranoidným. Za zmienku stojí aj účinok mefedrónu na pokožku a jej prívesky - v dôsledku výrazného neustáleho kŕča ciev sa znižuje syntéza kolagénu, čo ovplyvňuje pokožku vizuálne. Kardiovaskulárny systém trpí dlhodobým využívaním svojich zdrojov v dôsledku mefedrónovej stimulácie adrenergných receptorov, ale mefedrón nemá priamu kardiotoxicitu spôsobenú metabolitmi, ako je MDMA alebo kokaín. Nedostatok vedľajších účinkov s nízkym tolerančným potenciálom robí z mefedrónu drogu, ktorá spôsobuje silnú závislosť.

DÁVKOVANIE A SPÔSOBY POUŽITIA:
LD 50 pre ľudí zodpovedá ≈ 120 mg/kg.

Perorálne:
Ľahké: 50 - 100 mg.
Bežné: 100 - 200 mg.
Silné: 200 - 300 mg.

Pri perorálnom užívaní mefedrónu sa vyskytujú určité ťažkosti, ktoré sa častejšie znižujú na kvalitu produktu. Jedinou nevýhodou tohto spôsobu užívania je, že je potrebné veľké množstvo látky. Ide o cytochrómy P450, ktoré uskutočňujú hlavný metabolizmus mefedrónu a na dosiahnutie prahového účinku bude potrebné o niečo väčšie množstvo v porovnaní s intranazálnou metódou. Existujú kombinácie perorálneho mefedrónu s metylónom, "bratrancom" MDMA. Takáto kombinácia môže výrazne znížiť spotrebu mefedrónu, a tým minimalizovať črevné vedľajšie účinky, ako aj predĺžiť euforickú časť tripu.

Intranazálne.
Ľahké: 30-75 mg.
Bežné: 75-180 mg.
Silné: 180-270 mg.
Predávkovanie: 270+ mg.


Najbežnejší spôsob užívania mefedrónu je intranazálny. Dávka u užívateľov s priemernou toleranciou na látku je zvyčajne vysoká a pohybuje sa v rozmedzí 250-400 mg. Tento spôsob spôsobuje traumu nosovej sliznice a pri konzumácii vyvoláva vážne nepríjemné pocity. Aktívny účinok látky je krátky a čas celkového pôsobenia nepresahuje trvanie viac ako 30 minút.

Intravenózne.
Ľahká: 25-50 mg.
Bežná: 50-125 mg.
Silná: 125-180 mg.
Predávkovanie: 180+ mg.


Približne 20 % užívateľov mefedrónu užíva intravenózne.

DOBA TRVANIA:

Perorálne.

Celkové: 2 - 5 hodín.
Nástup: 00:15 - 00:45.
Najsilnejšie: 01:00 - 02:00.

Intranazálne:
Celkovo: 1 - 3 hodiny.
Nástup: ~00:05.
Najsilnejší:

Intravenózne:
Celkovo: 2 hodiny.
Nástup: 30 sekúnd.
Najsilnejší: 00:05 - 00:50.


INTERAKCIA
Metfedrón je metabolizovaný pečeňovým enzýmom CYP2D6 a eliminačný polčas mefedrónu - 70 minút. Maximálna plazmatická koncentrácia mefedrónu - 52 minút.

Neodporúča sa kombinovať s inými látkami z tejto skupiny: kofeín, Ritalin, amfetamín, kokaín, a-pvp a rovnaké typy drog
Neodporúča sa kombinovať so stimulačnými psychedelickými látkami: DO*, 25-Nbome, 2C*.
Neodporúča sa kombinovať s liekmi proti bolesti, najmä s tramadolom
Neodporúča sa kombinovať s antidepresívami
Neodporúča sa kombinovať s eufretikami: MDMA a MDA
Neodporúča sa kombinovať s "pomalými" drogami - heroín, metadón, butyráty, alkohol.

AnZt0WRF46

ZÁVISLOSŤ.
Bolo zistené, že pri chronickom zneužívaní mefedronu existuje možnosť vzniku fyzickej závislosti. Väčšina príznakov, ktoré sa spájajú s abstinenčným syndrómom mefedrónu, sa zdá byť prevažne psychologickej povahy. Pozorovanie, že osoba má občasné obdobia extrémnej energie, spoločenskosti, priateľskosti a dokonca možnej psychózy, po ktorých nasledujú abstinenčné príznaky, naznačuje veľmi vážny prípad zneužívania drogy. Vzhľadom na obmedzené vedecké poznatky o tejto látke neexistuje žiadny štandardný plán liečby špeciálne určený na závislosť od mefedrónu a návykov. Pri užívaní drogy dochádza k pocitu celkovej stimulácie a eufórie, ako aj k zlepšeniu nálady a kognitívnych funkcií. Účinky drogy vznikajú v dôsledku toho, ako ovplyvňuje centrálny nervový systém, v ktorom sa kontrolujú vzorce pohybu a odmeňovania. To, aké intenzívne budú vaše príznaky, bude súvisieť s tým, ako dlho budete látku zneužívať. Neexistuje žiadny stanovený časový harmonogram na vyhýbanie sa mefedronu, ale predpokladá sa, že existuje podobnosť s harmonogramom odvykania od iných stimulačných drog. Presný časový harmonogram bude závisieť od dĺžky užívania a dávkovania počas chronického užívania.

Chronický návyk užívateľa mefedronu:
✓ ťažkosti so spánkom;
✓ svalové kontrakcie;
✓ videnie a počúvanie vecí, ktoré tam nie sú;
✓ potreba užiť viac mefedronu na dosiahnutie rovnakého účinku;
✓ závislosť;
✓ finančné a sociálne problémy.


Príznaky závislosti.
  • Stať sa letargickým a potrebovať viac spánku ako zvyčajne.
  • Zvýšenie chuti do jedla.
  • Apatia a depresia.
  • Živé sny.
  • Chuť na užívanie mefedrónu.
  • Extrémny úbytok hmotnosti.
  • Náhly plač.
  • Agresivita.
  • Úzkosť.
  • Krvácanie z nosa.
  • Čuchanie.
  • Vyrážky.
  • Nevoľnosť.
  • Bolesti hlavy.
  • Výkyvy nálady.
UPDQ15W4SA

PODPORA.
  • L-karnitín (levokarnitín) - 1000 mg hodinu pred užitím mefedronu a 1000 mg po užití .
  • Kyselina alfalipoová - 250 mg hodinu pred užitím drogy a 250 mg po nej.
  • Vitamín C - 1000 mg raz denne cesta a môže byť aj do 3 dní po v rovnakej dávke.
  • L-tryptofán a L-tyrozín sú aminokyseliny a prekurzory serotonínu a dopamínu. Užívajte raz denne L-tyrozín 1000 mg ráno, L-tryptofán 500-1000 mg večer 30 minút pred očakávaným spánkom. Užívajte v priebehu troch týždňov, začiatok užívania je najskôr 72 hodín po poslednom užití euforizujúcich stimulantov.
  • Doplnky stravy s obsahom horčíka. Používajte citrát horečnatý. Denná dávka horčíka je 330 - 450 mg, mefedrón ju však znižuje.
LIEČBA PREDÁVKOVANIA.

Riziká
.
  • Tachykardia a poruchy srdcového rytmu .
  • Gangréna .
  • Zvýšený krvný tlak Krvácanie do mozgu .
  • Závažný vazospazmus: infarkt a ischemická cievna mozgová príhoda .
  • Kritické zvýšenie telesnej teploty .
  • Rabdomyolýza (deštrukcia svalových vlákien) a zlyhanie obličiek .
  • Kŕče a zmena poškodenia vedomia.
Symptómy .
  • Nevoľnosť a vracanie.
  • Hojné potenie a zimnica.
  • Mimovoľné kontrakcie svalov tela a tváre, grimasy.
  • kritické zvýšenie telesnej teploty (38-39 C).
  • Silná bolesť hlavy.
  • tlaková a pálivá bolesť na hrudníku.
  • kŕče.
  • Strata vedomia.
  • poruchy srdcového rytmu.
  • desivé halucinácie, panika a psychóza.
  • zástava dýchania a srdca.
PRVÁ POMOC .
  • Zavolajte miestnu po hotovosť.
  • Vylúčte akúkoľvek fyzickú aktivitu, položte pacienta so spustenými dolnými končatinami ako do polosedu .
  • Zabezpečte čerstvý vzduch, odstráňte obmedzujúci odev, uvoľnite kravatu a rozopnite opasok .
  • Zmerajte krvný tlak, frekvenciu a rytmus pulzu, telesnú teplotu. Pri vysokej teplote fyzikálne metódy ochladzovania: Nezakrývajte sa prikrývkou, telo utierajte teplou vodou .
  • V prípade kŕčov: Pokúste sa pacienta otočiť na bok, rukami mu pridržte hlavu, aby ste zabránili poraneniu. V čase kŕčového záchvatu je to prísne zakázané: Pokúste sa pacientovi otvoriť ústa, uvoľniť čeľusť, vyplaziť jazyk .
  • Pri nástupe klinickej smrti sa vykonáva resuscitácia.
Lieky primárnej voľby- prioritnebenzodiazepíny.
  • Diazepam - 10 -15 mg pod jazyk (Neorelium, Valium, Stesolid)
  • Clonazepam - 1 mg pod jazyk
  • Nitrozepam - 10 mg pod jazyk (Mogadon, Imeson, Novanox)
Vysoký krvný tlak a bolesť na hrudníku .
  • Labetalol 100 - 200 mg (Ipolab, Ascool, Labenon, Betarl, Trandate)
Veľmi častá a nepravidelná srdcová frekvencia.
  • Metoprolol 25 mg - pod jazyk (Lopressor, Metodura, Prelis, Apo-Metoprolol, Egilok)
Použitie neselektívnych betablokátorov na zníženie srdcovej frekvencie sa neodporúča .
 
Last edited by a moderator:

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Intravenózne dávkovanie je vyššie ako intranazálne? Je to správne? Máte na to zdroj?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Autor si zrejme pomýlil intravenózny a nazálny spôsob podávania. Tu sú uvedené bezpečnejšie a funkčnejšie dávkovania:

1. Pre intravenózne
Svetlo: 25-50 mg.
Bežné: 50-125 mg.
Silné: 125-180 mg.
Predávkovanie: 180+ mg.

2. Na nosovú aplikáciu
Ľahké: 30-75 mg.
Bežné: 75-180 mg.
Silné: 180-270 mg.
Predávkovanie: 270+ mg.

Napíšem správnemu orgánu, aby to napravil.
 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Čo má lepší účinok a najsilnejšiu závislosť? Mefedrón alebo metamfetamín?
 

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 6, 2022
Messages
23
Reaction score
35
Points
13
Subjektívny variant sa od každého jednotlivca líši v mnohých aspektoch, ktoré by mohli zmeniť vonkajší income.
Napríkladzávislosť, ktorá je spomínaná spolu so silou, rovnako sa bude veľmi líšiť, kde sa určí hranica medzi závislým a nezávislým jedincom? Bol by závislý aj závislý človek, alebo závislý človek závislý od niektorej zo spomínaných látok?

Osobné skúsenosti s oboma látkami však môžem opísať.
Mefedron
Je najväčšia eufória a najpríjemnejšia látka, akú som kedy urobil, ani by som ju nenazval stimulantom. Podľa definície síce patrí do kategórie stimulantov kvôli afekcii monoamínových receptorov, avšak subjektívne povedané, nikdy nebol až taký stimulujúci v porovnaní napríklad s 3-CMC, MDPHP, A-PVP, A-PiHP, A-PHP, Hexen alebo racemickým amfetamín sulfátom. Pôžitok sa v prípade podávania tejto látky tlačí do vašej reality a bude vás prenasledovať do konca života. Prinútila ma zabudnúť dokonca aj na existenciu dextrometamfetamínu.

Dextrodesoxyefedrín [dextrometamfetamín]
Užíval som len dextro entanoimér metylamfetamínu je to dlhšie trvajúci nerušivý relaxačný pohodlný high, ale eufória a potešenie nebudú také nátlakové a instantné ako pri mefedrone, tento vás donúti robiť úplne náhodné činnosti a práce, rozoberať skladanie vecí, ktoré fungujú kvôli odmene, ktorá je extrémne znásobená, ak ste pod jeho vplyvom, skrátka vás donúti robiť veci, ktoré sa budú cítiť odmenené, čo je extrémne.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63

pawholandesa, podľa nedávnych analytických retrospektívnych štúdií je metamfetamín návykovejší ako mefedron. Metamfetamín v ekvivalentných dávkach pri rovnakom spôsobe podania má spravidla silnejšie účinky.

 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A ako je to s kvalitou cesty?
Je zvláštne, že v SNŠ nie je metamfetamín a v týchto krajinách je veľa mefedrónu. Ako je to možné, ak je pervitín návykovejší ako mefón? Aký je dôvod tejto popularity?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63
Pokiaľ ide o CIS, žiaľ, nemám informácie o kvantitatívnych analytických údajoch týkajúcich sa výskytu metamfetamínu a mefedrónu v tejto oblasti.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Kladiem si otázku, ako je možné, že existuje pomerne veľa ľudí (ako ja), ktorí z mefedrónu majú len vedľajšie účinky, žiadnu eufóriu a stimuláciu CNS, len zvonenie v ušiach, skákanie srdca a zlé zúženie ciev (zdá sa, že to prichádza so všetkými kationmi). A to aj pri dávkach ďaleko za známymi hranicami únosnosti.
Určite to nie je na kvalite alebo čistote odobratých vzoriek 4-MMC, to je overené a ostatní užívatelia si pri jeho užívaní v podstate trhali šaty a neskôr boli nadšení.
Ale ani ja z MDMA veľa nemám. Mierna stimulácia. Nervové vizuálne skreslenie a to je všetko.
Je to trochu divné, pretože Crystal Meth nad určitým prahom pôsobí na každého takmer rovnako.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
442
Reaction score
678
Points
93
Skúste mefedrón užívať perorálne vo vyšších dávkach.
Metamfetamín je aj tak silnejšia látka.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
21
Reaction score
37
Points
13
Tieto správy sú naozaj vynikajúce. Ďakujem.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Mefedrón (4-MMC, 4-metylmetkatinón) - organická chemická zlúčenina, derivát katinónu. Používa sa ako stimulant a empatogén. Komerčne dostupný vo forme kryštálov, prášku, tabliet alebo kapsúl, zvyčajne ako hydrochlorid alebo sulfát tohto amínu.
 

etapok

Don't buy from me
Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
8
Points
3
raz som Ived 0.6 idk čo kryštál, ale to bolo v 2013.... v jednom zábere, 100+ml vody.... okamžité hlasy ako 500+ ľudí okolo vás hovoriť , moja hlava poskakovala , cítil som sa naozaj dobre asi 2secounds, obraz som videl ako ísť hore a dole ako veľmi vysoká rýchlosť... potom zrazu som dostal paranoidné, vstať, necítil som nohy, potom spadol do zeme, ako by som bol spadol .... pokúsil som sa vybehnúť z mojej izby, dvakrát som sa cítil dole, akoby ma zhodili, potom som prešiel cez sklenené dvere, vypadli mi zuby, bol som porezaný na ruke a na krku/hlave, ale okamžite som sa cítil opäť pod kontrolou, žiadna paranoja, len hnev a naozaj vysoko.....bolo to, akoby som bol v kontakte s iným svetom. naozaj zlý zážitok. píšem to len preto, že som skoro zomrel, potom som to nemohol nikomu povedať.
Neodporúčam to, je to zázrak, že som prežil

potom moji príbuzní zavolali záchranku, snažili sa mi pomôcť, ja som sa nenechal , potom do mňa kopali, ja som im to vrátil, zavolali políciu, prišli 4 policajné autá :D snažili sa ma upokojiť, bol som celý od krvi, povedal som policajtom, že som nešiel s týmto záchranným autom, len s policajtmi, ale oni sa ma snažili prinútiť, potom mi násilne pichli 2 alebo 3 dávky uspávacej látky... zobudil som sa v nemocnici

neskúšajte to, prosím, toto bola naozaj zlá skúsenosť, v roku 2014 som prestal s iv , len orálne/nasálne/smoke
tráva je najlepšia^.^
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Ďakujeme, že ste sa podelili o svoje skúsenosti. Rýchlosť nástupu a intenzita účinkov sú orientačné, čo priamo závisí od spôsobu podávania. Intravenózne podávanie je nebezpečné
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Ďakujeme, že ste sa podelili o svoje skúsenosti. Rýchlosť nástupu a intenzita účinkov sú orientačné, čo priamo závisí od spôsobu podávania. Intravenózne podávanie je nebezpečné
 

etapok

Don't buy from me
Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
8
Points
3
Myslím si, že strata krvi zo zranenia sklenenými dverami mi zachránila život... veľa krvi vyšlo von , krvný tlak klesol a veľa vecí vyšlo von aj týmto spôsobom
 
Top