Metilamină din polimetilamină?

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
Bună ziua tuturor, de când sunt pe forum și am început să mă uit la toate sintezele de droguri și la ce fel de lucruri necesită acestea, cum ar fi substanțe chimice și reactivi, mi-am făcut obiceiul să mă uit la ambalajele tuturor produselor de curățare sau de desfundare și așa mai departe. Recent am dat într-un supermarket peste un produs destul de interesant care servește drept antigel. Pe ambalaj scria că este 100% polimetilamină pură, dacă ceea ce scrie este adevărat, și de cele mai multe ori este, se poate inversa procesul de polimerizare sau nu? Nu am studiat foarte mult despre polimeri, și nici măcar nu sunt sigur dacă polimerizarea metilaminei este posibilă, precum și un proces reversibil, pe orice lucru care este polimelizat.
Îmi pare rău dacă denumirea este incorectă sau există unele greșeli de ortografie! Dar denumirile chimice sunt cu nume diferite aici și nu sunt sigur de traducere din cauza alfabetelor etc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Eu cred că nu. Denumirea mai corectă pentru polimetilamină este polimetilat de etanolamină, iar formula sa este
O98wgd4sL0
care nu arată ca ceva din care se poate obține eficient CH³NH²
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Nu fiți triști. Faceți niște clorură de metilamoniim ( metilamină HCL) din clorură de amoniu și formaldehidă sau comprimate de combustibil hexilamină sau oricare dintre mai multe căi.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
Haha nu vă faceți griji am fost doar interesat. Nu am fost rly să încerce nimic. Am studiat un pic mai mult și am încercat să sintetizez P2NP și apoi amfetaminită. Dar vă mulțumesc oricum apreciez asta!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Metilamina transformă cetonele în catinone (practic toate) face amfetamină metamfetamină și alte 10 lucruri. Este un metil și o amină, un CH³ cuplat la un NH². Dacă există magie în sinteza drogurilor, aceasta este metilamina. Ai nevoie doar de un fenil și de un lanț de hidrocarburi și ai la dispoziție 10 droguri pentru început. Ceva la care să ne gândim
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
Știu ce este, dar nu știam că este atât de stricat
 
Top