Ajutor : Nitrotiren > 2C-H > 2C-B

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Bună ziua, oameni buni! Există o mulțime de informații și conversații și sinteze vagi, fiabile pe multe forumuri care discută despre utilizarea a 2 reactivi particulari, dar am nevoie de ceva obiectiv.

Caut această sinteză "standard de aur" cu care toată lumea are succes folosind borohidridă de sodiu și clorură de cupru.

Pot doar să urmez
BBexperts pe videoclipul său referitor la amf- aminare reductivă? (Cel care detaliază utilizarea NaBH4 +CuCl2 )dar, în schimb, utilizați 2,5 DMNS ca o substituție pentru pN2P>amfetamină.
Acest aranjament va obține o reducere eficientă corespunzătoare a
2,5 dimetoxiNS> 2C-H? în ceea ce privește procedurile și solvenții?)

ce solvent (solvenți) sunt cei mai buni aici? Unii spun anhidru. Unii au apă și alcool. Unii spun fără metanol. Ați înțeles unde vreau să ajung. Internetul are nevoie de o lucrare practică solidă.

Există o multitudine de sinteze care se "reduc" la argumente. "Sau am încercat asta și am obținut asta. Acest lucru ar putea funcționa, dar". Și așa mai departe.
obiective? Nu.
Couldni fi atât de binecuvântat încât să audă o șoaptă" care este "standardul de aur" sărutat de Isus, mângâiat de Buddha synth? "
(Vă rog, Fără sintetizatoare molestate de Moroni aici, vă rog. )
Am destul de asta deja. ;)

multă dragoste oameni buni.
contribuția dvs. ar fi ținută cu recunoștință.

Aveți grijă,
JesusTits.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
beta nitrozirenele sunt mult mai diferite de redus, de exemplu amalgamul de aluminiu pur și simplu nu va funcționa (promit... nu prin aceeași metodă ca pentru p2np cel puțin) tu poți încerca NaBH4/Cu++, dar te rog să o faci la o scară mică pentru a nu fi risipitor, deoarece nu există niciun motiv pentru mine să cred că ar trebui să funcționeze bine. Cel mai bun sfat al meu este să obțineți RedAl (sodium bismethoxyethoxy aluminium hydride) care vine în suspensie de 65-70% în toluen și nu este piroforic, cealaltă cale este LiAlH4 calea clasică. Mult noroc și fiți în siguranță!
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
ce se întâmplă cu Amberlight? Se pare că rășinile schimbătoare de ioni, atunci când sunt impregnate cu borohidridă de sodiu, sunt eficiente în această reducere, dar, din nou, lipsa de informații. Credeți că comoditatea ar ridica sprâncenele poate fi pusă în aplicare, dar am auzit foarte puțin despre asta.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
vă referiți la amberlyst?
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3

Forma de clorură Amberlite® IRA-400


https://www.sigmaaldrich.com/MX/es/search/60177-39-1?focus=products&page=1&perpage=30&sort=relevance&term=60177-39-1&type=cas_number
Voi posta câteva teste. Este al naibii de tare. Dacă funcționează
 

Donaldduck666

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Iv

Am fost doresc aceleași răspunsuri mine sper că cineva răspunde cu un pic mai multe cunoștințe despre această sinteză
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
verificați mai jos în fir.... V V V
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Greu de crezut că există atât de multe informații despre asta, dar niciuna dintre ele nu ajunge la o concluzie bună fie nemernicul care promovează clorura de nichel, trebuie să strice conversația sau pur și simplu nu ajung la o concluzie. Când cineva postează un proces, cineva trebuie să argumenteze ceva despre el, așa că face foarte dificil să spun ce funcționează aici.
 

Donaldduck666

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Știu că este la fel și în cazul meu, am căutat peste tot o sinteză folosind NaBH4 și cucl2, dar nu pot găsi nimic concret pe care cineva l-a făcut
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
De ce să nu-l urmați pe Shulgin la literă? Preocupări legate de LiAlH?
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Nu aveți acces la LAH
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
RedAl sau nu pot recomanda nimic altceva care ar putea aduce succes (H2 de înaltă presiune și Pd/C, dar acest lucru este mult peste posibilitățile laboratoarelor mici și mult mai periculos)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
există o procedură în cartea lui Vogel pe care am urmat-o cu succes. Succes!

P.S. încercați să nu vă dați foc...
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Apreciat foarte mult. Aceasta este o reducere scalabilă frumoasă care este atât de convenabilă încât este aproape prea bună pentru a fi adevărată. M-am gândit să o împărtășesc pentru că, pentru mine, este nouă. Cel puțin pentru mine. Este prima sursă pe care am găsit-o discutând despre Al și Cu. Dacă ajută o singură persoană, după ore chinuitoare de căutare a unei metode mai puțin toxice, mai puțin periculoase, eficiente și scalabile de reducere a nitrotirenului, atunci munca mea este terminată. Nu am idee cine ar putea fi acea persoană...... Sper să nu fie cineva prea "spontan". hehe ;).
 
Top