Veľkosti laboratórneho riadu na osobné experimenty s malou syntézou

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Mojím cieľom nie je zbohatnúť a zarobiť peniaze, ale snaha o poznanie. Plánujem robiť len syntézu v malom rozsahu pre veci ako amfetamín, mdma, ghb, možno mefedrón a niektoré tryptamíny. Všetko pre moju osobnú potrebu, takže moje experimenty budú ak malej experimentálnej veľkosti.

O túto syntézu sa budem spočiatku pokúšať len s 5 g P2NP:


Stačilo by 500 ml? Mal by som si zaobstarať väčší sklenený riad? Je 500 ml príliš veľké? Mal by som ísť s objemom nižšie? Predpokladám, že budem robiť len takéto malé pokusy, takže sa len nesnažím preháňať so skleneným riadom
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Nikdy nechcete mať banku plnú viac ako do polovice, takže ak poviete, že chcete zredukovať 5 g p2np, znamená to, že potrebujeme 200 ml rozpúšťadla plus mínus, takže 500 ml je na mieste.

V laboratórnych podmienkach je dobré mať všetky veľkosti od 10 alebo 20 - až po 2000 ml kadičiek, erlenmeyerov aspoň 1 od každej a viac, čo je obvyklé. to je ideálne, v žiadnom prípade nie povinné.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Niekoľko z nich už našťastie mám pre meranie rozpúšťania, ktoré som robil na silných chemikáliách.

Nakoniec by som si chcel zaobstarať destilačný prístroj, ale najprv by som chcel vyskúšať nejakú syntézu, ktorá si to nevyžaduje, aby som získal nejaké skúsenosti.

Viem, že vo videu sa nevyžaduje refluxný kondenzátor, ale zdá sa, že veľa ľudí v tomto vlákne používa reflux. Aké sú nejaké dobré typy konfenzorov na viacnásobné použitie? Na akú veľkosť by som sa mal pozerať pre svoju malú mierku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
jediná vec, na ktorú by ste sa mali naozaj pozrieť, sú destilačné súpravy vevor, sú to patentované kĺby z brúseného skla alebo nejaký americký štandard, takže to nebude kompatibilné s ničím iným, ale je to dobrá cena za dobrú chuť s malými problémami. keď už tam budete, kúpte si miešadlo varnú dosku a sadu stojanov so svorkami, bezkonkurenčná hodnota
Okrem toho nejaké kadičky, 1-2L sep. lievik, kryštalizačná miska na spustenie kúpeľa, pp potravinárske lieviky niekoľkých veľkostí, malé akváriové čerpadlo na recirkuláciu vedra s ľadovou vodou, to je asi tak všetko
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Páni, tie ceny sú priam skalopevné. Čítal som o niektorých problémoch s ich zapojením. Dôverujete ich elektronike alebo si myslíte, že sa oplatí zaobstarať si teplo inde?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Všetko moje sklo je malé a milujem ho, kupovať z AliExpress sklo som nikdy nebola sklamaná.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Môžete odporučiť predajcu? Ali, Amazon a eBay uvádzajú podobných kupujúcich, ale niektorí sú značne drahí, ako napríklad Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Pravdepodobne lacnejšie kúpiť priamo z vevor .com ako z Amazonu alebo Ali alebo iných tretích strán
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Moja destilačná hlava s krátkou dráhou stála len 40 libier z ebay, čo je lacné, pozrel som sa na vevor a ani ich nepredávajú, čo sa týka odporúčaní, môžem len povedať, že takmer všetko moje sklo je buď z Amazonu, ebay alebo Ali. Všetko, okrem mojej prvej dávky sklenených výrobkov, ktoré som dostal, bolo z vysokej školy, na ktorej som bol, darovali mi tón skla, keď zatvorili oddelenie chémie, všetko rozbíjali v skládke a ja som sa spýtal, či by som mohol nejaké zachrániť. Mám naozaj skvelé knihy o organickej chémii, tam staré a straigt up vám povie, ako urobiť väčšinu chemikálií dosť starý, aby povedal, že pomocou azbestovej gázy!
 
Top