Question Meth hcl săruri la cristale cum să?

Dontstopgetit

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Unul dintre prietenii mei i-a dat o sticlă de apă plină cu lichid. Prietenul meu îmi dă sticla și îmi spune că trebuie să o vaporizez
Așa că am pus întregul conținut într-o farfurie Pyrex și am privit-o cum se evaporă și tot ce a rămas a fost o sare albă ish care bănuiesc că este meth hcl?
Cum aș putea cristaliza asta? Pentru că atunci când am încercat să o fumez, durează atât de mult să se spargă și atunci când o face, sunt ca niște chestii minuscule, dacă are sens.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Rahatul corect ar semăna foarte mult cu pânzele de păianjen, cu dozele circulare de raze emițătoare. Ceea ce descrieți nu seamănă deloc cu meth hcl.
 
View previous replies…

Dontstopgetit

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Îmi pare rău că ar fi trebuit să explic în detaliu

așa că atunci când am încercat să vaporizez, evident că nu aveam suficiente cunoștințe
Am turnat-o într-o farfurie și am pus-o direct pe căldură, ceea ce mi-a lăsat produsul solid uscat la sfârșit, însă trebuie să o fi încălzit atât de repede încât produsul final a fost tulbure și nu cristal, așa că am pus din greșeală apă de la robinet în ea pentru a o dizolva în loc de h20 distilată
Oricum, l-am încercat și cu siguranță este produsul, dar există vreo modalitate de a repara aspectul acestuia și timpul necesar pentru a se fixa după aprindere?
 

Attachments

  • ZhBkzyAlHa.jpg
    ZhBkzyAlHa.jpg
    4.8 MB · Views: 150
  • RcXnb6ShFy.jpeg
    RcXnb6ShFy.jpeg
    3.4 MB · Views: 154
  • q0zkBpenGu.jpeg
    q0zkBpenGu.jpeg
    3.4 MB · Views: 139
  • ndrkyYQbsD.jpeg
    ndrkyYQbsD.jpeg
    3.8 MB · Views: 147

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
O extracție A/B ar contribui mult la atingerea acestui obiectiv. Am un grafic al miscibilității în fișierele mele, dar, în principiu, ați utiliza un produs chimic de bază pentru a neutraliza hcl și pentru a colecta uleiul care plutește deasupra (aceasta este baza de metamfetamină), apoi l-ați dizolva într-un alt solvent și ați face bule de gaz HCl prin el sau ați adăuga acid HCl picătură cu picătură și ați precipita meth HCl, apoi l-ați recristaliza
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
S-ar putea să mă înșel, dar cred că vă referiți la ceea ce noi, în SUA, numim "wagon wheels". De obicei observate în ceea ce se numește efedrină idioată. Aceasta este drogul care nu a terminat de reacționat, a fost scos prea devreme. Mă refer la o metodă Red P. Metamfetaminele reale, atunci când sunt vaporizate, sunt un inel de cristale lungi și ascuțite îndreptate spre centru, în jurul vasului. În interior sunt cristale în formă de "V". Asta este ceea ce se vede la suprafață. Dedesubt este ceea ce seamănă cu zahărul umed... până când se usucă complet.
Dar asta este foarte hidroscopic. Pentru a forma cristalele pe care cred că le dorește tipul... pur și simplu dizolvă-ți rahatul în alcool cald, alcool etilic și doar puțină apă distilată. Suficient cât să dizolvi ce ai. Lăsați să stea până se usucă. Nu-l deranjați până nu se usucă.
Mulțumesc.
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Am vrut să spun IDIO EPHEDRINE. Corectorul ortografic m-a prins din nou. Nu am vrut să spun idiot.... Lol
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Iodoefedrină. Te-ai prins de data asta iod-efedrină un intermediar atunci când folosești acid hidronic sau fosfor iodat. Mie tot îmi pare eutylone, dar aparențele nu sunt totul. Câteodată îmi iau metamfetamina arsă, o trec prin acetonă și o usuc într-o tavă de plăcintă pe aragaz și arată la fel ca aceasta, dar puțin mai strălucitoare
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Nu spun că sunt sigur că asta este ceea ce este ... Sunt de acord, totuși, că nu este nimic în care aș avea încredere, în primul rând, și, cu excepția cazului în care tipul caută o karma proastă, el nu ar trebui să-l pună pe străzi pentru altcineva să poate muri de la.🤬 Din câte știu, s-ar putea să ai dreptate cu privire la ceea ce este, dar sunt sigur că suntem de acord că este mai potrivit să fie aruncat la coșul de gunoi decât să rănească pe cineva. M-aș feri foarte mult de idiotul care i l-a dat. Oricine își asumă timpul, efortul și riscul de a găti ceva, cu siguranță nu o va da pur și simplu. Asta dacă nu vrea să te elimine din peisaj. Acesta este singurul motiv la care mă pot gândi. Dacă cineva mi-ar da ceva de genul ăsta, l-aș sparge înapoi din curiozitate. Oricine ar face-o. Dar dacă se întoarce așa? Aș pune câțiva băieți să se uite în ea pentru mine, de aproape și personal. Idk într-adevăr... Cel puțin, aș fi foarte precaut de tipul ăla.
Aspectul sociologic al afacerii a fost cel mai dificil și pentru mine acum câțiva ani. Dar după două condamnări pentru că am avut încredere în cineva, ..
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Dacă ar fi fost eutylone, ați fi știut. Eutylone are gust de lemn dulce negru și nu seamănă deloc cu metamfetamina. Care, pentru mine, are uneori gust de sulf sau iod, dar cu siguranță nu de lemn dulce
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Cineva mi-a trimis o mostră gratuită de eutylone acum câteva săptămâni, a fost prima dată când am văzut-o în persoană. Cu siguranță nu este asta. Eutylone nu "crapă înapoi" în nici un fel de imaginație. Se transformă într-un solid amorf maro care amintește de chihlimbar. Nu are deloc cristale
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Dacă doriți doar să o faceți mai bună, dar nu aveți nevoie să fie "gheață", atunci ați putea să o zdrobiți cât mai fin posibil și să o clătiți cu acetonă rece ca gheața. O altă opțiune este să aruncați alcool anhidru clocotit peste ea și să o filtrați la cald. Atunci ați putea încerca să o recristalizați, dar în acest fel nu va deveni complet limpede
 

Dontstopgetit

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Heya ce solvent nu ar fi cel mai bun ca am făcut un alt bucătar și produsul meu final arată așa
Gust foarte sărat ca real puternic lol și, desigur, durează ani de zile pentru a sparge înapoi în țeavă este aproape doar ulei de meth pe care am încercat să-l vaporizez și să-l cristalizez ce am făcut greșit și cum pot repara? Voi trimite o fotografie în curând
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Este, probabil, o metamfetamină obținută din 2 fenilacetoatat de etil (precursorul bmk) și redusă cu Al/Hg (sunt aproape sigur, deoarece prima dată când am făcut metamfetamină pe această cale rezultatul a fost același aspect, o chestie lentă de crack-backing, iar la sfârșit, când este fumată, este un fel de fiert (distilarea a eliminat impuritățile și nu am avut niciodată o astfel de problemă)
 

gumkac1

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
da, seamănă cu metamfetamina p2p. dacă este cazul, probabil că nu vei obține cristalul. Chiar dacă astăzi am reușit practic să cristalizez accidental meth racemate, atașez o fotografie a acestui lucru, am fost uimit, nu am mai văzut așa ceva. A cristalizat timp de aproximativ o lună într-un recipient închis la aproximativ minus 5 grade Celsius. Dacă aveți D-meth, pur și simplu dizolvați-l în alcool, încălziți-l, apoi filtrați-l și lăsați-l să cristalizeze încet. Sau încercați acetonă congelată. Există multe instrucțiuni pentru recristalizare
EtaQ2MSbnp
Na6hDorvid
W3k9LMRXEW
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Acum că acest lucru a revenit în feed-ul meu, că ( op) nu este cu siguranță meth. Este chestia pe care China o vinde ca produs chimic de cercetare. Este o catinonă substituită. Îi spun BU crystal sau ceva de genul ăsta. Este un stimulent sigur, a ucis câteva zeci de oameni. Nu știam de existența sa atunci când a fost postat acest lucru, dar sunt sigur că ceea ce se află în imaginile tale este o catinonă și cu siguranță nu metamfetamină
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Îmi amintește de un bucătar roșu p și I care nu a fost terminat de reacționat. Nu va crăpa înapoi atunci când a fost inițial vapat. Lăsați să stea și se întoarce tot felul de chestii lipicioase lipicioase și cine știe ce culoare.
Dar tot P-ul roșu pe care l-am făcut vreodată produce cristale lungi, subțiri și ascuțite, îndreptate spre interior, în exterior, în timp ce centrul este o grămadă de cristale în formă de V. Nimic asemănător cu ceea ce arată el. De ce ai încerca să ai încredere în cineva atât de mult încât să fii cobaiul lui, nu am idee. Primul semnal de alarmă, ți-a dat-o ca să o folosești pe ....? Uh huh... și a crezut că a făcut asta din bunătatea inimii sale? Aș fi foarte precaut cu prietenul tău, dacă aș fi în locul tău.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Se pare prety mult ca meth cu urme de sulfat de magneziu sau sulfat de sodiu sau doar cristalizarea lentă reacemate cristale arata ca asta în lunga mea experiență de a face meth moduri diferite precuror am menționat a avut probleme de impurități atunci când redus, dar cine știe nimeni nu poate identy o substanță din imagine ..
 
Top