Canada, țara visată!

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8


 

roths*****33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
în majoritatea locurilor în care drogurile sunt legalizate și impozitate, prețurile de pe piața neagră sunt atât de scăzute încât vânzătorii autorizați nu pot concura
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
atunci piața neagră ar trebui să folosească banii pe care i-au făcut și să sperăm că au rezervat/creat un fel de tampon, astfel încât să putem zbura peste țări și să le umplem gratuit până la tavan... să vedem cine respiră mai mult... oamenii drogați și fericiți (dar clienți pe viață) sau guvernul care nu mai colectează taxe timp de un an, bugetele și previziunile nefuncționând... radical? da, dar în cele din urmă noi suntem la conducere, nu nenorociții ăia înțepeniți care beau ceai verde și molestează copii și renunță la taxe...
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
În Olanda, avem "gedoogbeleid" pentru canabis... înseamnă nu legal și nu ilegal... koffieshop-ul poate vinde și plătește taxe... dar trebuie să cumpere de la distribuitori legali... dar aceștia nu există, deoarece cultivarea nu este permisă.... Nu am înțeles niciodată ideea din spatele ei, dar cred că știu.. 1. Și economia are nevoie de opțiuni pentru bani negri, la fel ca țări precum SUA, care infect nu mai sunt țări, ci cooroperații. Companiile au nevoie de bani negri... Eu vin din Olanda, suntem foarte profesionalizați, aproape fiecare floare, legumă sau orice altceva crește în pământ pe un copac ca o plantă. Am făcut chiar și plante de coca mai bune decât au făcut în Peru... dar totuși guvernul nu poate cultiva iarba pe care o cere consumatorul... și nu vor să fie legală. Ei nu vor să o cultive. Preferă mai mult ca angajații lor sau cetățenii să aibă posibilitatea de a-și crea un venit independent, deoarece în cele din urmă am dezvoltat comerțul, Wallstreet, chiar și dolarul este o traducere directă pentru daalder (2,5 guldeni)
..
Chestia cu drogurile este că, dacă folosești mereu același produs de la același producător, exact aceleași produse, după un timp, formezi o astfel de toleranță încât nu-ți mai dă senzația că cauți legenda...

dacă vinzi un kilogram de cocaină în volumul produsului pentru utilizatorul final, ultimele 200 de grame îți dau atât de multe bătăi de cap. Oamenii cred că ai tăiat-o. Are un gust diferit. Miroase diferit. Ultima a fost mai bună, tot felul de rahaturi de genul ăsta, dar corpul tău are nevoie de un nou toxicant sau nu știu ce este, dar de îndată ce devine un concept McDonald, suntem terminați.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Voiam să spun că au urmărit ce au făcut SUA cu iarba și le-a plăcut ideea. Te pun să plătești pentru un card medical, pe care medicii îl vând, dar nu îl recunosc (dacă pici un test antidrog pentru iarbă, tot îți pierzi pastilele, cu card sau fără). Taxează cultivatorii, taxează vânzătorii, taxează cumpărătorii. Nu poți deține o armă dacă ai un card Mmj. Marijuana este mai scumpă și toate profiturile merg la guvern
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Funcționează acest lucru pentru Canada în acest moment?
 
Top