Question cocayne

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
Bună ziua, am văzut această sinteză pe internet, lipsesc multe informații, dar Succinaldehida și Acidul Acetonedicarboxilic nu par greu de obținut.

Există o lipsă de informații, dar ar putea fi într-adevăr profitabil să sintetizezi cocaină fără cocaină?
OUX0MTGpwK
1024px-RobinsonSchoepf-UV_4.svg.png



undefined


Luând în considerare prețul cocainei, mi se pare că ar putea fi viabil.
Ceea ce nu știu este cum ați putea esterifica o grupă acidă a
acidului acetonedicarboxilic fără ca cealaltă grupă acidă să fie esterificată

Sper să pot ajuta pe cineva cu ajutorul tuturor profesioniștilor de pe forum
https://es.wikipedia.org/wiki/Ácido_acetonadicarboxílico#
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
De-a lungul anilor, s-a vorbit despre acest aspect, iar opinia generală este că o persoană ar putea profita, dar nu excesiv. Adevărul este că probabil nu ați putea profita. Piața este la pământ. Cocaina este mai ieftină și mai pură acum decât era în 1985. Mult mai ieftină. Apoi, când veți calcula rata dobânzii, veți vedea că cocaina nu mai este drogul scump de clasă înaltă din antichitate. Cocaina este din clasa de mijloc. Am făcut niște calcule zilele trecute. Am spus: "Când eram tânăr și abia aveam vârsta necesară pentru a bea, cocaina costa 100 $/g acolo unde mă aflam eu. Anul este 1999. Trecem rapid la 2024. Am cumpărat o uncie de cocaină cu 700 de dolari luna trecută. 25$/gram. Asta e ieftin. Să zicem că am plătit de două ori mai mult decât am plătit, iar un gram era 50 de dolari. Asta înseamnă 1/2 din prețul din 1999. Acum luați în considerare inflația și întrebați pe Google cât valorează un dolar din 1999 în 2024. $1.75. Deci gramul de 100 de dolari din 1999 este un gram de 175 de dolari în 2024. Prețul real este de 50 de dolari
Mai puțin de 1/3 din prețul din 1999
Dar am dublat prețul, deci în realitate este
mai puțin de 1/6 din prețul din 1999
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
Cocaina nu este practic niciodată pură acolo unde mă aflu eu, dacă cumpărați un kilogram de cocaină veți vedea că vine tăiată din America de Sud și ajunge în proporție de 70/80%, costând 28 000-30 000 EUR. Nu știu cum ar putea fi ținând cont că 1 kg de acid succinic costă 100. € pe kg și acidul citric costă în jur de 10 € pe kg, cred că există o marjă de profit destul de mare. Eu nu voi fi în stare să o fac, dar cred că cineva cu cunoștințe poate face mulți bani.

Ar fi frumos dacă cineva ar explica sinteza completă pentru oricine are nevoie de ea și cred că numai profesioniștii de pe acest forum pot face acest lucru.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Există cel puțin o jumătate de duzină de sintetizatoare diferite pentru cocaină. Există feniltropani și alți analogi ai cocainei care sunt mult mai ușori, apoi există lucruri precum seria WIN și WF, analogi substituiți ai cocainei care au fost fabricați din cocaină precum troparil, unii fiind de până la 60x mai puternici. Acestea sunt motivele pentru care cocainenisnt sintetizat la fel de popular cum s-ar crede. Pentru aceiași bani ai putea face ceva mult mai puternic.
O să vă spun un secret. Numele secretului este 2-Cmt. 2-carbometoxitropinonă. Chinezii vi-l vor vinde cu 10$/g

Și ca un ultim indiciu vă spun, vă rog, folosiți motorul de căutare.
 
Top