Question Má LSD nejaké zlé psychické/fyzické vedľajšie účinky?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Vždy som čítal o ľuďoch, ktorí sa vďaka tripom s LSD zbavili závislostí alebo si vyliečili depresiu. To vo mne vyvolalo dojem, že táto droga je úplne v poriadku, ale rád by som sa dozvedel od niekoho, kto už LSD absolvoval, a povedal mi, aké je to a čo cítil?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Odpoveď na vašu otázku v nadpise: Podľa našich najlepších vedomostí systematické prehľady a metaanalýzy naznačujú, že LSD nepoškodzuje ľudské zdravie. Štúdie, ktoré poukazujú na opak, majú zvyčajne zle vypracovaný experimentálny dizajn (a často výskumníci, ktorí sa na nich podieľajú, majú tendenciu potvrdzovať svoju zaujatosť). Na druhú otázku sa naopak jediná autentická odpoveď týka idiosynkratických skúseností každého z nás.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Psychedeliká majú obrovskú škálu účinkov, nebudete sa dokonale zhodovať so skúsenosťou inej osoby. Odporúčam pozrieť si na chvíľu túto webovú stránku:

Z hľadiska zbavenia sa závislosti to môžem potvrdiť, 3 hodiny nechcem nikotín, je to celkom oslobodzujúce. Viem si predstaviť, že ľudia s väčšou silou vôle ako ja si tento pocit nesú a nikdy ho nepustia.
Liečba depresie, z môjho pohľadu depresia je to, že ste uviazli vo vyjazdených koľajach negatívneho myslenia a psychedeliká vás z tohto myslenia vytrhnú a na chvíľu vás hodia do niečoho šialeného a potom ste stále to isté vy, tie isté problémy a možno aj tie isté pocity, ale budete mať tú spomienku na iné myslenie a emócie a pohľad na všetko a zmení to vaše myslenie, pretože nemôžete poprieť, že ste mysleli inak a bolo to veľmi reálne.
To je skutočný te*****utický prínos o LSD a psychedelických látkach. Umožňujú vám vidieť veci novým spôsobom. Ak máte niečo veľmi silné, napríklad duševnú chorobu, zneužívanie a traumu, veľmi negatívne zážitky alebo lekcie z detstva, ktoré usmerňujú vaše rozhodovanie v živote a vedú nakoniec k neúspešnému a nešťastnému životu; potom mať niečo, čo vám umožní vidieť veci inak, možno nie správne alebo natrvalo, len na chvíľu inak, dostane ľudí na cestu sebareflexie a nakoniec zlepšenia.
Sme sami sebe najhoršími kritikmi a sme v tom aj najhorší.
Pokiaľ ide o moje vlastné skúsenosti.
Zmenilo sa to, ako som vnímal svoje zmyslové vnemy, zmenilo sa, aké potraviny mám rád, prirodzené potraviny sa stali preferovanou možnosťou, ale vyrobené potraviny môžu byť príjemné, ak sú urobené správne alebo s množstvom cukru/tuku. Vizuálne veci v tomto svete, ktoré boli vyrobené človekom a ktoré neodrážali prirodzené pravidlá, ako by mali veci vyzerať (nie som si celkom istý, čo tým myslím, ale väčšinou je zrejmé, keď človek niečo vyrobil a očividnosť toho bledne v porovnaní s krásou prírody). Veci boli úžasné, zvuky akoby boli ďalej, ale počul som ich zreteľnejšie. Zmysly sa zosúladili s ostatnými zmyslami, akoby svojím spôsobom cítili to isté. Nie je to synestézia, myslím skôr tanec, ako sa pohyb spája so zvukmi, ktoré počujete.
Čas sa vlastne nedal sledovať, váš zmysel preň je v prdeli, ak si ho vezmete príliš veľa, nebudete schopní ho sledovať, ak ste si ho nevzali dosť, aby ste stratili tú kontrolu nad myšlienkami, potom budete schopní zistiť, ako dlho to bolo, to bude ťažšie.
Rekurzívne myšlienky, to sú myšlienky, ktoré sa opakujú znova a znova. Môže to byť úžasné, ak máte hlboko osobnú sebareflexiu a transformačné uvedomenie si seba samého, ktoré je zakaždým euforické, môže to byť peklo, ak máte traumatickú myšlienku o niečom hroznom vo vašom živote a uviaznete v slučke na dlhý čas. (Niektorí ľudia však uvádzajú, že sa potom cítia lepšie, pokiaľ ide o veci, ktoré spôsobujú negatívne emócie).
Dostal som kŕče po celom tele, cítil som sa skvele.

Neodporúčam a neodporúčam ich užívať, ak máte duševné ochorenie, ktoré zahŕňa halucinácie alebo bludy. Zhorší to váš stav, môže to z nových vecí urobiť spúšťače a zvýšiť ich frekvenciu. Ak sa vo vašej rodine vyskytli duševné choroby a máte pocit, že by ste ich v sebe mohli mať tiež, jednoducho to nerobte.
Ako už bolo povedané, psychedeliká mi pomohli vidieť aj môj najväčší problém so sebou samým a týkal sa bludných myšlienok a toho, že som o nich vôbec vedel.

Je to môj úprimný názor, že jediní ľudia, ktorým by užívanie LSD a iných psychedelík skutočne skutočne prospelo, sú veľmi neprispôsobiví ľudia. Chlapci, ktorí boli od malička násilníci, ženy, ktoré boli znásilnené, ľudia, ktorí utápajú svoje vedomie v chemikáliách, pretože nedokážu uniesť vlastné myšlienky, všetci títo ľudia potrebujú chvíľu oddeliť sa od normálneho života, aby mohli uvažovať o iných veciach, o ktorých nikdy neuvažovali.
Normálni, pravidelne prispôsobení ľudia, ktorí prežili správnu dávku traumy, ich nepotrebujú, pretože v živote zažijú mnoho zážitkov, ktoré ich prinútia poctivo prehodnotiť spôsob, akým premýšľajú o svete. Budete vedieť, či je váš spôsob života v tomto svete funkčný alebo nie, pretože sa budete neustále zlepšovať vo svojich zlyhaniach, nie zhoršovať.
Ak ste dobre nastavený človek, stále z nich môžete získať pozitívne duševné zmeny, ale potrebujete ich, alebo by vám život dal rovnakú lekciu menej intenzívnym spôsobom, pretože ste prirodzene vnímaví na nové spôsoby myslenia.

Ospravedlňujem sa za moju stenu spamu, ja, rovnako ako všetci evanjelickí dlhovlasí hipíci, ktorí tlačia psychedeliká do sveta, môžem veľa rozprávať o našich skúsenostiach a veľa sa nedozviete, ale naozaj si myslím, že majú prínos, nie je to zázračná droga, ale na niektoré veci je lepšia ako akýkoľvek iný nástroj, ktorý máme teraz v arzenáli.
 
Top