Question Extrakcia alebo separácia a purifikácia ab

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Použitie niekoľkých šálok ako miešacích prístrojov a acetónu citrónového amoniaku žltej fľaše heet kyseliny muriatickej vody a kávových filtrov. V tomto prípade sa oddelí a vyčistí epsomská soľ prvý krok, ktorý poznám, je polovica vody polovica citrónového amoniaku, potom sa pridajú tri kvapky kyseliny. Ďalší krok v ďalšej šálke podľa mňa je polovica citrónového amoniaku polovica acetónu pridať tri kvapky kyseliny v ďalšej šálke pridať polovicu kyseliny polovicu acetónu potom pridať tri kvapky kyseliny. Viem, že prvý krok je správny, ale pamätám si správne kroky v postupe viem, že zahŕňal 7 rôznych miešacích pohárov a panáka a upiecť epsomskú soľ do biela potom ich rozomlieť na prášok a vmiešať do prvého roztoku. Po niekoľkých premiešaniach všetko zmiešate v jednom pohári a mali by ste sotva vidieť dve vrstvy jednu na druhej prilejete trochu žltej fľaše heet a obe vrstvy sa zmiešajú a uvidíte malé čiastočky podobné snehovým vločkám plávajúce v roztoku môžete roztok ohriať kým neuvidíte, že sa tvorí žltý olej, a zozbierajte ho pomocou miešacej tyčinky alebo môžete roztok nezahrievať a počkať niekoľko hodín a uvidíte, že sa tvoria malé okrúhle biele guľôčky, ktoré odfiltrujete pomocou kávového filtra, potom prilejete trochu kyseliny morušovej a teraz sa vám čistá a bezvosková epsomská soľ prekryštalizuje. Neviete náhodou, aké kroky v tejto reakcii chýbajú? Môžem uviesť vedecké názvy zložiek, ak nerozumiete môjmu písaniu, tiež ak potrebujete trochu viac podrobností, môžem sa pokúsiť spomenúť si na kroky trochu viac som stratil svoju schému, ktorú som použil v čase, keď som robil toto čistenie separácie. A prosím, ospravedlňte môj gramatiku a pravopis
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Čistíte síran horečnatý z epsomskej soli? Nepotrebujeme žiadne kódové slová a sračky, pretože každý pozná tie prekliate kódové slová
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Áno, práve o to sa snažím. Ale so šálkami namiesto separačného lievika
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dam nikto nemá znalosti, aby to urobil Myslel som si, že určite niekto bude vedieť lol
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Nikto nechápe prečo, pretože komerčná epsomská soľ je sakramentsky čistá a väčšinou ju ľudia používajú na sušenie, takže nemusí byť až taká čistá. S pohárikmi namiesto separačného lievika znamená len dekantáciu a pipetou alebo striekačkou sa dá získať posledný kúsok. OK, takže ms je rozpustný vo vode, takže začneme tam, teraz potrebujeme nepolárny roztok... nech sa snažíte urobiť čokoľvek, musí existovať lepší spôsob
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Na výrobu čistej epsomskej soli stačí oddeliť vosk. A jediné, čo potrebujete, je to, čo som zverejnil. Možno by to vedel niekto iný, hádam
 
Top