Drumul metamfetaminei de cristal (video)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,741
Points
113
Deals
666

Cum organizează Cartelul mexican Sinaloa traficul de Crystal Meth de la fabricile chineze și indiene către traficanții din întreaga lume?

Cartelul mexican Sinaloa face trafic de metamfetamină cristalină, care creează dependență, din fabrici chineze și indiene către traficanți de droguri din întreaga lume. Cum reușesc aceștia să desfășoare cu succes o operațiune ilegală atât de complexă?
Metamfetamina cristal este un drog considerat de unii ca fiind chiar mai adictiv decât heroina. "Un client de cristal este un client pe viață", explică un traficant de droguri elvețian, Marc. Deși drogul provine adesea din Europa de Est, mulți dependenți din întreaga lume se aprovizionează și datorită operațiunilor cartelului mexican Sinaloa. Drogul sintetic este fabricat în Mexic, apoi expediat în întreaga lume. "Îl expediază peste tot în lume. Ei sunt liderii mondiali în ceea ce privește vânzările de cristal", spune Marc. Pentru a produce metamfetamină, sunt necesare anumite substanțe chimice "precursoare" extrem de reglementate, care provin din fabrici, cum ar fi cele din China. "Da, avem acest tip de produs... L-am cumpărat de la vameși, ei lucrează pentru noi. Ei ne ajută cu toate exporturile către Mexic", a declarat un furnizor chinez când a fost contactat de un reporter sub acoperire. Markus Schlaepfer, chimist în cadrul poliției, explică faptul că, deoarece metamfetamina poate fi fabricată din atât de mulți precursori diferiți, reglementarea este o luptă. "Unele sunt permise sau strict controlate pentru a produce substanțe legale. Este imposibil să spunem în mod sistematic care precursori ar trebui să fie interziși."


 
Last edited by a moderator:

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
13
Points
8
cred că, de fapt, cartelul își trimite chimiștii profesioniști din mexico în olanda, pentru a se ocupa de producție.
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
13
Points
8
Am citit întotdeauna că atunci când un laborator este arestat în NL, există 1-2 mexicani printre persoanele arestate. Și dacă se verifică numele pe rețelele sociale, se poate recunoaște legătura cu cartelul
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,741
Points
113
Deals
666
Sunt de acord, este mai ușor să prepari metadonă pe loc.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Pot să vă confirm că este un fapt că știu câteva dintre ele.
 

coke199

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2022
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
Vorbeau despre CAS 288573-56-8, dar este pulbere. o transformă în cristale, astfel încât să producă efectele metamfetaminei de cristal?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Același lucru s-a întâmplat și cu o arestare recentă în Australia, despre care am citit
 
Top