Question Fumuri de metilamină

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua, două întrebări.
1. cât de toxice sunt aburii de metilamină? este suficientă masca și costumul PP+PE?
2. Vreau să-mi fac reacția cu metilamină în growbox, este fumul de metilamină compatibil cu materialul growbox? De asemenea, dacă este bine să folosesc filtru de carbon pentru metilamină?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Încărcătura mea de metilamină 40% aq a venit într-o pungă de plastic argintie și tot stratul de argint s-a dizolvat din cauza vaporilor care trec prin punga închisă. Deci, cred că growbox-ul dvs. va muri la momentul respectiv.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Am manipulat metilamina doar în aer liber, deci nu pot spune nimic despre toxicitatea în încăperi mici.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
MeNH2 este nesănătos cu siguranță, doar faptul că este o bază puternică îl face să atace țesuturile, aceste amine au fost folosite ca dezinfectanți, ucid germenii și nu numai pe aceștia. Și în concentrații mai mici încă miroase a rai, dar nu vă va afecta grav, dar este greață și rău. Sistemul de reacție este închis, soluțiile sunt manipulate la rece și orice miros neplăcut este îndepărtat cu ușurință prin utilizarea unei sticle de spray cu o soluție diluată de acid citric. Pulverizați, pulverizați, pulverizați - peștii morți au dispărut, bună ziua lămâilor!
 
Top