D-amfetamină din fenilpropanolamină/catină cu ajutorul metodei "shake and bake" de reducere a mesteacănului modificată cu metal litiu. D-Metamfetamină din efedrină.

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
66
Reaction score
26
Points
18
Puteți utiliza efedrina pentru a produce D-metamfetamină. Sau fenilpropanolamină sau catină pentru a produce D-amfetamină.




RwskMeYZKP
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Ar trebui să se citească amoniac anhidru.
Nu hidroxid. Apa este periculoasă în această reacție.
De asemenea,
Dacă efedrina inițială este racemică, rezultatul final va fi racemic. trebuie să fie l efedrină
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Oops. E shake and bake. Greșeala mea.
M-am încurcat și am crezut că vorbești de mesteacăn modificat care începe cu amoniac anhidru și litiu. în acesta se creează in situ. continuă
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Am fost la un județ distanță de acesta și majoritatea bucătarilor foloseau doar amoniac anhidru. după ce ne-au luat accesul la el, l-am făcut noi
 

Jumin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua tuturor,

Asta înseamnă că pulberea albă ca produsul pe care l-am obținut la sfârșitul întregului proces a fost produsul final? Și, nu are nevoie de nici o prelucrare suplimentară sau ceva este aceeași "gheață, cristal meth" vândut pe stradă?? Dacă da, de ce era sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal, așa cum o vedem de obicei??? Și, cum o putem cristaliza?

De asemenea, în majoritatea înregistrărilor video văd că la sfârșitul procesului se numește produsul final (același produs sub formă de pulbere) clorhidrat de metamfetamină și nu doar metamfetamină? De ce este așa? este ice sau crystal meth știm de obicei că este doar metamfetamină, dar de fapt este metamfetamină clorhidrat și cuvântul clorhidrat nu este pur și simplu menționat, dar este întotdeauna acolo ca cuvânt mut? Sau clorhidratul pe care îl obținem la final este extras printr-un alt proces de purificare a produsului final, care este atunci DOAR metamfetamină (gheață, metamfetamină cristal)?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
@Jumin, aproape fiecare medicament în forma sa de bază este un ulei, astfel încât atunci când cineva vorbește despre produsul final într-o pulbere sau cristale mari, se referă la forma sa de sare, pentru meth este aproape exclusiv sare de clorhidrat.
 

Jumin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Mulțumesc, omule!

Mai am o întrebare, deci produsul final pe care îl obținem la sfârșitul acestei proceduri, adică Methamphetamine HCl, este sub formă de pulbere. Dar, produsul real pe care îl vedem pe străzi este sub formă de cristal. Trebuie să dizolvăm aceeași pudră într-un lichid și să o recristalizăm pentru a obține cristale mari? Dacă da, cum facem acest lucru? Și ce solvenți folosim? Ne puteți prezenta câteva puncte cheie ale acestui proces de recristalizare?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Atunci când metamfetamina freebase a fost precipitată sub formă de sare în soluție de hidrocarburi - "ZĂPADA PREȚIOASĂ" - aceasta este cunoscută sub denumirea de forma "crank" a drogului.
Gheața a fost spălată și purificată și cristalizată în ceea ce este cu acetonă și alcool sau apă.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
De asemenea, pe atunci eram un preparator de metamfetamină, nu un chimist. Aveam grijă să o usuc temeinic, dar o vindeam direct din filtru, fără re-cristalizare. consistența depindea de ceea ce se folosea pentru a o extrage. toluenul și xilenul dădeau o pulbere albă pufoasă. Combustibilul Coleman a dat un produs cristalin alb. 111 triclorethane și alți solvenți clorurați au dat un cristal verzui, uneori mare. eter.....
La naiba. Nu-mi amintesc ce a dat eterul. Au trecut 20 de ani sau mai mult de atunci.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Ps. Încă nu sunt chimist. Acum sunt doar un bucătar de metadonă pensionat căruia îi place să învețe
 

Haruwua

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
6
Reaction score
14
Points
3
Știu că poate fi o întrebare stupidă, dar, teoretic, ai putea folosi sulfat de amoniu în loc de nitrat de amoniu? Singurele diferențe pe care le-am putut găsi sunt că sulfatul nu este exploziv ca nitratul și că aceeași cantitate de sulfat ar face soluția mai acidă decât aceeași cantitate de nitrat (deci aș folosi mai puțin)
Nu sunt chimist și știu că structura moleculară este diferită. Întreb doar dacă ar putea funcționa, deoarece nitratul de amoniu este extrem de greu de obținut aici, dar sulfatul de amoniu nu este. Salutări
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Da, puteți utiliza aproximativ orice sare de amoniu (din câte am înțeles) - eu am folosit doar nitrat, pentru că încă mai găsesc în ambalajele frigorifice. Rămân pe uscat, deși mai am aproximativ 6 bucătarii.
Ce produs folosiți pentru sulfatul de amoniu? Sau cum îl procurați, dacă pot să întreb?
Mulțumesc.
 
Top