Experimentele mele shake and bake

marges

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor, scriu din Turcia, am venit fără să mă uit la Breaking Bad 😁 Urmăresc forumul de mult timp. Cu cât te uiți mai mult la el, cu atât devine mai complicat. Eu încerc să înțeleg și să produc prin punerea în practică. Înțeleg pe măsură ce încerc 😁
Astăzi am încercat să fac un shake and bake cu ingredientele pe care le aveam, cred că am obținut rezultate pozitive. Ingredientele pe care le folosesc
--------------------------------
echipamentul meu de siguranță
-mănuși din latex
-mască de gaze folosită în caz de incendiu
-pantaloni cu bretele și haină rezistente la foc
-------------------------------------------------------
-nitrat de amoniu îngrășământ pulbere albă
-1 medicament uscat pentru răceală
- Am folosit alcool metilic și alcool etilic în loc de combustibil de camping, le aveam pe acestea la îndemână
-lithium metalic
-Acest
- pulbere de curățare a scurgerilor

După ce am adus toate materialele împreună, reacția a început foarte târziu, dar nu a fost așa cum am văzut în videoclip, a existat o ușoară căldură.
Am adăugat detergent de scurgere din când în când și am continuat prin adăugarea de apă. Am scuturat din când în când timp de o zi. Apoi l-am filtrat printr-un filtru de cafea. A ieșit un lichid galben transparent. Apoi am pus sare de sodiu și acid într-un tampon și am montat un mecanism cu un furtun. Când am dat gaz lichidului, a ieșit un fum ușor și nu a curs zăpadă. Nu mi-am pierdut speranța când am văzut câteva cristale la fund. După ce am filtrat lichidul de 3 ori, am uscat separat filtrele și lichidul.
- Am spălat o parte din lichidul din filtru cu acetonă, pulberea albă pură rămasă în filtru și am uscat-o separat.
- Am pus lichidul într-o tavă fără să-l spăl cu acetonă și l-am uscat separat, iar a doua zi a apărut pulberea albă.
-am spălat lichidul gazat cu acetonă și l-am uscat pe un filtru separat, dar cristalele au dispărut.

În momentul de față, am un strat de pulbere albă în tavă și pulbere albă în filtrul pe care l-am spălat cu acetonă. Acum voi investiga cum să o cristalizez într-o formă simplă la domiciliu. Voi scrie din nou aici despre evoluții.

În plus, am cumpărat spray de curățat jante de la piață și îl voi încerca în locul lichidului de *****ire. Mă întreb de ce nu ninge când dau gaz.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Voi specula că este apă în el. Dacă ați avut succes la protonarea produsului chimic, atunci când este hcl, mitmpredipitates din solvent nepolar, dar este foarte solubil în apă și doar intră în apă în loc să precipite
 
Top