Cum se sintetizează 4-MethylProPioPhenone?

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, oameni buni! Am venit aici cu o astfel de întrebare, deoarece există dificultăți enorme cu obținerea 4MP a apărut recent. Nu vreau să o comand din China sau altceva. Știu că sinteza de 4MP nu este mult mai dificilă decât bromura (4mmc). Așadar, vreau să îl fabric singur. Am găsit reacția Friedel-Crafts în ultima vreme, dar nu m-a ajutat prea mult deoarece nu am găsit informații exacte. Știe cineva cum să o fac? Mulțumesc!
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Puteți să o comandați din Europa, de asemenea, ce problemă vedeți
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
14,8 g (0,1 mol) de 4'-metilpropiofenonă se introduc în 100 ml de cloroform, în prezența unei cantități mici de clorură de aluminiu fin măcinată, și se adaugă picătură cu picătură o soluție de 15,9 g (0,1 mol; 5 ml) de brom, în 20 ml de cloroform, în timp ce se răcește cu o baie de gheață. Amestecul se lasă să reacționeze peste noapte la temperatura ambiantă. Se filtrează apoi, solventul se evaporă din filtrat, iar reziduul cristalin se spală cu eter dietilic. Se colectează 21,5 g de cristale. Și dacă ați putea avea nevoie de orice întrebări Forder sau pentru a comanda doar PM mee mate ne ocupăm numai cu clienții noștri din UE numai
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3

Prea mult risc. Astfel de expedieri poștale sunt periculoase în țara mea.
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Nu, nu este periculos atunci când ne privește, domnule, doar PM și vă voi da indicații despre cum funcționează lucrurile discret Okey
 
Top