Question Întrebare privind achiziționarea unui reactor discontinuu de 20L.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Voi achiziționa în curând acest vas reactor de lot 20L și am avut câteva întrebări.

Cu următoarele specificații principale succinte
1) Motor de agitare deasupra capului cu reductor de viteze
2) Capac de sticlă separat cu 7 gâturi
3) pâlnie de alimentare echipată și set condensator
4) Vas de sticlă cu un singur strat cu fund rotund cu supapă de descărcare
5) Baie de încălzire din oțel inoxidabil cu supapă de descărcare

Acum am de gând să le comand pe acestea cu DDP. Deci totul este deja aranjat la cumpărare. Acum am fost doar curios dacă este de fapt interzisă achiziționarea privată a unor astfel de produse? Nu pot găsi prea multe informații despre asta. Desigur, îmi iau propriile măsuri atunci când achiziționez un astfel de loc complet diferit și în plus voi testa dispozitivul pentru transmițători. Poate un pic paranoic din partea mea, dar mai bine să previn decât să regret.

Dar îmi pot imagina, de asemenea, că, desigur, clopotele de alarmă vor suna la vamă sau orice altceva atunci când mărfurile sunt verificate accidental. nu este interzis să achiziționați acest echipament privat? Și au dreptul să vă oprească bunurile și, de exemplu, să furnizeze o declarație de cumpărare a acestui produs, dacă da. Care este cel mai bun răspuns?

Vă mulțumim pentru citirea acestui subiect și haideți să ne împărtășim cu toții cunoștințele pentru a ne juca bine cărțile.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Trimiteți la germană și luați cu bustul și mergeți în țara dvs. este mult magazin unde vând ca acest reactor im Polonia
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

Reactoarele chimice sunt echipamente foarte scumpe.

Pot să vă întreb pentru ce aveți de gând să îl utilizați, pentru ce sinteză?

Reactor 20L nu este mult, vă va costa x5 suma normală glasware vă va costa, propria mea părere orice sub 50L reactor nu merită, puteți cumpăra doar glasware și de a folosi un agitator magnetic.

Aceasta este partea cea mai grea, legea. Aș spune că 99% dintre oameni nu știu de fapt cum funcționează legea în țările lor, cu atât mai puțin în alte țări, legea este rareori scrisă negru pe alb, adică nu spune dacă anumite lucruri sunt legale sau nu, trebuie interpretată.

De exemplu, nu voi numi țara, dar există o țară în vestul Europei unde nu poți cumpăra reactoare chimice sau rotovap-uri, revânzătorii le vând doar companiilor, școlilor, guvernului etc.

Dar nici nu este ilegal să cumperi și să imporți ca persoană fizică.

DAR! Aici intervine zona gri, dacă cumpărați unul și este interceptat de vamă, aceștia nu au voie să îl confiște, dar legea le dă dreptul să vă pună pe o listă de supraveghere și să obțină un mandat pentru a vă percheziționa locuința pentru activități ilegale din cauza achiziționării de echipamente suspecte.

Deci, recomandarea mea pentru dvs. este, dacă locuiți în Europa, mergeți la vânzător, plătiți cu bani gheață și doar transportați-l ca un pachet normal în mașina dvs. traversează liniile de țară, aceasta va fi cea mai sigură cale.

Cu cele mai bune considerații

PS: Un alt mare exemplu în acest sens este precursorul "P2nP" Am citit atât de multe "declarații/presupoziții" înșelătoare cu privire la legalitatea acestui precursor în Europa. Și acest precursor se află, de asemenea, în zona gri a interpretării legii în câteva țări din Europa.

Fiecare țară din Europa are o listă de supraveghere / o listă de precursori pentru precursorii ilegali precum P2P sau APAAN, dar, până în prezent, niciuna nu are precursorul P2nP ca substanță interzisă pe listă.

DIN NOU, DAR! legea prevede, de asemenea, că în cazul în care se cumpără un precursor care nu se află pe lista de supraveghere, dar care poate fi ușor sintetizat pentru obținerea marginală a unei substanțe ilegale și a unui profit, acesta va fi, de asemenea, clasificat ca produs final, în acest caz amfetamină.

Astfel, dacă sunteți prins cu substanța P2nP, puteți fi de fapt acuzat de infracțiunea de import de amfetamină. Acesta este modul în care funcționează legea.

O mulțime de oameni nu înțeleg acest lucru, se uită doar la lista de supraveghere pentru precursori, nu pot vedea precursorii de pe listă și spun doar "Oh, este legal" NU!...
 
Last edited:
View previous replies…

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Pentru 4MMC, încep cu sinteze mici pentru a înțelege bine întregul progres 4MMC. De acolo voi trece la reactorul de sticlă dublă de 100/200L.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
producția la scară mare și producția la scară mică sunt două lumi diferite la scară mare trebuie să respectați reguli strict definite, iar o mică greșeală poate cauza pierderi mari
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Am argumentat acest fapt de nenumărate ori " scalarea nu este intuitivă . De asemenea, după cum a spus domnul, pierderile mari pot fi de natură financiară, până la evacuări sau chiar mai rău. Nu voi minți totuși că reactorul este *****y ca dracu 'zeii viteza mate.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nu există niciun motiv pentru care să începeți cu un reactor de 20L pentru această sinteză.

Ați putea la fel de bine să începeți cu o sticlă normală, pentru că, odată ce începeți să realizați o producție de nivel industrial, abia veți utiliza reactorul de 20L și vor fi bani cheltuiți inutil.

Trebuie să știi cum să te târăști înainte de a merge.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Acest lucru este neadevărat, am făcut calculele. o manta încălzită cu agitare cu un 20L 3 necker este de aproximativ 1000E plat, dacă te duci deasupra capului același preț ish, te sustragi de la manta pentru că aveți nevoie doar de căldură și adăugați pentru agitator în sine. adăugați toate celelalte lucruri, cum ar fi condensatoare, capcană, stand, cleme, încălzire "cutie" + sonda, cricuri ajunge la 2000E EASY.
Un 20L este 2,2k SHIPPED DDP și este un pachet complet.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Nu știu din ce echipament ți-ai făcut calculele, dar iată o instalație completă pe care am făcut-o eu, singurul lucru care lipsește este un adaptor cu două gâturi care merge deasupra balonului florentin, care adaugă încă 62zl.

În total, un sistem complet pentru 530euro + transport 30euro în borosilicat 3.3 glas.

Acum ați economisit 1,500euro care pot fi cheltuite pe ventilație, securitate sau un alt setup.

Sistemul constă din următoarele:

Agitator magnetic cu încălzire (340c)
Bară magnetică
Balon florentin
Adaptor
Adaptor cu două gâturi
Condensator Dimroth cu bulb
Pâlnie de picurare

Aceleași componente care se găsesc într-un glasreactor de 20L -

C4QLoDRszw
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Acesta este un proverb din America.

Citez: "Cunoști legea, dar nu înțelegi legea"

Acest lucru este destul de adevărat în multe cazuri
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Ei bine, vânzătorul este din China, altfel m-aș duce obeviously singur cu mașina. Dar acesta de calitate A ++ și preț bun pentru sinteza mică pentru a înțelege. De aceea am spus că mi-am luat propriile măsuri pentru a fi în siguranță.

Cum ar fi, Nu numele meu pe comanda, locul de livrare nu este a mea și eu, de asemenea, va fi scanarea reactorului pentru bug-uri..
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
În Polonia se poate cumpăra, dar mult mai scump
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Desigur, puteți comanda un nume fals și o adresă falsă, dar iată din nou un exemplu de precauții de care nu puteți scăpa.

Dacă reactorul dvs. este prins în timpul transportului, vameșii și poliția pot urmări reactorul, astfel încât, atunci când îl veți ridica în cele din urmă, tot vă vor prinde. Singura posibilitate reală de a scăpa de această situație este de a avea un așa-numit "Goal Keeper", o persoană care să preia comanda și care, dacă va fi prinsă, nu vă va trăda.

Singura voastră speranță ca acest lucru să fie fezabil este să nu fiți observați de vamă, altfel veți fi prinși fără nicio îndoială, nu fiți neglijenți cu privire la modul în care operează forțele de ordine.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Nu este interzisă achiziția aici, dar semnalele de alarmă sunt garantate dacă este observată. Acesta este motivul pentru care livrarea se face într-o locație complet diferită și este mai întâi scanată în căutarea emițătorilor de pe pachet. Pachetul care este livrat este neutru și într-o cutie de lemn foarte stabilă. Taxele etc. au fost deja plătite, astfel încât, dacă există un control, acesta va fi un control aleatoriu. Care ar fi cea mai bună explicație pentru achiziționarea unui astfel de echipament dacă nu este interzis prin lege. Este vorba despre Țările de Jos.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Asigurați-vă că scanarea nu poate fi văzută. Dacă poliția supraveghează afară, nu o scanați unde o pot vedea.

Dacă se înregistrează că ați scanat-o, poliția va folosi acest lucru pentru a demonstra că știați că ceea ce faceți este greșit și că ați încercat să nu fiți prins. Spre deosebire de ei care trebuie să demonstreze că știi ce este, dacă are sens.
 

BadBoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
puteți cumpăra un balon de 2x10L și un agitator magnetic funcționează la fel ca un reactor și este mult mai ieftin
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Bro se pare că nu știi ce se întâmplă cu china, ei mereu îți fac contrabandă cu alte lucruri decât cele declarate. prin propriile lor sisteme de tranzit în containere pline cu chestii legale. nu-ți vor pune un nenorocit de tracker în pachet xd .nu mai împrăștia fud.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
3V6*****lPMQB
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
imaginea este de la bbgate alt fir, aceasta ar putea fi o modalitate pentru vamă pentru a urmări mărfurile...
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
nu tot ceea ce puteți găsi pe internet este adevărat.
poate că este legat de utilizare sau de o țară bogată precum Olanda.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
de asemenea, cine naiba pune tracker în interiorul cutiei care este deșeu idk ce vor track? camion de gunoi?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@tajira,

Ai o interpretare greșită a ceea ce am scris, punerea "track" pe un pachet nu blantly înseamnă că au pus un "Tracker", punerea track pe un pachet sau un articol este un sinonim pentru diferite rute de urmărire de fapt pachete nu numai folosind trackers, dar cred că știi deja asta?

Și chiar știu cum funcționează lumea reală, deoarece am o experiență de primă mână cu aplicarea legii și cu vama.

Dar cred că ați învățat cum să vă orientați urmărind BreakingBad och Narcos?

În loc să scuipați doar prostii, ați putea să ne oferiți experiența dvs. directă în context?

PS: Olanda este o regiune, nu o țară, și are sediul în țara Țările de Jos, la care presupun că vă referiți.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Este clar că nu știi să citești. Cine vorbește despre faptul că China plasează trackere. Du-te și fă un test de IQ sau ceva cu ''xd''-ul tău. Este evident că încă nu știi cum funcționează lumea asta.
 
Top