Question BMK CAS 718-08-01 conversie la P2P????

skanderbeg

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
70
Reaction score
35
Points
18
A încercat cineva această nouă sare BMK și ce cale de conversie la P2P a folosit? Este practic peste tot acum, fiecare anunț bmk nou pe care îl văd utilizează acest CAS.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Nimeni nu a răspuns, așa că voi reveni la postarea dvs. cu următoarele întrebări. Cum faceți acest lucru? Probabil că aș putea să-mi dau seama într-o zi, dar un chimist s-ar uita la ea și ar ști imediat. Trebuie să pierzi 2 atomi de carbon, 2 oxizi, să înlocuiești 2 legături duble și să schimbi un O cu o amină
RTxzW0u3eG
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63

CAS 718-08-01

ESTER ETILIC AL ACIDULUI 3-OXO-4-FENIL-BUTIRIC

Saponificarea cu bază și apoi decarboxilarea acidului? Se pare că se recomandă procedeul identic cu vechiul PMK.

În imaginea dvs. arătați o conversie magică a BMK în amfetamină care nu există. Mai întâi faceți P2P și apoi amina. Cel puțin doi pași.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Da, nu sunt chimist, dar mi-am dat seama că nu se poate ajunge acolo într-un singur pas, cu siguranță că ar fi o reacție în lanț infernală. Hei, uite ce s-a întâmplat totuși, am postat niște desene și ai venit tu și ai pus niște piese de puzzle. Vorbesc în numele multora dintre noi când spun că apreciem comentariile și intuițiile tale 😘
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
9
Reaction score
10
Points
3
BMK (benzil metil cetonă) este același compus ca P2P (1-fenil-2-propanonă), doar că denumirile sunt diferite.

De asemenea, este vorba de P2P -> derivat formil -> amină, nu amină direct.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Acesta este un ulei incolor până la galben deschis. Dacă ceea ce ați obținut este un solid, acesta nu este compusul original. Este posibil să fie deja saponificat. Puneți puțin în apă și verificați ph-ul. Dacă este albastru la hârtia turnesol, atunci este exact acest lucru și îl puteți arunca într-o mulțime de apă rece și adăugați direct acid (orice acid mineral, fosforic, HCl...) până când ph = 1 și apoi încălziți încet până când apar bule (CO2 desprins, decarboxilarea) și mențineți la această temperatură până când nu mai apar bule, gata. Se amestecă amestecă amestecă. Important.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Deci, voi credeți că acest lucru poate forma sare cu naoh ca glicidații și apoi hidrolizat cu acid, cred că hidrolizarea directă va funcționa? Aștept pentru a obține un eșantion de acest produs va testa asap
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ciudat este că nici aici și nici cu derivații acidului glicidic nu este implicată o hidroliză. Avem saponificare, ceea ce înseamnă de-esterificarea unui acid care este transformat în sarea sa în timpul procesului și, da, geniule, acizii formează săruri cu bazele, la fel și acidul buturic va forma una cu sodiul! Avem decrboxilarea, adică distrugerea acidului organic, iar în cazul glicidaților există o rearanjare a unei epoxide. Dar absolut nicăieri nu există hidroliză.
Dar produsul este deja ilegal în China și va dispărea în curând.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Această substanță nu este interzisă CAS 718-08-01
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Da, nu am folosit cuvântul adevărat pentru că procedura descrisă de tine este atât de stupidă și simplă xd și 718 este nouă și am informații diferite, ești sigur că trebuie să fi reacționat cu naoh înainte de decarboxilare?
 

skanderbeg

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
70
Reaction score
35
Points
18
Nu este interzis în China, este peste tot și celălalt CAS 10250-27-8 ambele sunt peste tot acum.
 

skanderbeg

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
70
Reaction score
35
Points
18
Am de gând să comand un kg și să actualizez zilele acestea.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Da, nu sunt chimist, dar mi-am dat seama că nu poți ajunge acolo într-un singur pas, cu siguranță că ar fi o reacție în lanț infernală. Hei, uite ce s-a întâmplat totuși, am postat niște desene și ai venit tu și ai pus niște piese de puzzle. Vorbesc în numele multora dintre noi când spun că îți apreciem comentariile și perspectivele 😘 ( scrisoarea mea de dragoste către @OrgUnikum)
 
Top