Question Dacă cineva ar începe de la zero, unde l-ați îndruma?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Chimia medicamentelor mă interesează la nebunie. Chimia reală nu la fel de mult.

Mi-ar plăcea să stau jos și să învăț câteva noțiuni de bază. Am timp liber și internet.

Unde ar trebui să mă duc pentru noțiuni de bază în chimie? Youtube?

Cât timp mi-ar lua să învăț cum să fabric ceva precum alprazolam?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,649
Solutions
2
Reaction score
1,748
Points
113
Deals
666
Cu această formulare a întrebării, nimeni nu vă va da un răspuns. Studiați, încercați, corectați erorile, studiați din nou, încercați din nou.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Dragul meu prieten, vă înțeleg perfect mentalitatea, dar, dacă îmi permiteți, vă sugerez din toată inima să încercați să înțelegeți și elementele de bază și apoi, pentru fiecare documentație legată de medicamente, vă rog să vă informați cu privire la fenomenele implicate în procesul de preparare. Youtube este un bun început și m-a pus pe drumul cel bun alături de Vogel's practical organic chemistry (este un .pdf mare, nu vă speriați, vă va învăța multe), începeți prin a înțelege conceptele de bază generale/inorganice, apoi treceți la tehnicile de laborator esențiale (recristalizare, distilare, extracție acido-bazică și, bineînțeles, sinteza în sine și alte metode de purificare: filtrare în vid, sărare, solvenți, reactivi etc...), apoi trebuie să vă descurcați cu scrierea structurilor moleculare și cu nomenclatura (denumirea acestora). Alprazolamul este puternic și chiar dacă există o metodă destul de nouă de sinteză simplă a acestuia din precursori ușor de obținut (2-amino-5-cloro-benzofenonă + 2-Bromo-propionil-clorură + hidrazină + solvenți și echipamente), vă recomand să începeți cu câteva experimente practice înainte de a manipula substanțe chimice periculoase și, de asemenea, să preparați mai întâi diazepam (deoarece este mai puțin puternic și riscați de zece ori mai puțin să faceți o supradoză accidentală), de asemenea, nu trebuie să utilizați hidrazină, care este destul de explozivă. Începeți cu chestii simple precum fluoresceina și ajungeți la amfetamină sintetizându-vă propria 2-fenil-nitropropenă și de ce nu nitroetan (poate fi demotivant de frustrant dar e ceva cu care ne confruntăm cu toții), oricum, pe bitchute.com există un utilizator numit ChemPlayer uita-te la videoclipurile sale și să învețe practica de la el și de a folosi Vogel's ca un dicționar pentru Pihkal care ar trebui să fie biblia ta de a studia cel puțin până când începeți să vedeți și să înțelegeți modelele și ceea ce înseamnă fiecare pas (Sasha a făcut o treabă excelentă prin explicarea fiecărui motiv pentru pașii efectuate). Dumnezeu noroc și viteză bună!

P.S. Sunt conștient că sedativele sunt scopul tău și sper sincer că îmbogățirea nu este planul tău, ci creșterea valorii tale ca persoană pentru a fi un descendent demn al lui Prometeu, GHB este un sedativ mult mai ușor de făcut, dar are pericolele sale în utilizare.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

Înțelepciunea este scopul existențial al înțelegerii lumii înconjurătoare și provine din reflecția interioară și căutarea adâncă în interiorul tău. Experimentarea cu materia este o metaforă pentru găsirea sinelui.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
hello.thats o întrebare sinceră reală dură acolo.și eu împărtășesc această dorință de a învăța aceste lucruri pentru mult mai mult decât, este interesant.obtinerea de răspunsuri la întrebări de bază ar putea fi un pic greu aici.fără lipsă de respect, acest forum este mult mai avansat cu diferite obiective.metodele mele au fost acest lucru până în prezent.începe să mănânce, să respire și să doarmă chimie.Am stabilit mintea mea pe un singur obiectiv pentru a realiza, mai mult decât că într-un domeniu atât de complicat și diverse pur și simplu nu s-ar întâmpla.uita-te la fiecare videoclip pe youtube pe care le găsiți, chiar dacă nu se aplică aparent la intrest.you trebuie să stabilească o fundație de bază.id spune să ia un curs online pentru chim. gen. și sau chim.1/2.cumpăra toate aparatele, și doar verificați-l pentru a vedea cum totul se potrivește și funcționează împreună.dacă theres un lucru pe care doriți să facă, poate cumpăra toate chems, doar pentru a le avea.studia naibii de foi msds și să învețe toate acolo proprietăți de bază și acolo reactanți.the face și donts practic.Studiați ppe văzut pentru a vedea ce este acolo pentru elementele de siguranță și să învețe despre ele toate.Studiați condițiile de depozitare și metodele de depozitare pentru aceste substanțe chimice, astfel încât să nu creeze o cădere chimică ... râde ... și cel mai important, împărtăși orice modalitate de a găsi, mai eficient decât cele de mai sus, cu mine.Sunt un pic pierdut prea ... râde.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
ați vorbit cu înțelepciune! Vă rugăm să încercați să PM mine s-ar putea să vă consider în valoare de îndrumarea mea privată și personalizată În scopul de a atinge obiectivul dvs. prin consilierea pe punct. În funcție de locul în care vă aflați eu, de asemenea, vă pot ajuta să vă procurați tot ceea ce este necesar și să lucrați la produs în așa fel încât să fi înțeles pentru totdeauna ceea ce trebuie să știți. Din fericire, a apărut o metodă nouă și mai rar mai puțin complicată pentru ceea ce vă doriți, dar veți avea nevoie de îndrumare pas cu pas, pentru care îmi ofer serviciile. Toți cursanții mei au atins succesul în diverse domenii iar eu sunt cu pasiune pentru sedare așa că sunt dispus să vă ajut atât hetre cât și mai de dorit în privat.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Începeți prin a învăța cum să extrageți DMT. Apoi învățați cum să transformați DMT în suc de vape. Odată ce ai reușit să faci asta, poți învăța cum să transformi CBD în canabinoizi activi.

Asta ar trebui să te țină ocupat pentru o vreme.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Extracția DMT este cel mai educativ și de succes punct de plecare, există o mulțime de metode pe internet și pot verifica dacă cea aleasă este potrivită. Vă va învăța extracția unui alcaloid din material vegetal (scoarța rădăcinii de Mimosa hostilis este cea mai bună cale de urmat), într-un mod oarecum hilar, acest preparat funcționează mai bine cu laborator și metode de ghetou (cred că toate vor fi explicate, dar sfatul meu este că ar trebui să utilizați solventul organic cât mai pur posibil și cu un punct de fierbere decent scăzut C6-C8 sau altfel eter de petrol, va trebui, de asemenea, să obțineți o seringă cât mai mare puteți găsi, ca cele folosite pentru curățarea urechii 60-150mL acestea pot fi găsite la un magazin paramedical mai degrabă decât într-o farmacie normală, o pipetă de gătit este, de asemenea, de mare ajutor) în afară de borcane și alte lucruri, este posibil să aveți nevoie de o râșniță de cafea (poate fi folosită pentru a găti alimente după ce ați curățat-o), nu uitați de o pâlnie mare (plasticul este ok, polimerul de tip HDPE este cel mai bun) și poate un încălzitor submersibil pentru acvariu, astfel încât să mențineți amestecul la aproximativ 40C (termometrul este util), este bine să aveți hârtie de pH, dar nu este imperativ, și, nu în ultimul rând, o farfurie din pirex pe care să o puneți în congelator și lingura și penseta pentru a extrage cristalele, hârtia de filtru (cea de cafea este suficient de bună) pe care să puneți cristalele și să le lăsați să absoarbă lichidul de la suprafață. Odată colectată recolta de cristale din congelator, puteți lăsa vasul cu lichidul rămas să se evapore o parte din el (cu atenție se poate folosi un uscător de păr) înainte de a-l pune înapoi și să aveți o altă recoltă. În ceea ce privește chimia CBD, nu am încercat-o încă, dar mă atrage și poate că într-o zi o voi face... Cele mai bune salutări!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Sunt, de asemenea, un chimist începător aspirant și entuziast, acest fir a fost foarte util, vă mulțumesc,
 
Top