Question Întrebări despre transportul internațional și metodele de ambalare invizibile

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua tuturor,

Sunt RDX, un vânzător nou aici, și caut să-mi extind raza de acțiune la nivel internațional. Am vrut să cer câteva sfaturi cu privire la:

1. Cele mai bune practici pentru expedierea internațională: Ce metode vi s-au părut cele mai fiabile pentru expedierea produselor la nivel global, în special atunci când vine vorba de evitarea problemelor vamale?


2. Ambalarea discretă: Sunt conștient că discreția este esențială, dar aș aprecia orice sugestii privind cele mai bune tehnici de ambalare care au funcționat pentru dvs. Există materiale, tehnici sau strategii specifice care minimizează riscul de detectare?



Aș aprecia orice îndrumare sau sfat de la membrii cu mai multă experiență. Nu ezitați să trimiteți PM dacă preferați să împărtășiți în privat.

Vă mulțumesc în avans!

RDX
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Am avut această conversație ad nauseum de mai multe ori anterior. Dacă vă uitați mai jos de această postare la firele similare, acestea ar putea fi acolo. Obișnuiam să vând contrabandă la nivel internațional și în declarația vamală o numeam mostră comercială. Motivul este că, dacă nu este o mostră, probabil ați plătit pentru ea și ar putea fi datorate taxe sau transporturi care ar arunca un control asupra pachetului și persoana care primește ar putea fi speriată de moarte. Cea mai bună ascunzătoare este lipsa de ascunzătoare. În ceea ce privește containerele, nu există nimic prin care să nu se poată vedea. Poate vă gândiți, "hehe, nu pot vedea prin plumb!" Acesta este exact motivul pentru care nu vreți să îl folosiți. Se vor întreba ce naiba încerci să ascunzi în spatele acelui plumb. Mylar nu oprește nimic. Aparatele gri pe care le au pot determina dacă este o substanță organică, metal neorganică....my opinion is hide in plain sight. E ecstasy? Pune-l într-un borcan și tipărește o etichetă pentru frankensense. Dacă nu ați observat niciodată, sunt identice la ochi. Găsiți o asemănare. Aveți grijă să nu o transformați în ceva reglementat sau să nu puneți în ea material din ceva reglementat. Nu alcool, tutun, nu-i spuneți plantă de niciun fel (majoritatea țărilor au legi împotriva plantelor străine din cauza preocupărilor legate de speciile invazive), faceți-i cel mai banal rahat pe care vi-l puteți imagina. Print a fake invoice and ad it. Tipăriți o pagină de rahat care să semene cu instrucțiunile sau cu alte produse false pe care compania dvs. falsă le vinde în mod fals.
Acestea sunt doar opinii. Încă 20 de opinii și vei dezvolta o teorie
Bine ați venit pe site
 

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Vă mulțumim pentru împărtășirea unor informații atât de valoroase. Conceptul de a te ascunde la vedere, în special cu abordarea "eșantionului comercial", are mult sens. Ideea că mai puțină discreție poate însemna uneori mai puțină suspiciune este ceva ce voi încorpora cu siguranță.

Pentru ceva precum metamfetamina, ce ați recomanda în ceea ce privește ambalajul pentru a o menține complet sub radar fără a atrage atenția în mod inutil? De asemenea, sunt interesat să aflu părerea dvs. despre strategia "eșantionului comercial" - a rezistat în fața analizei sau există scenarii specifice în care ar putea eșua?
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Ați vrut să spuneți sare de baie? Imprimați un autocolant frumos cu o cadă de baie cu săpun, un nume fantezist, efecte (calmant, hidratarea pielii etc.), greutatea eșantionului și lipiți-l pe pungă/butelii. Adăugați o carte de vizită a firmei dvs. fictive care să corespundă expeditorului declarat și includeți o fișă de produs cu utilizarea, dozajul, ingredientele (pe care le copiați de la produsul real de sare de baie) și instrucțiunile de siguranță (provocați vomă în caz de înghițire și consultați un medic etc.).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Desigur, nimic nu este garantat. Am vândut internaționallynfor anpbout 8 ani și a pierdut 2 pachete, acordat 95% din vânzările mele au fost interne, astfel încât, probabil, reprezintă... poate 5% au fost confiscate.
Ai auzit vreodată de msm? Este un supliment nutritiv, dar este, de asemenea, cel mai popular cut în meth. Ai putea fi un centru de wellness boutique care vinde msm persoanelor cu artrită. Ai putea probabil să cumperi niște recipiente mici și să le schimbi cu grijă și să le resigilezi
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Acum marca msm este pe Mercari pentru 5 dolari este doar borcanul pe care îl doriți. Am văzut o mulțime în maro sau mylar căldură sigiliu zip-top bGs. Trebuie doar să descărcați o imagine bună a unei etichete și să o plesniți pe ea
 

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Am vrut doar să-mi exprim recunoștința pentru opiniile dvs. valoroase. Apreciez toate contribuțiile dumneavoastră!
 

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
54
Reaction score
42
Points
18
Deals
14
Brother I dont know what to think about ur question? Eu nu sunt supărat, desigur, ci mai degrabă șocat😅. Am trimis lucruri în întreaga lume cu succes. Am pierdut un singur pachet din partea usps (nu a vămii) în cariera mea. Dar chiar vreți să vă arăt metodele mele? Sau doar glumesc? Pentru mine baza în această lucrare am auto-dezvoltare. Nu am primit niciun ajutor la început. Când îți dai seama singur de ceva, nu poți da vina pe nimeni. Acesta este un mod corect de a gândi despre această muncă pentru mine. Iar pentru dvs. am un sfat: încercați întotdeauna să fiți unici. Asta ar trebui să fie suficient. În plus, sunt sigur că agenții citesc și forumul nostru, așa că nu vă așteptați ca cineva să vă arate ceva, mai ales atunci când este unic. 😉 Fiți binecuvântat și mult noroc. Puteți oricând să întrebați prin DM 🥷
 

Pinkbay

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Am văzut un pachet invizibil care este scufundat în carton.
 
Top