moderarea forumului?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Recent, am văzut câțiva oameni folosind insulte rasiale în numele lor, acum, desigur, avem mulți oameni din întreaga lume, așa că nu mă aștept ca toată lumea să știe istoria sau sensul fiecărui cuvânt ofensator în țara mea, dar, cred că pune un aspect rău pe forum și poate am putea avea unele reguli împotriva utilizării anumitor cuvinte în numele de utilizator. idk ce crezi?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Cred că 🤔🤔 este o cenzură inutilă și o încălcare a drepturilor personale. O persoană ar trebui să poată să se numească cum dorește. Dacă tu ai dreptul protejat de a-ți eticheta genul sau *****ul în orice mod, de ce nu aș putea fi eu un honky cu gât roșu? Sugerați o soluție preventivă la o non-problemă. Aceasta este părerea mea.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Bro Eu sunt alb cu un cap de piele, GF mea este o parte Jamacian / sirian. Copiii mei sunt produsul nostru. La naiba cu b.s-ul ăsta al libertății de exprimare, atâta timp cât nu ești neo-nazist, cui îi pasă cum își spun oamenii? Am fost numit whiteboy , honkey de destule ori de către frații mei cu pielea mai închisă la culoare și încredere chiar a fost numit un cuvânt N alb, atâta timp cât nu este ură doar libera exprimare, la naiba cu prostiile astea. El, ea, ei, negru, alb? Nu suntem oameni la capătul de bază al tuturor?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Cred că totul depinde de ceea ce acest forum încearcă să fie, adică nu este nimic nou să vezi insulte folosite pe forumuri și nici nu este surprinzător, dar aici avem reguli și chiar moderare, deci suntem la un pas de un cod de conduită.
Acestea fiind spuse, mă îndoiesc că îi pasă cuiva, dar cred că asta s-ar putea schimba dacă forumul primește mai multă atenție din afară.
 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Eu însumi nu am văzut nimic de această natură, având în vedere că nu sunt aici de prea mult timp, dar, în general, atât online, cât și offline, am constatat că, în viață, a nu te lua prea în serios și a-ți dezvolta un simț al umorului care te depreciază este cel mai bun instrument pentru a trece nevătămat prin viață. Pentru că suntem creaturi ale obișnuinței, iar sucombarea la victimizare nu va fi o scurtă oprire nedorită în călătoria noastră, ci o destinație permanentă.

În plus, nu cred că cenzura ar fi bine primită într-un astfel de spațiu, nu pentru că oamenii ar vrea să jignească în sine, ci din principiu, oamenii ar percepe-o ca pe o încălcare a drepturilor fundamentale ale omului și a exprimării, și poate chiar ar încerca să depășească limitele și mai mult, ceea ce ar face ca situația pe care o descrieți să fie potențial mai gravă.

Sunt sigur că administratorii/moderatorii au destule de făcut pentru a se ocupa de volumul mare de litigii legate de ordine, ceea ce, în opinia mea, ar trebui să fie prioritatea lor.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Rasismul nu este o opinie, ci o crimă împotriva umanității!


Cei care își dau un nume care discriminează anumite grupuri nu o fac pentru că vor să își trăiască libertatea personală, ci pentru că vor să excludă un grup și să îl jignească. Acesta este adevărul și nimic altceva.

Vă recomand să mergeți din nou la școală, se pare că a trecut prea mult timp pentru voi doi, sau sunteți bineveniți să vă amintiți din nou faptele pentru a vă gândi din nou la sensul cuvintelor voastre.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Trebuie să înțelegeți că persoanele care folosesc aceste denumiri fac parte din grup. Vreți să spuneți că ei doresc să se excludă? Poate, totuși nu pare să urmeze logica. Eu îmi dau nume pe care oamenii din etnia mea le consideră denigratoare și motivul pentru care fac asta este pentru a sensibiliza opinia publică. Pentru a conștientiza faptul că bețele și pietrele îmi pot rupe oasele, dar nu mă vor răni niciodată.
Este important să ne amintim trecutul, dar eu nu am fost în el, și nici tu nu ai fost. Nu
Toate crimele împotriva umanității sunt rasism, dar toate rasismul nu este crime împotriva umanității nu este rasism.. ido o mulțime de droguri, dar eu sunt destul de încrezător că reacția ta este semnalizarea virtutea cea mai mare parte. Nu se simte autentic sau adecvat pentru situația respectivă. Nu oferă nici o perspectivă sau comentariu semnificativ, așa că este greu pentru mine să înțeleg valoarea lui.
 

MarkAnderson

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Perspectiva dvs. privind utilizarea anumitor denumiri pentru conștientizare este valabilă, subliniind reziliența. Recunoașterea complexității evenimentelor istorice și a experiențelor individuale este esențială. Deși intenția din spatele răspunsului meu a fost de a aborda sensibilitatea potențială, apreciez feedback-ul dumneavoastră. Angajarea într-un dialog semnificativ despre rasism implică puncte de vedere diverse, iar eu sunt aici pentru a încuraja conversațiile constructive.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Este acest site despre chimie?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
da, dar la fel de mult cum este vorba despre chimie este, de asemenea, despre legitimarea comerțului cu medicamente ca unul care este respectat și de încredere pentru a menține același standard de calitate ca și cel pe care companiile farmaceutice sunt ținute să, sunt forum nu poate fi luat în serios dacă nu putem respecta toate religiile, genurile și etniile în cel mai bun grad posibil, trebuie să oferim un spațiu incluziv în care toți se simt bineveniți, insulte rasiale nu numai că sunt lipsite de respect, dar, de asemenea, nu ține cont de greutatea foarte reală pe care o poartă. dacă continuăm să permitem discriminarea pe acest forum, subminăm misiunea acestui forum și îi afectăm în mod activ reputația în rândul publicului larg. gândiți-vă cum va arăta acest lucru într-un articol de știri, vrem să părem traficanți de droguri rasiști și egoiști sau niște hipioți cu misiunea de a furniza droguri în mod responsabil?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Sunt destul de nou aici, așa că corectați-mă dacă greșesc, dar acest lucru pare, în mare parte, o problemă neimportantă. Atunci când utilizatorii încep să facă alianțe și amenințări sau să încerce să recruteze pentru "klanul" lor sau să se organizeze în acest fel, atunci cineva ar trebui să intervină și să îi pună să se ducă în altă parte. Dacă cineva vrea să se autointituleze ceva ce cineva ar putea considera ofensator într-un mod rău intenționat, își proiectează doar propria ignoranță. Cine este discriminat? Toți suntem la fel de anonimi cum alegem să fim. Toată lumea are aceeași șansă aici. Dacă nu vă place, nu trebuie să vă angajați cu ei. Dacă nu se aplică, lăsați-o baltă. Dacă vă deranjează atât de mult, poate aveți nevoie de o piele mai groasă.

Cum va arăta acest lucru într-un articol de știri? Acest site se concentrează în mare măsură pe activități pe care majoritatea oamenilor nu le vor înțelege sau nu le vor aprecia, indiferent dacă suntem sau nu corecți din punct de vedere politic. Cred că această mentalitate este produsul a zeci de ani de subversiune culturală din mass-media, școli, divertisment, arena politică etc. Nevoia de a apăra oamenii care nu se pot "apăra" singuri. Dacă acesta nu este "privilegiul" despre care vorbesc, nu știu ce este. Ideea că cineva se descurcă atât de bine, încât are timp și energie să lupte pentru toți cei care nu au această "oportunitate" - minoritățile. "Trebuie să te întorci la școală" este tipul de răspuns pe care mă aștept să-l aud. Pentru ce? Teoria critică a rasei sau cursuri de sensibilizare LGBT? Sau pentru a fi supus din nou ipocriziei și standardelor duble? Vorbind în numele meu, cred că sunt prea prost pentru a percepe nevoia de a fi plăcut sau acceptat de toată lumea. Am scăpat de greutatea asta cu mult timp în urmă.

Nu mă întâlnesc cu prea mulți naționaliști proști. Pe de altă parte, "neo-naziștii" și acest tip de companii sunt de altă rasă. Stânga contemporană, sunt mai mult sau mai puțin predispuși la aceeași intoleranță - doar că în loc de intoleranță, TREBUIE să tolerezi toată degenerarea și murdăria, altfel ești "rasist, nazist, homofob etc." Nu trebuie să fii un geniu ca să vezi ce e în neregulă cu lumea și de ce. Mi-ar plăcea să cred că majoritatea dintre noi ne-am găsit drumul aici pentru că suntem "proscriși" - asta nu înseamnă că suntem neapărat oameni răi. Înseamnă că nu-i lăsăm pe alții să decidă cum ne vom trăi viața. Că nu ne este teamă să fim noi înșine, orice am fi. Eu mă cunosc foarte bine și mă simt foarte bine în pielea mea. Când am încercat să fiu ceea ce credeam că toată lumea vrea să fiu, m-am urât, am fost al naibii de nefericită. Corectitudinea politică și ura nejustificată organizată sunt două lucruri diferite. Uită-te la filmul "Gran Torino" cu Clint Eastwood, dacă nu e prea dur pentru tine...

În concluzie, "Poate că nu sunt de acord cu ceea ce ai de spus, dar voi muri luptând pentru dreptul tău de a o spune."
PS, da, am nevoie de o slujbă. :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
531
Reaction score
248
Points
43
Cred că atâta timp cât ne înțelegem cu toții și suntem civilizați, nu trebuie să ne facem griji cu privire la numele de utilizator. Dacă acești oameni se dovedesc a fi troli, putem scăpa de ei
 
Top