Question Utilizarea eterului de dietil în sinteza cocainei.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Am de gând să fac cocaină, dar știu că acum câțiva ani au folosit eter dietilic în procesul de sinteză, deoarece o face mai pură, dar au încetat să mai facă asta pentru că este foarte periculos, dar poate cineva să explice cum pot face acest lucru într-un mod sigur? @GhostChemist
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Eterul dietilic este doar solventul de extracție utilizat. Utilizați-l în locul oricărui solvent nepolar pe care îl utilizați pentru a extrage cocaina de bază din amestecul de reacție. De asemenea, sintetizarea unui medicament este altceva. Doar extragi și purifici un medicament care a fost biosintetizat de o plantă
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Da, ai dreptate, nu este o sinteză, ci o extracție și ei folosesc acetonă, așa că trebuie să o înlocuiesc cu dietil eter?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Acetona se amestecă cu apa și este greu de separat. Eterul dietilic nu o face
Cloroformul nu o face. Hexan heptan xilen toluen kerosen octan ceva care nu se amestecă cu apa este ceea ce înlocuiește. Cocaina HCL este greu solubilă în acetonă. Acetona este amestecată cu cocaină, apoi este filtrată, iar cocaina se află în filtru, iar acetona a dizolvat unii adulteranți, eliminându-i astfel din cocaină
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
38
Points
18
Da, am comandat eter și cloroform, voi folosi eterul pentru a extrage cocaina de bază, o voi usca și o voi dizolva din nou în cloroform și o voi filtra, ceea ce ar trebui să mă scape de impurități!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Lucrați cu atenție cu cloroformul. Pentru exp, acesta detonează atunci când intră în contact cu un alcalin puternic.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Mi-am trecut cocaina prin cloroform de câteva ori, dar nu am scos niciodată mare lucru. Cea mai bună metodă pe care am găsit-o este să o pun în apă rece ca gheața și să o las să stea și să se sedimenteze, iar tot ce se vede nu este cocaină. Trebuie să fii atent cu cocaina și căldura. Toată cocaina pe care am văzut-o în viața mea are un fel de zahăr în ea (poate manitol), dar dacă o încălzești cocaina se topește în ceva între laffy taffy transparent și sirop de caramel. Este nevoie de o mulțime de efort pentru a o repara
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Atunci cum ai extrage cocaina din apă? Am de gând să fac un proces de purificare, dar au trecut câțiva ani buni a fost în căutarea de a face o "spălare acetonă", dar IV a fost în căutarea în etanol și metoda de apă rece ca gheața.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Puteți neutraliza hcl și să o precipitați ca bază liberă. Aceasta este SINGURA modalitate pe care o cunosc de a scoate cocaina din apă. Categoric, nu o puteți evapora pur și simplu. După ce ați făcut o extracție a/b și apoi ați barbotat hcl prin acetonă anhidră sau eterul dvs. preferat, pentru a precipita hcl, care poate fi evaporat
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mă gândesc să folosesc alcool izopropilic anhidru sau etanol pentru recristalizare, deoarece sunt mai ușor de strecurat acolo unde mă aflu.
 
Top