Rozdiel v Leuckartovej reakcii s formamidom a mravčanom amónnym

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, chlapci,
Najprv chcem povedať, aké je to pekné fórum! naozaj zaujímavé!
Mám otázku o Leuckartovej reakcii na výrobu amfetamínov a možno mi tu niekto pomôže:
V literatúre sa hovorí o dvoch rôznych metódach Leuckartovej reakcie: jedna s mravčanom amónnym a druhá s formamidom (prípadne s pridaním kyseliny mravčej). V niektorých zdrojoch sa uvádza, že variant s mravčanom amónnym je vraj účinnejší, ale ja tu vidím väčšinou opisy s formamidom. Prečo sa uprednostňuje variant s formamidom? Čo treba zohľadniť pri Leuckartovej reakcii s mravčanom amónnym, pokiaľ ide o teplotu a pomer miešania s BMK?
Vopred ďakujem za každú užitočnú odpoveď.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Možno by bolo lepšie opýtať sa vo vlákne pre Leuckartovu metódu...
Hľadal som chemikálie na výrobu amfetamínov Leuckartovou metódou a zaujal ma mravčan vápenatý, pretože je lacnejší ako mravčan amónny. Všetky sú na výrobu formamidu, myslím?
Ale zastavil som sa pri Leuckartovej metóde, teraz skúsim Borohydridovú metódu :)
Keď dostanem anonymnú adresu na príjem chemikálií, skúsim Leuckartovu metódu s formamidom, pretože formamid je legálny a veľmi lacný, ale nedá sa poslať obyčajnou poštou pri objednávkach väčších ako 5 l.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Kde sa nachádza amín v mravčane vápenatom? Amid musíte vyrobiť z amoniaku (amín) a kyseliny mravčej (na výrobu amidu). Ale zaujímalo ma aj to, prečo sa tu uprednostňuje formamid, pretože v mnohých dokumentoch sa uvádza, že cesta mravčanu amónneho je účinnejšia. Dokonca aj strýko Fester hovorí o formamide a samozrejme o N-metylformamide na výrobu metylového variantu benzedrínu. Veľmi zvláštne, ale teraz prvýkrát skúšam Leuckarta s formamidom, pretože sa veľmi ľahko vyrába z mravčanu amónneho.
 
Top