Question Problemă cu separarea amestecului de diluție a siropului

quickquestion123

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua

Îmi cer scuze pentru întrebarea ușor prost acest lucru este nicăieri în apropierea chestii chimisty rece care este discutat pe aici, de asemenea, scuze dacă este în secțiunea greșită, couldnt decide dacă merge aici, opiacee, gătit Q & A etc astfel pls spune-mi să se mute dacă greșit, dar aici este problema.

De ceva timp îmi dezvolt propria rețetă de homebrew lean (nu e complicat, știu), dar am încercat să o fac cât mai aproape de cea reală. Iau pastile de codeină și promethazină și încerc să le diluez în cât mai puțină apă posibil. După ce le-am amestecat bine cu un agitator magnetic, le amestec în sirop de fructoză (sau în sirop simplu pe care îl fac pe aragazul meu dacă sunt plecat) și un pic de alcool pentru a le conserva (uneori). Apoi adaug toți coloranții și aromele etc. și amestec foarte, foarte bine cu mâna, deoarece agitatorul meu magnetic nu face față vâscozității siropului. Cu toate acestea... problema este că am tendința de a bea doar cantități mici, deoarece mi se pare că o cantitate mare mă face prea leneș, așa că, de obicei, ajung să fac 8floz și să îl întind, iar când îl las câteva zile, observ că apa albă lăptoasă în care s-a dizolvat totul se separă de partea superioară a siropului (presupun că din cauza densităților diferite). Cum pot împiedica acest lucru să se întâmple? Este nașpa și nu știu nimic despre ceea ce fac, nu vreau să supradozez și nu vreau să trebuiască să remix de fiecare dată. Pls poate cineva să-mi dea niște indicii? Mulțumesc tuturor!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Am depus 0 eforturi în cercetare, dar primul gând evident este să nu adăugăm apă, ci să folosim etanol. Atunci nu există apă care să se separe și oricum adăugați alcool ca conservant. Jsu adăugați-l la pastilele zdrobite în loc să îl adăugați mai târziu
 
Top