Extracția PSE

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Bună ziua oameni buni, Aș dori să vă sugerez câteva idei pentru proble mea.
În țara mea nu mai avem pastile pse "pure", avem Modafen.
Deci aceste pastile conțin pse și ibuprofen.
Ideea mea este de a extrage pse cu apă foarte rece, deoarece ibuprofenul nu este solubil în apă rece, dar apoi ce?
Dacă aș evapora apa aș distruge foarte mult randamentul, nu-i așa?
 

Urake123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Mi-ar plăcea să știu și eu.
 

biotechwix

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
tetracloroetilenă
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
sfatul dvs. este să îl dizolvați în tetracloroetilenă ?
 

biotechwix

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Înmuiați masa de pastile cu tetra, dar știți că am folosit tetra cu acele pastile care conțineau povidonă.
btw frate am doar un nivel scăzut wannabee bucătar, dar sunteți din mintea ta gândire de înmuiere pillz cu apă...
poți face asta la începutul anilor '90 cu vechiul Red Hot.
Oprește-te înainte de a risipi pastilele.
de asemenea, ar trebui să fie foarte inteligent dacă cercetați tehnicile de curățare pillz pentru că im sub impresia că te-ai dus pentru unele scrie up-uri din epoca stup subteran.
apă rece.NU
aveți nevoie de solvenți și btw dacă sunteți în UE puteți comanda de pe internet alb 60s cu cetirizină care în experiența mea sunt cele pe care le puteți extrage
sau 120 cu povidonă.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Vă rog să mă ajutați, domnule.
Bună ziua, colegi chimiști. Astăzi am adus un medicament pentru răceală (capsulă) care conține clorhidrat de pseudoefedrină. Sunt 8 capsule într-o cutie. Fiecare capsulă conține 90 mg de pseudoefedrină, totalizând 0,72 grame. Este foarte ieftin, la 1,5 USD. Iată care sunt ingredientele sale: Fiecare capsulă conține 90 mg de clorhidrat de pseudoefedrină. mg, maleat de clorfeniramină (clorfeniramină) 4 mg. Materialele auxiliare sunt: amidon, zaharoză, hidroxipropil metilceluloză, polimer de etilceluloză, material spray uscat galben Opadry, material spray uscat roz Opadry. Cum pot maximiza extracția?
Pașii mei proprii de extracție sunt: se deschide capsula - se înmoaie în etanol 99% - filtrare prin aspirație - se evaporă filtratul la extract - se adaugă apă rece la extract (va apărea clei) - filtrare prin aspirație - se reglează filtratul la PH12+ alcalin și apoi se extrage, (xilen ) Se usucă extractul - după uscare, se trece în gaz clorură de hidrogen (pH-ul ajunge la aciditate) - se filtrează cu aspirație pentru a obține pulbere albă de clorhidrat de pseudoefedrină. Dar am încercat mai multe extracții și nu am obținut decât foarte puțină pseudoefedrină. Există vreo modalitate de a crește randamentul?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Metoda mea poate extrage doar 42% din randament. Nu știu unde am ratat-o.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Verificați forma în care pse și ibu apar în ea. pse hcl este solubil în apă, ibu în formă normală nu este. Deci cred că ar putea fi filtrat
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Da, știu, dar pastilele mele conțin rahat care se activează când folosesc apă
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Red 30mg generic PSE în SUA a fost extras prin extracție cu solvent uscat în urmă cu 5 zile, care după 3 trageri și gazare HCL a avut o cantitate netă de 2.58gr (I box 96ct) CLEAN PSE hcl. Trucul este ZERO WATER
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Vă mulțumesc tuturor pentru sfaturi, dar sunt încă disperat....
biotechwix mulțumesc pentru sazing nici o apă.....stii despre orice site legit pentru efedrină
Mulțumesc xile pentru sfatul de a folosi apă, dar așa cum am spus pastilele mele ar obține detroyed dacă im folosind apă
si multumesc stim2023 pentru sazing fără apă, dar pastilele americane zour conțin onlz PSE și unele alte umpluturi.
Cel mai rău coșmar al meu este acel ibuprofen nenorocit xd
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
41
Points
28
Este foarte simplu. Tot ce trebuie să faceți este să separați acidul de bază
Pseudoefedrina este o amină
Ibuprofen acid carboxilic
Măcinați comprimatele și dizolvați-le în apă, apoi faceți o soluție apoasă de hidroxid de sodiu 25% și adăugați puțin pentru a ajusta pH-ul 12.
Se adaugă apoi toluen și se extrage baza de pseudoefedrină. Se separă toluenul de apă. Acum aveți baza dizolvată în toluen. Se pompează clorură de hidrogen gazos în toluen. Sarea de clorhidrat de pseudoefedrină va precipita.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Mulțumesc pentru răspuns.
Dar mă întreb....nu ar activa ș...ts anti extracție?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
41
Points
28
Activați ce Vă rugăm să enumerați materialele pe care doriți să le separați
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Vă mulțumesc mult vă voi da o listă de materiale. Dacă puteți găsi vreo soluție cum să separați doar PSE aș fi foarte bucuros
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Uhhh, știți că acest medicament nu este nici măcar foarte apropiat de pseudoefedrină, nu? De asemenea, acest medicament nu este solubil în apă, este
2-[(Difenilmetil)sulfinil]acetamidă
 

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Așadar, care este răspunsul final. Ar trebui să renunțăm la ideea de a extrage din Modafen? (Pentru că drogații din țara mea gătesc cumva cu acest s***) Am aceeași problemă acum și nu vreau să fac un alt post despre același subiect, deci care este soluția la această problemă?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ai nevoie doar de o tactică diferită. Procedurile utilizate pentru reducerea efedrinei nu vor duce la nimic util cu această substanță chimică. Cu toate acestea, există lucruri utile care pot fi realizate cu ea. Această lucrare prezintă o reacție în 1 etapă care o face de 10 ori mai puternică la DAT, ceea ce este ceva de analizat la https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jm401754x
 
View previous replies…

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns, mă voi uita cu siguranță la el. Dar, ca să știi, sunt un începător total, așa că, în ceea ce privește chimia de nivel înalt, voi fi complet pierdut. De aceea am nevoie de cineva care să-mi explice ca unui copil de 12 ani. Dar oricum sunt foarte bucuros că ați încercat să mă ajutați, mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Mi s-a părut că este chiar mai ușor decât o reducere efedrină pseudoefedrină. Din câte îmi amintesc, ați început de la 4f (aceasta este substanța chimică pe care încercați să o extrageți din aceste pastile) și puteți ajunge la 5g într-un singur pas, doar căutați aceste numere în secțiunea experimentală a lucrării
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Vorbind serios, nu ai nevoie de cineva care să te țină de mână... Ceea ce ai cu adevărat nevoie este să devii independent de a întreba oamenii pe forumuri sau altele și de a învăța chimia din spatele a ceea ce îți propui cu adevărat să faci. Dacă cineva ți-ar da cu lingurița fiecare pas și fiecare sinteză, e ca și cum ai fi învățat să pescuiești, dar nu ai noroc pentru că ai împrumutat echipamentul altcuiva în loc să devii autosuficient și dependent de tine. Odată ce înveți de ce și cum, poți fi pe cale să progresezi cu adevărat.
 
Top