Question Am nevoie de ajutor pentru a recupera lucrurile prietenului meu!

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Într-un moment de necesitate, prietenul meu avea aproximativ 2,5 grame de fragmente de metadonă pe care le-a pus într-un galon de apă distilată pentru a evita ca băieții în albastru să le găsească. A funcționat și a fost o mișcare grozavă atunci, dar am evaporat o parte din apă și se întoarce ca o pulbere albă pufoasă. Este încă face treaba, dar el vrea să-l înapoi ca cioburi cuz că este ceea ce toată lumea se așteaptă. Puteți, vă rog, să-mi dați un pas cu pas? Amândoi v-am fi foarte recunoscători. Mulțumesc.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
78
Reaction score
55
Points
18
Dizolvați pulberea în acetonă și lăsați-o să se evapore încet. esențial este să o faceți încet
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Aceasta va ajuta la încălzirea soluției de metamfetamină/acetonă aproape de punctul de fierbere al acetonei, agitând-o în același timp ușor, aceasta ajută la dizolvarea corectă a pulberii.

Ceea ce căutați este recristalizarea methamfetaminei, cred că este util să știți :)
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
78
Reaction score
55
Points
18
Am găsit-o mai eficientă dacă este lăsată într-un mediu rece nu știu de ce
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Băiete, ce ți-am spus eu despre a ajuta oamenii doar în funcție de experiența ta anterioară? Mulțumesc domnule Ramsay, se pare că ați salvat situația.
 

ImmortanJoe

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Nu, nu este corect! Obțineți alcool izopropilic 99,9% de calitate ACS. Aduceți-l la fierbere, apoi turnați-l peste produs într-un alt pahar de sticlă. Ce nu se dizolvă este gunoi. Odată ce ați separat lichidul de gunoiul solid, turnați-l într-un vas de copt din sticlă și lăsați-l să stea nu-l deranjați mișcarea încurcă procesul, așa că lăsați-l să se răcească la temperatura camerei, apoi puneți-l cu grijă în frig până când ajunge la ceea ce majoritatea frigs ar trebui să fie setat la care este de aproximativ 33 de grade, odată ce ajunge la această temp mutați-l la congelator până când ajunge la aproximativ -3 grade atunci e gata. Este posibil să mai rămână lichid în el, așa că turnați-l pe un filtru pentru a elimina lichidul rămas, lăsați cristalele să se usuce și puteți elimina alcoolul. Dacă doriți, puteți folosi o lampă de căldură pentru a accelera procesul de uscare. După aceea și după ce s-a uscat complet, îmi place să fac o spălare cu acetonă rece pentru a scăpa de impuritățile care se află de obicei pe partea exterioară a cristalelor. De asemenea, îmi place să readuc lichidul la fierbere după ce am separat lichidul bun atunci când îndepărtez gunoiul care nu se dizolvă & înainte de asta, l-am transformat deja în pulbere și am făcut o spălare cu acetonă și, evident, l-am lăsat să se usuce înainte de porțiunea de fierbere cu alcool a procesului. dar nu este necesar. Cel mai bun mod de a-l încălzi este prin fierberea apei într-o cratiță și plasarea alcoolului într-un pahar în interiorul cratiței cu apă clocotită. În acest fel, este mai puțin probabil să declanșați un infern furios! Evident, nu fiți idiot și nu puneți prea multă apă în cratiță, astfel încât să se reverse în pahar, pentru că ar fi complet retardat și ar fi o mare greșeală de petrecere, precum și una costisitoare!
 
Top