Uleiul A, metanolul și acidul sulfuric

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua tuturor, permiteți-mi să încep prin a spune că nu sunt chimist. Nu cu mult timp în urmă, un prieten mi-a arătat o metodă de fabricare a amfetaminei. S-au luat 100 ml de ulei de a și s-au amestecat cu 180 ml de metanol, apoi s-a adăugat o zecime din ulei, apoi 10 ml de acid sulfuric, care a provocat reacția și apoi totul a fost lăsat în congelator timp de o zi. Dar acum, în ultimele zile, cineva mi-a spus că metanolul este foarte toxic și că ar trebui să fie înlocuit. Știe cineva cu ce l-aș putea înlocui după această metodă? pH-ul uleiului a fost de 12, iar pH-ul produsului final a fost de 8.
 

micheldctor

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 4, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Orice solvent utilizat este toxic, ceea ce trebuie să faceți este să curățați pasta de metanol
 

pommesburger

Don't buy from me
Member
Joined
May 9, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cum se curăță?
Doar să o las să se usuce?
 
View previous replies…

micheldctor

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 4, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Sper că profesioniștii din grup o clarifică mai bine decât mine, ar trebui să fie filtrată, spălată cu acetonă sau făcută cu acetonă și apoi lăsată să se evapore.
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Da, în această metodă a fost lăsat să se evapore timp de o zi, până când a devenit solid
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Filtrarea în vid este foarte utilă
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Dacă consumați metanol, puteți deveni orb Etanolul este mult mai sigur de utilizat
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Puneți metanolul în congelator cu o seară înainte de fabricarea produsului, diluați acidul sulfuric la 50 % cu apă
Măsurați întotdeauna ph-ul atunci când realizați produsul, iar dacă doriți un produs uscat, puteți utiliza o centrifugă
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Care este scopul diluării acidului sulfuric?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Asta am crezut și eu, dar cum nu sunt expert, am vrut doar să clarific și apoi să răspund.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Nu vă ardeți uleiul de amfetamină, iar pasta de amfetamină rămâne albă în loc de roz!
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
De ce să nu-l diluați cu solventul care va fi utilizat pentru ABE? Eu folosesc de obicei etanolul și prepar 100mL de acid amestecat cu 100-200mL de etanol rece. Amfetamina se dizolvă ușor în apă, deci nu este un solvent bun pentru acest scop.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
După cum v-am spus în mesajul dvs. DM, metanolul este periculos, poate provoca orbire și moarte (citiți Wiki despre) dacă nu îl uscați complet. Merită să folosiți IPA sau acetonă pentru asta.
 
Top