Question La ce trebuie să fiu atent când fac un LAB 4MMC? [OPSEC WISE]

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Vreau să mă apuc de fabricat 4mmc, dar nu prea știu de unde să încep. în primul rând, nu am nicio experiență în chimie. Vreau să fac un laborator de mărime mică spre medie (pentru a produce maximum 1 kg de mefedronă odată)
Presupun că ar fi cel mai bine să achiziționez mai întâi toate substanțele chimice, apoi sticlăriile? de asemenea, cât de riscant este să comand substanțe chimice aleatorii din UE (voi fi automat pe vreo listă de supraveghere?)
cea mai mare problemă a mea este că nu am un loc unde să gătesc în afară de casa mea. ceea ce este destul de stupid din perspectiva opsec. ce locuri pentru gătit îmi recomandați? mulțumesc
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
pentru a fi mai în siguranță, nu doriți nicio legătură cu propria identitate. așa că găsiți un prieten sau pe cineva pe care îl puteți plăti pentru a-i folosi numele și adresa sau pur și simplu dați un nume fals. (evident). din punctul de vedere al unei posibile condamnări, nu trimiteți toate substanțele chimice împreună, împerecheați-le într-un mod nevinovat, de asemenea, precursorii controlați (cei serioși) puneți compania să schimbe eticheta. nu trimiteți echipamente împreună cu substanțele chimice, trimiteți-le separat, de preferință la adrese diferite sau chiar mai bine la două adrese diferite. asigurați-vă doar că nu ajung toate împreună. dacă nu sunt împreună, poliția nu are niciun caz.
dacă comiteți alte infracțiuni, fiți conștienți de faptul că ați putea fi deja sub supraveghere, în acest caz toate cele de mai sus sunt și mai importante.
unde să gătești? bunul simț ar spune că într-un loc liniștit și izolat, într-o zonă rurală, evită întotdeauna să salvezi lucruri și să faci lucruri din propria casă. nu-ți face nevoile la propria ușă, este regula numărul 1 !!!!!! întotdeauna mi-a plăcut ideea unui apartament la ultimul etaj pentru o instalație nu prea mare. într-un bloc de apartamente pe jumătate ocupat. Nu există ferestre prin care oamenii să se uite, nimeni nu te observă/recunoaște în hol și poți ventila discret pe ferestre... în cele din urmă, dacă poți găsi un vânzător în care să ai încredere, de exemplu, sper că vânzătorii de aici ar fi cel mai bun loc de unde să cumperi, pentru că poți solicita toate schimbările de nume/stealth pe care le dorești fără paranoia de a crede că vei fi înșelat sau înscenat.
Apropo, aceasta este doar părerea mea, mult noroc
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
aveți catâri pentru a trimite sticlă și substanțe chimice (care sunt plătiți pentru munca lor, dar nu știu nimic important). cea mai grea parte este locația și cum să vă separați de ea pe hârtie. în același timp, cred că cel mai important lucru este că nimeni nu știe locația laboratorului în afară de tine. dacă numai tu știi locația, există mult mai puține puncte de eșec. aveți case de ascunzătoare. și aveți bani economisiți pentru avocați buni. gândiți-vă la o rețea de distribuție înainte de a începe și asigurați-vă că aveți de-a face cu cât mai puține persoane posibil.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Experiență redusă în chimie, nicio problemă, vă pot învăța să sintetizați, dar nu sunt expert, ci destul de bun.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
4mmc este foarte ușor de realizat nu aveți nevoie de sticlă de laborator doar de o sticlă din
o sticlă de suc o seringă și un dispozitiv pentru a juca sticle și o mască de gaze cu filtre
 
Top