Question Întrebare AB Extracție

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Am urmat instrucțiunile din AB Extraction și am ajuns la produsul final. Nu sunt sigur dacă ceea ce am obținut este corect, deoarece nu seamănă cu rezultatul final sub formă de pulbere prezentat în imagini. În schimb, am această pastă lipicioasă pe care o aștept în prezent să se usuce. Știe cineva dacă acest lucru este normal? Am spălat-o deja cu acetonă.
 

Attachments

  • 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 255

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Bună ziua, mai întâi de toate să fie uscată. Arată ca amfetamina umedă. Asta e tot.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc pentru răspunsul prompt, Patton. Am făcut un alt lot și când am adăugat acid sulfuric, după ce soluția s-a oprit din fierbere, am obținut această soluție stratificată, care arată diferit de lotul de mai sus. Am respectat raportul de 1:1 de acetonă și acid sulfuric. Știți ce este asta? Este transparentă în partea de sus, apoi roșie la mijloc și portocalie în partea de jos.
 

Attachments

  • EnmV32wM1L.jpeg
    EnmV32wM1L.jpeg
    3.2 MB · Views: 130
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
se poate rezolva cu adăugarea de naoh aq, sol. , extracție și reprecipitare (veți avea pierderi)
se adaugă acid picătură cu picătură și se amestecă
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc, voi încerca asta. Ce concentrație de acid sulfuric folosiți? În prezent, folosesc o concentrație industrială de 99,8 %, deci probabil că nu voi putea folosi un raport 1:1 cu acetona pentru a preveni repetarea acestei situații.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
No clue, over 95 always in any case. small scale u cant be very agressive with addition, it can go poof with just a few extra drops, dilluting your sol. with more aceton to acid 1:20 for example you can better control your addition. and give it time stir well before adding more again.
Îmi place să aspir o picătură de acid în pipetă și să aspir peste ea niște sol freebase, dacă devine limpede, fac o citire a ph-ului, dacă devine tulbure, știu că pot adăuga mai mult.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
>Am adăugat acid sulfuric, după ce soluția a încetat să fiarbă
La ce soluție vă referiți? Explică în detaliu, te rog.
 
View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc Patton, voi încerca asta. Ce concentrație de acid sulfuric folosiți? În prezent, folosesc o concentrație industrială de 99,8 %, deci probabil că nu voi putea folosi un raport 1:1 cu acetona pentru a preveni repetarea acestei situații.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
1:1 Potrivit pentru 99% acid sulfuric:acetonă, acordați atenție pH-ului și temperaturii. Temperaturile ridicate trebuie evitate.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Înțeleg, voi încerca să folosesc o baie de gheață în timpul adăugării lente a acidului sulfuric la următorul lot. Mulțumesc pentru informații. Știți dacă amestecul supraacidificat este recuperabil? Metoda NaOH nu pare să producă niciun rezultat promițător.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Puteți încerca să o extrageți înapoi cât mai curând posibil cu NaOH. Veți pierde o parte din amfetamină.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Amestecul de bază liberă amf + acetonă, după adăugarea acidului sulfuric, are o reacție asemănătoare fierberii, în care s-a format sare și au început să apară bule de spumă.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Trebuie să adăugați acidul cât mai încet posibil și să verificați pH-ul amestecului de amfetamine, aveți nevoie de un pH de 5,5-7. Nu mai puțin. Probabil ați adăugat mult acid și prea repede și v-ați ars (supraoxidat) baza liberă de amfetamină.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
este mult mai sigur să adăugați 1 ml de H2SO4 conc. la 25-30 ml de acetonă și să picurați cu atenție/încet, amestecând, în soluția de bază liberă (o parte din aceasta poate fi păstrată într-un recipient diferit pentru a o adăuga în cazul în care picurați prea mult acid)
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
da 1:5 cu acetonă "uscată" sau IPA și păstrați 50 % din bază în cazul în care aveți nevoie de ea în caz de acidificare excesivă... (nu am făcut-o niciodată personal, dar pe drum, hei...) și continuați să amestecați 5 minute înainte de a verifica pH-ul, deoarece durează puțin să se producă
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
declarația ta deja miroase a succes... aproape că mă excită (adaugă acidul picătură cu picătură cu toată răbdarea pe care o are dragostea ta pentru chimie)
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, cantitatea corectă este 1,10, adică ar trebui să fie de zece ori mai mult acid sulfuric, astfel încât culoarea să nu fie roșie. Cel mai simplu mod de a utiliza acid clorhidric 37%
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Trebuie să utilizați gaz HCl pentru a obține HCl amfetamină uscată, 37% va duce doar la un dezastru
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Bine, greșeala mea atunci... când am început (cu mai bine de un deceniu în urmă, când eram student la biochimie) am fost făcut să înțeleg că clorhidratul acestui compus specific nu merită în niciun caz să mă frustrez încercând să îl produc. Sunt conștient de faptul că, pentru aminele noastre intermediare comune, clorhidratul este primul lucru care trebuie încercat (cel puțin atunci când se efectuează cercetări pregătitoare asupra unor materiale noi)
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Aveți dreptate, sarea HCl nu merită în scenariul menționat, dar ați răspuns la un comentariu al meu în care am clarificat doar că nu se poate utiliza HCl apos, pentru că veți obține o încurcătură, și că ar trebui să utilizați HCl gazos pentru clorhidrat. Pentru amfetamină, sarea de sulfat și sărurile de fosfat specifice sunt net superioare, dar scopul meu aici a fost doar să corectez informațiile greșite pe care le răspândește puștiul.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc pentru sfat băieți, voi experimenta cu diferite proporții și voi vedea ce funcționează cel mai bine. Totuși, nu am putut găsi pe forum informații referitoare la modul în care pot usca amfetaminele umede. Mă gândesc să pun amfetaminele umede într-un recipient sigilat separat cu MgSO4. Ar funcționa asta? Am încercat să le usuc peste noapte în cameră, dar par încă umede.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
este un desicator ceea ce descrieți... dat fiind că MgSO4 este anhidru, va funcționa (dacă trebuie să scăpați de apă)
 
Top