Tread ? vreau doar niște sfaturi sfaturi... CAS bmk pulbere în afara

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Așadar, după câteva eforturi, am început cu nimic

cas 5449-12-7 Conversie Rezultă acid fosforic 75/85 sau acid sulfuric 98..

Voi face acest lucru în afara am 1kg bmk glicidat sare de sodiu.

Orice sfaturi nu am încă nici un tip de glasware exept unele adaptoare și un lift..

În timpul în care nu amestec sau în care accu-ul meu amestecă, voi adăuga acid formic la nh4carbonat... sau există o modalitate mai rapidă și mai bună de a obține formamidă? Încălzesc doar soluția la 160c timp de o oră... distilarea în vid nu este posibilă acum.

Sună sau pare că sunt leneș, dar nu pot face niște teste. O voi face în 3 pași: 1 kg de pulbere bmk -->p2p noaptea următoare distilare cu abur și prepararea formamidei, pasul 3 leuckart

orice sfaturi sunt foarte binevenite
folosiți o oală din oțel inoxidabil ?
hdpe pentru prima conversie p2p refluX necesar în sensul de randament sau doar adăugați acid.
sticla va fi livrată la etapa leackart.

Mulțumesc pentru toate sfaturile

ps urăsc acest mod de a lucra cu substanțe chimice, în mod normal, îmi place foarte mult să urmăresc reacția și să nu mă grăbesc... dar acum nu pot și nu am experiență în acest stil
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63
Un raționament excelent!
Dar toate problemele privind sinteza sunt mai bine discutate aici - b/amphetamines-phenylethylamines.2/
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Oricum, am încercat, dar nu este un link, dacă ar trebui să fie, nu știu... scuzele mele

ps cineva are experiență cu varul de sodiu și reacția cu sarea de sodiu a acidului carboxilic..
Așa că am adăugat cas 5449-12-7 la pulberea de var ( varul sodic este un amestec de NaOH și CaO)
Spuneți-mi cum îl mut la locul potrivit
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63
Dacă nu puteți deschide link-ul, accesați "tehnologii de sinteză și analiză"
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
L-am găsit! Nu a fost aici pentru o vreme puțin cam pierdut
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
De ce u cumpăra pulbere bmk glicydate dacă este Simple făcut viteza de la p2np și, de asemenea, este Simple făcut p2np ??
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63
Minunat!
Dar dacă aveți întrebări suplimentare, nu ezitați să le adresați!
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
de ce este mai ieftin??? p2np te costă 300/kg pulberea bmk 150/ kg și urăsc mizeria de fier. și nu am Nabh4 decât un precursor excelent
 

UsernameRequired

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Dacă nu mă înșel, randamentul este mai bun cu P2NP -> P2P și puteți încerca să faceți P2NP cu benzaldehidă. Forumul a postat un videoclip detaliat despre cum să o faceți. Benzaldehida în general este foarte ieftină ( o pot obține chiar eu pentru aproximativ 40$/kg )
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Da, sau se poate face din toluen, dar nitroetan ? Reacția Aldol am încercat-o o dată, dar am făcut ceva greșit și obținerea nitroetanului nu este atât de ușoară ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Pentru a produce p2np am nevoie de nitroetan, care este de asemenea scump, nu merită pentru mine
glicidatul este ieftin și este necesar doar acid pentru conversie, iar formatul de amoniu/formamida este, de asemenea, ieftin și ușor de obținut aceste substanțe chimice.
 
Top