Ajutor pentru extracția de pseudoefedrină 30mg

OxycodoneHCL

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Am nevoie de ajutor pentru a extrage 30 mg de pseudoefedrină din pastile combinate de ibuprofen de 200 mg, marca mea de pastile se numește momenxsim Am nevoie de ajutor cu asta!
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Medicamentul pe care l-ați descris este prea vag pentru a descrie cu exactitate problema, 200 miligrame de ibuprofen și 30 miligrame de PSE. Ce alte ingrediente de umplere există? Sunt tablete sau pastile sau lichide? Conține medicamente pentru a preveni extracția PSE?
 

OxycodoneHCL

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Greșeala mea 😭 următoarele ingrediente inactive sunt Miezul tabletei Celuloză microcristalină Hidrogenofosfat de calciu anhidru Croscarmeloză sodică Amidon de porumb Silice coloidală anhidră Stearat de magneziu Învelișul tabletei Hipromeloză Macrogol 400 Talc Dioxid de titan (E171) Oxid de fier galben (E172)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Inactivii sunt mai mult sau mai puțin irelevanți - vom scăpa pur și simplu de toată mizeria! Puteți utiliza metanol sau IPA pentru a extrage pseudo. Aceasta va aduce ibuprofenul cu ea și va fi cea mai mare parte din ceea ce rămâne după ce filtrați și evaporați extracțiile. Tot ce trebuie să facem acum este o simplă extracție cu apă rece. Ați făcut vreodată suc de codeină sau vicodin? Aceeași idee...
Luăm totul și îl dizolvăm în apă rece - încercați să nu folosiți atât de mult - sau doar cantitatea potrivită, deoarece fie trebuie să îl lăsați să se usuce, fie va trebui să îl reduceți, în funcție de ceea ce intenționați să faceți în continuare cu el. Oricum, dizolvați-l în apă rece și băgați-l în congelator. După aproximativ 30 de minute, când se va răci la maximum și toate substanțele solide se vor scufunda la fund, puteți decanta soluția și filtra - separând ibuprofenul de apă/pseudo-soluție. Lăsați să se usuce sau treceți la gătit ...

Aveți grijă,
o7
 

OxycodoneHCL

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Când spui că totul este solid, vrei să spui că pseudoefedrina va cădea și ibuprofenul va rămâne dizolvat?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Nu, pseudo se va dizolva în alcool, împreună cu alte câteva lucruri, în principal ibuprofen. Putem să-l răcim mai întâi și să decantăm cea mai mare parte din el. Deci, apoi filtrăm, spălăm puțin solidele pentru a obține tot ceea ce am putut lăsa în urmă și apoi scăpăm de solide. Soluția de alcool filtrată care are pseudoul nostru. În funcție de cât de bine am filtrat, putem pur și simplu evapora alcoolul sau, dacă este mai tulbure, îl băgăm în congelator (din nou?) pentru o vreme și orice ibuprofen se va aduna în partea de jos. Încercați să filtrați cu o vată în gâtul pâlniei în loc de filtru(e) de cafea. Filtrul alimentat prin gravitație cu bumbac filtrează foarte bine, doar că durează ceva timp.
 
Top