Doi britanici sunt arestați în Spania după ce poliția a găsit 8 700 de comprimate LSD și 10 kilograme de amfetamine într-un laborator în stilul "Breaking Bad

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
  • Doi cetățeni britanici au fost arestați în Spania în urma unei capturi de droguri
  • Poliția a confiscat 8 700 de comprimate LSD și 10 kilograme de amfetamine în Leioa
  • Polițiștii spun că drogurile de concepție erau trimise în străinătate, în Europa și SUA
Poliția din Spania a arestat doi britanici după ce a dezmembrat un laborator de tip "Breaking Bad".

Polițiștii au confiscat 8 700 de comprimate LSD și 10 kilograme de amfetamine, precum și 17 000 de benzodiazepine calmante, cunoscute sub denumirea de "benzos", care sunt utilizate în mod tradițional pentru tratarea insomniei și care au fost legate de o serie de decese survenite la rave.

Arestările și confiscările au fost efectuate într-o zonă industrială din Leioa, în provincia Bizkaia din nordul Țării Bascilor, în cadrul unei operațiuni a Gărzii Civile denumită Operațiunea Postal Kit.

Polițiștii spun că drogurile de concepție erau trimise prin poștă din laboratorul clandestin în Europa, Australia și Noua Zeelandă, precum și în Statele Unite.

FlfL5xs8uw

TlAQ8YSKP7

SQP42yFiLM

OzqPfI3OxJ

NbxoArWU8H
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Nu văd nicăieri laboratorul în stil "Breaking Bad" ;-)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Din păcate, imaginile laboratorului real nu au fost incluse, am copiat pur și simplu titlul.

Lăsați-mă să sap puțin mai adânc și să văd dacă pot găsi ceva.

Am mai postat câteva busturi interesante din Spania
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
@btcboss2022 partea "Breaking Bad" a poveștii a fost numele drogului lor, care era "Ice N Berg", un sinonim pentru "Heisenberg

Există mai multe linkuri către acest bust:




Dar niciunul dintre acestea nu prezintă imagini mai detaliate ale laboratorului lor
 
  • Like
Reactions: vis

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Ok ok hahah Tocmai căutam poze de laborator hahahaha mulțumesc.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Bine ați venit, nu le-am găsit, nu-i așa?

Poliția face o treabă bună cu nu arată laboratoarele detaliate... rău pentru noi tho
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Bănuiesc că nu era un laborator, ci un centru de reambalare și expediere.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Probabil că ai dreptate, amice! Ei au operat pe deebwep și au fost de transport maritim lucrurile lor de acolo globaly. Nu ar avea sens să aibă un laborator acolo, de asemenea
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
În niciun caz nu a fost un laborator, fabricarea LSD este foarte complicată și în plus locul acela nu arată ca și cum ar fi fost amenajat pentru un laborator.
 
  • Like
Reactions: vis

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Da, este adevărat!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
Apreciez grija dumneavoastră, dar m-am născut doar în acest cartier, am părăsit Spania cu mulți ani în urmă, chiar și așa am încercat să șterg publicația și nu am reușit.
 
  • Wow
Reactions: vis
Top