Question ajutor cu sinteza clorurii de propinol

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Am un reactiv ca în acest videoclip, pot obține clorură de propinol prin distilare simplă?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
va trebui să citiți cu voce tare PROPIONIC ACID CHLORIDE de mai multe ori și apoi să citiți despre reactivul de clorinare... nu este înțelept să încercați acest lucru ca începător.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Am încercat să distilez distilatorul la 75 de grade și 40 mm hg.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
a funcționat? chestiile implicate sunt un pericol real sau cel puțin foarte neplăcute pentru a interacționa cu ele.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
face mult miros, am avut o mască de gaze cu jumătate de față, dar mi-a ars ochii.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Am urmărit acest lucru mai devreme și am uitat cenyhey folosit pentru clorinat. Am de ceva vreme o sticlă de acid proprionic pe care am cumpărat-o când eram beat. Nu am deschis-o niciodată. Aș prefera să o dau decât să o arunc, ceea ce ar putea fi un mare nu. Nu cred că soției mele îi va plăcea. Nu este o fană a chimiei din bucătărie. Nu-i place mai mult chimia din baie. Dacă ar fi văzut ce s-a întâmplat când nu era acasă 🫡 ce van să fac cu ea? Alternativ, o voi lăsa undeva rar călătorit lista coordonatele și oricine care o vrea poate merge să-l
 
Top