Metamfetamina topită devine albastră

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Am observat că atunci când pulberea mea PSE se topește, pulberea devine albăstruie. Acum am supus metamfetamina unui test de topire pe o sticlă și, de asemenea, devine albastră. Este posibil să am încă o cantitate mare de Pse nereacționat în produsul meu? Dacă DA, care poate fi motivul? temperatură greșită??? timp de gătire???
sau există o altă contaminare?

Sper că cineva mă poate ajuta să rezolv această problemă.
Mulțumesc.
Cu stimă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ce tip de pastile utilizați?
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Am folosit diferite tipuri și toate au devenit albastre pe sticlă Cred că fac ceva greșit cu reacția sau cu curățarea
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Bună ziua, domnule, știți cum să eliminați malatul de clorfeniramină din pastilele de clorhidrat de pseudoefedrină? Acesta este întotdeauna la fel de solubil în același solvent ca pseudoefedrina.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Astfel, metilamina reacționează cu metalele alcaline și cu metalele electropozitive pentru a forma " electrizi" albaștri care sunt provocați de electronii solvatați. Acest lucru este normal și probabil ceea ce vedeți
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ce secvență de reacție utilizați?
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Ce înțelegeți prin secvență de reacție?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Birch, Emde, Rp/I, Leukart, ce reducere? Există 20 de moduri de a face metamfetamină, pe care îl faci tu?
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Folosesc ruta hipofosforică... cu fosfor roșu, iod, efedrină, acid fosforic...
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Nu mi s-a întâmplat acest lucru decât folosind Iodul redphos cu eliberare în timp a trecut de la alb pufos la albastru închis ca cerneala de stilou calitate ok randament slab acest lucru la mijlocul anilor '90
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Folosesc ruta hipofosforică cu iod roșu fosforat ...
Ce cale trebuie să folosesc pentru ca calitatea să fie mai bună?
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
32
Reaction score
19
Points
8
Deals
1
Bună ziua am observat un subiect pe forum, așa că am o întrebare, ce cantități folosiți pentru reacția de Iod și fosfor roșu , și acid orto , ???? Dați cantitățile folosind 1 kg de efedrină???
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Ea nu se încălzește prea mult că traseul este bine Nu sunt sigur ce este albastru nu m-am uitat cu adevărat în ea cuz nu a fost o problemă de calitate, deși căldura este principalul meu suspect
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Ce temperatură ați spune că este ok pentru acest traseu???? Eu folosesc 110 - 130 C pentru asta
 

maserkooo

Don't buy from me
Resident
Joined
May 20, 2023
Messages
80
Reaction score
42
Points
18
90% din timp, pariez pe extragerea câinelui din a doua substanță conținută în medicamentul pe care îl utilizați. mi s-a întâmplat cu rhinopront.
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Am fost folosind rhinopront, de asemenea... produsul funcționează, dar nu a fost la fel de curat ca vreau să
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Cine știe de ce acest metan devine albastru/verde ?
 

Attachments

  • MkAOcGKxjQ.jpeg
    MkAOcGKxjQ.jpeg
    2.4 MB · Views: 85

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Conform unei căutări efectuate pe cel mai exhaustiv forum de mesaje din istoria fabricării de metamfetamină (, arhiva Hive), "Smurf dope" este rezultatul blocantelor de histamină; Loperamida, Chorphenimin și loratadina Nu sunt eliminate din pastilele de psuedoefedrină (posibil chiar din întreaga pastilă shake and bake) și utilizarea fierului sau a cuprului poate face ca aceasta să aibă o culoare verzuie 🧑‍🔬
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
cum pot curăța pastilele de pe care ???
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Aceasta este o întrebare excelentă. Pentru început, i-aș da o clătire cu acetonă anhidră. Dacă nu funcționează, l-aș dizolva în IPA fierbinte și l-aș trece prin pâlnia Buchner a doua oară. L-aș dizolva în cloroform și l-aș trimite prin pâlnia Buchner a treia oară și aș încerca cu apă a doua oară (dizolvându-l și trecându-l prin pâlnia Buchner) deoarece apa este cel mai ieftin solvent. Văd că clorofineramina și loperamida sunt solubile în alcool apoasă și cloroform, astfel încât acetona este singura ta speranță și probabil că nu este solubilă în ea și nici meth. Deci, aceasta este o explicație bună de ce este acolo. Loratsdina NU este solubilă în apă, deci aceasta este singura dvs. speranță, cu excepția cazului în care aveți MEK DMSO sau altceva bun
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Mulțumesc pentru aceste informații bune... Întotdeauna îmi curăț produsul cu acetonă și îl recristalizez cu etanol.... dar tot devine albastru.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
De obicei, încep să scriu și, chiar înainte de a apăsa butonul de revenire, fac o cercetare de 3 minute, iar cercetarea spune că lucrurile nu ies ușor, ceea ce are sens, pentru că dacă ar ieși, nu ar fi acolo
 
Top